Rokmūzikas apskati

10.04.2009.

Os Mutantes – Os Mutantes (1968)

Filed under: 1960. gadi,Psihodēliskais roks — Jānis @ 20:41
Tags: ,

Agrāk eRokā bija tā: Kūtris apskata kaut kādus maigos ierakstus un gandrīz vienmēr tie ir no Latvijas, Ausmkrēslis stāsta par ko tādu, ko neviens nav mūžā dzirdējis, bet visi izliekas, ka kaut ko saprot. Un es apskatu vecu britu vai amerikāņu hārdroku. Vairs ne.

Os Mutantes ir viena no tām grupām, kuras es iepazinu pateicoties last.fm radio. Šie skaitās līdzīgi The Doors daiļradei. Brazīlijas psihodēlijas gigantu pirmais albums sākas ar “Panis et Circenses”. [cenzēts], bet labā nozīmē. Dziesma, starp citu, esot latīniski, ne portugāliski (pats nezinu ne vienu, ne otru valodu, nevaru pārliecināties). Nosaukums nozīmē “Maize un cirki”. Albuma otrā dziesma ir “A Minha Merina”. Nav ne mazākās jausmas par to, ko dzied solists (šķiet, ka sadzirdēju vārdu “salmonella”). Diezgan laba. “O Relogio” ir pirmā lēnā albuma dziesma. Vismaz līdz vidum. Tad pārvēršas par kārtējo psihodēlisko sūdu ar taurēm un visu citu, kas pašlaik man tikai liek atteikties no Brazīlijas mūzikas apskatīšanas nākotnē. “Adeus Maria Fulo” ir kā no kādas psiholoģiskās šausmenes izvilkts. Sākas ar putnu čivināšanu un kaut kādu metālisku skaņu. Tad vēl iejaucas kaut kas suņveidīgs. “Baby” ir pirmā patiesi amerikāņu un britu psihodēlijai līdzīga dziesma. Pirmā labā dziesma kopš “Panis et Circenses”. Piedziedājums ir angliski, bet neko dziļi intelektuālu neviens tur nepateica.

“Senhor F” laikam ir dziesma par mani. Izklausās pēc “Queen” būtlega. Vēl viena laba dziesma. Albuma septītā dziesma ir “Bat Macumba”. Galīgs “Los Amigos” ar bezsakarīgiem skaņas efektiem pa virsu. “Le Premier Bonheur du Jour” ir dziesma franciski (beidzot kaut ko saprotu). Līdz rokam tālu, bet dziesma pati par sevi nav slikti. “Trem Fantasma” sākas ar stabules un bungu solo. Tam seko mierīga mūzika, kas droši vien iederētos kādā džeza radio. Kaut kur ap to laiku, kad paiet 50 sekundes kopš dziesmas sākšanās, dziesma kļūst interesantāka. “Tempo No Tempo” ir vienkārši ātra runāšana ar taures pavadījumu. Noslēdzas ar baznīcas zvanu skaņām. Albums noslēdzas ar “Ave Genghis Khan”. Izklausās pēc “The Monkees”, “The Doors” un traka portugāļa savienojumu. Pa vidu parādās arī kaut kādas ģitāras skaņas, bet tikai minimāli.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Un es taču esmu iedomīgs!

3 komentāri »

 1. Starp citu, 100. raksts eRokā.

  Komentārs by Raitis F. Ātrais — 10.04.2009. @ 20:42

 2. O 😮
  Derētu iedzert Šmucāna vai manu matu skābi. F. uzsauc…
  Redzu, ka leģendārais F. ir no manis aizguvis vēl vienu krutu tradīciju. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 10.04.2009. @ 21:06

 3. Spīds pēc DFE ir kļuvis ārkārtīgi augstprātīgs, bļe.

  Komentārs by gribu_hujeet — 11.04.2009. @ 19:31


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: