Rokmūzikas apskati

07.04.2009.

Panic at the disco – Pretty. Odd. (2008)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks,Barokpops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 16:05
Tags: ,

Par jaunajiem The Smashing Pumpkins dēvētie tuksneša zelta rijēji no Las Vegasas Panic at the disco pērn izdeva savu variāciju par tēmu “Baroks 21. gadsimta tīneidžera dzīvē.”

Kā zināms mans kolēģis Kūtris ir liels šīs grupas daiļrades cienītājs un domāju, ka klasiskā roka bītls Maģiskais F. arī spētu pavadīt vairākas jautras stundas ar šo barokālo emo bērnu veltījumu leģendārajam “vārdā neminamajam bītla” degunam. Protams, man kā rūdītam skrīmiķu pazinējam, kas fano par screamo matemātiskā roka veterāniem Saetia, šis albums bija kā īsta medus maize, kuru notiesāt un pēc tam izvemt.

Ievadošais We’re So Starving ir īsts cukurintro, par ko spētu uzhujēt pat rūdīti Mailijas Sairusas fanāti, diemžēl sekojošam superhitam Nine In The Afternoon trūkst dziļuma un skaistuma, tātad tā ir īstākā pop dziesma, kā teiktu mans kolēģis F. : “Tīra manta.” She’s A Handsome Woman ir kā iesākums triloģijai, kas būs veltījums kādam Muse fanātam, bet pati dziesma ir psihodēliskā popa un trance sajaukums. Do You Know What I’m Seeing? ir dziesma par to ko šis Metjū mīlis redz. Albuma virsotne ir melodiskais That Green Gentleman, kuru nešaubos F. nosauktu par jauno Lucy In The Sky With Diamonds. Bet tad albums izmainās par visiem 100 procentiem…

I Have Friends In Holy Spaces ir īsts skrīmo repmetāla paraugs, tātad pilnīgs sūds. Northern Downpour ir trešā un noslēdzošā daļa triloģijai par musemānu. When the Day Met the Night var sajaukt ar klasisko Teignmautas brašuļu skaņdarbu Take A Bow, bet Pas de Cheval ir jau kaut kas no Zaka Kondona estētikas. Diemžēl pēdējos piecus gabalus spēj novērtēt tikai rūdīti psihodēliķi kā mans kolēģis Kūtris.

Domāju, ka jaunajiem Nevadas pagasta monstriem ir izdevies sakausēt vairāku izcilu pasaules rokmūzikas albumu kontracepšus. Šeit ir kaut kas no Seržanta Pipara popša, Kompja Okija depresīvā Gaiziņa un Tokio Hotel krutuma. Ne velti šos jauniekļus dēvē par jaunajiem The Smashing Pumpkins. Cerēsim, ka šo perspektīvo blici nesabojās ādas kostīmi gluži kā Čikāgas klasiķus.

Albumam lieku 8 F burtus no 6.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Ejiet nahuj, šis portāls ir galīgi pārdevies.

    īmo šmīmo bļe

    Komentārs by gribu_hujeet — 08.04.2009. @ 23:12


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: