Rokmūzikas apskati

14.04.2009.

The Yardbirds – The Yardbirds (1966)

Filed under: 1960. gadi,Blūzroks — Jānis @ 18:35
Tags: ,

“The Yardbirds” faktiski ir ziņāma trīs iemeslu dēļ: tajā uzsāka karjeru Ēriks Kleptons, tajā uzsāka karjeru Džimijs Peidžs un uz šīs grupas drupām izveidojās “Led Zeppelin” (kas pirmo albumu ierakstīja vēl kā “The Yardbirds”). Un vēl arī viņu debijas albums (zināms arī kā Roger the Engineer), ko uzskata par vienu no blūzroka meistardarbiem.

Tas sākas ar “Lost Women”. Lipīgs basa ritms. “Over Under Sideways Down” ir veidota uz parasta rokenrola ritma bāzes. Dziesma gan nav nemaz tik slikta. “The Nazz Are Blue” man patīk ģitārspēle. Šķiet, daļu ritma vēlāk ir nokopējis Hendrikss vienā no sava debijas albuma dziesmām “Love or Confusion” (jāsaka gan, šādu kopēšanu pamanu gandrīz vai katrā albuma apskatā). “I Can’t Make Your Way” melodija izklausās pēc futbola fanu saukļa. Blūzs man sāk riebties, bet vismaz dziesmas nav tik vienveidīgas kā “Cream”. “Rack My Mind” ir ļoti līdzīga pirmajai dziesmai. Derētu mazliet pamainīt ritmus un mazāk lietot harmonikas. “Farewell” ir labs klavieru ritms, bet dziesma ir par īsu. “Hot House of Omagararshid” ir kaut kāda psihodēlija.

“Jeff’s Boogie” ir albuma astotā dziesma. Tajā savu solo spēlē Džefs Beks. “He’s Always There” atkal var dzirdēt līdzīgas skaņas ar citām dziesmām (tiesa gan, ne roka, bet gan mūsdienu meinstrīma popa). Dziesma ir diezgan laba, viena no labākajām albumā. “Turn into Earth” ir skanīgs tamburīns, bet dziesmas daudz neatšķiras viena no otras, arī šī nav izņēmums. “What Do You Want” ir vēl viena strauja dziesma, kas ne ar ko neatšķiras no citām straujajām dziesmām. “Ever Since the World Began” ir visvienveidīgākā dziesma, ko esmu dzirdējis. “Psycho Daisies” nav nemaz tik psihodēliska dziesma, kā varētu norādīt nosaukums. Albumu noslēdz “Happenings Ten Time Years Ago”. Tā ir albuma labākā dziesma.

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

1956. gads. 11 gadus vēlāk.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: