Rokmūzikas apskati

16.04.2009.

The Fratellis – Costello Music (2006)

Filed under: 2000. gadi,Garāžroks — Jānis @ 22:12
Tags: ,

Cikls vai necikls, bet jau otro dienu pēc kārtas jāapskata šajā dekādē izdoti albumi. Šoreiz Glāzgovā dzimušie Fratelli “brāļi”.

Par šīs grupas atklāšanu jāpateicas televīzijai, bet ne MTV vai kādai no saistītajām. Albums sākas ar enerģisko “Henrietta” (viss albums ir enerģisks un agresīvs, vismaz salīdzinot ar vakardienas Keiva šūpuļdziesmām). Šī nav klasiska serenāde, vārdi galīgi neapdzied kaut kādu ieskatīšanos acīs. Un solists lūdz Henrietu nopirkt puķes. Ja nemaldos, šis bija pirmais albuma singls. Albums turpinās ar “Flathead”. Lipīga dziesma. Šo dziesmu esot salīdzinājuši ar “The Libertines” daiļradi un es labprāt izteiktu savu viedokli, ja vien būtu iepazinies ar šīs grupas mūziku. Šīs dziesmas videoklipā bija trīs meitenes no albuma vāka. Tam seko “Whistle for the Choir”. Mierīga dziesma. Tā parāda, ka grupa spēj veidot ne tikai Lielbritānijas premjerministru kaitinošas dziesmas (šis gan ir vairāk Arctic Monkeys lauciņš). Starp citu, cik noprotu, manam albumam ir nestandarta dziesmu secība. “Chelsea Dagger” ir veiksmīgākā un slavenākā albuma dziesma. Šī jau bija sen dzirdēta, līdzīgi kā “Arcade Fire” dziesma “Neighbourhood #3 (Power Out)”, kuru dzirdēju par spīti tam, ka nezināju par šādas grupas eksistenci. “For the Girl” ir kārtējā straujā dziesma. Līdzīga vairākām pirmajām, varētu pat teikt, ka šis ir šo dziesmu sajaukums. “Doginabag” attāli atgādina “Oasis” daiļradi. Novēršu jūsu uzmanību no ideju vakuuma.

“Creepin’ Up the Backstairs” sākas ar bungu solo. Tam seko sākotnēji blūziski ritmi, vēlāk jau kas saulaināks. Solista teikto ne vienmēr var saprast, jo pārāk ātri dzied. Viena no albuma labākajām dziesmām, bet grūti izvēlēties vienu labāko, jo visas ir līdzīgas. Šai gan ir foršs piedziedājuma un sākuma rifs. “Vince the Loveable Stoner” ir otrā mierīgā dziesma. Ja solistam būtu smagāks akcents, izklausītos pēc lētas kantrimūzikas. Tikai piedziedājums izklausās pēc fratelliska roka. “Everybody Knows You Cried Last Night” nesasniedz pat četru minūšu garumu, bet ir otrā garākā dziesma visā albumā. Sākuma melodija izklausās pēc iepriekšējās dziesmas piedziedājumu. Vēlāk gan kļūst par popsīgu, bet grupai raksturīgi ātru dziesmu. Man šķiet, ka dziesmas melodija un noskaņa neatbilst vārdiem, bet ko gan es zinu? “Baby Fratelli” bija izdots kā singls un ir garākā albuma dziesma. Lipīga dziesma, līdzīgi kā lielākā daļa albuma dziesmu. “Got Ma Nuts from a Hippy” pat nekomentēšu, ne īpaši atšķiras no citām. “Ole Black ‘n’ Blue Eyes” ir lēna dziesma, kas kāreiz iederas noslēgumā. Man gan pēdējā dziesma ir “Cuntry Boys and City Girls”, kas ir tikpat strauja kā pirmās. Šis albums par paraugu ir jāņem jebkuram mūsdienu rokerim. Kā nepārspīlēt ar nopietnību un garlaicību.

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Bet man vairāk patīk Liverpūle. Jā, es neklausos dziesmas tekstu.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: