Rokmūzikas apskati

09.04.2009.

Oasis – (What’s the Story) Morning Glory? (1995)

Filed under: 1990. gadi,Britpops — Jānis @ 21:49
Tags: ,

Pēc dažām klusuma dienām atgriežos eRokā ar “Oasis” debijas otrā albuma recenziju.

Grupas, iespējams, labākais albums sākas ar “Hello”. Laba roka dziesma, patīk ģitāras spēle piedziedājumā. Tam seko “Roll With It”. Daudzsološs sākums, bet dziesma ir diezgan viduvēja. Sākums faktiski ir palēnināts “Hate To Say I Told You So” (The Hives slavenākā dziesma), bet nedomāju, ka zviedri to “aizņēmās” apzināti. “Wonderwall” ir viena no grupas firmas zīmēm. To uzskata par vienu no Galaheru meistardarbiem (par spīti Laiema paziņojumam, ka tā dziesma ir mēsls). Es teiktu, ka tā ir mazliet pārvērtēta. “Don’t Look Back in Anger” pirmo reizi dzirdēju VH1. Vēl viena laba dziesma. “Hey Now” ietur albuma stilu, bet dziesma, manuprāt, ir vissliktākā visā albumā. Turklāt, pārāk izstiepta. Sestajai albuma dziesmai nav nosaukuma, tomēr to bieži sauc par “The Swamp Song – Excerpt 1”. Varbūt vairāk skaidrības radīsies noklausoties otru nesaukto dziesmu. Pagaidām kaut kāds bezsakarīgs rokenmēsls.

“Some Might Say” nav tik laba kā pirmās albuma puses dziesmas un ideāli iederētos kādas romantiskas komēdijas skaņas celiņā. Tiesa gan, klausīties var. “Cast No Shadow” ne ar ko neizceļas starp pārējām dziesmām. “She’s Electric” ir patīkams rifs, kas uzlabo manu viedokli par albumu pēc nepārliecinošajām iepriekšējām dziesmām. “Morning Glory”, šķiet, skaitās tituldziesma. Sākumā šķiet pārāk drūma, bet pie beigām pēc neskaitāmas piedziedājuma atkārtošanas nodomāju, ka tik slikta arī nav. Tam seko otrs izrāvums no nenosauktās dziesmas. Es gan teiktu, ka būtu labāk ielikt visu dziesmu, bet – ko gan es zinu? Albums noslēdzas ar “Champagne Supernova”. Laba dziesma, ko lai saka.

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Tu esi mana brīnumu siena.

3 komentāri »

  1. Ar ļoti lielu lepnumu un sajūsmu varu paziņot, ka vondervālu varu nodziedāt jebkurā diennakts laikā. Epic bļe.

    Komentārs by gribu_hujeet — 09.04.2009. @ 22:30

  2. Tas taču ir Oasis – vissmieklīgākā grupa pasaulē. Varēji jau smieklīgāk uzrakstīt. 😀 Albumu, paldies dievam neesmu dzirdējis.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 09.04.2009. @ 22:41

  3. Vissmieklīgākā grupa pasaule ir Bonzo Dog Doo-Dah Band 😮 Tos būs kādreiz jāapskata. Un smieklīgi rakstīt nemāku, man nav humora izjūtas 😦

    Komentārs by Raitis F. Ātrais — 09.04.2009. @ 22:49


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: