Rokmūzikas apskati

17.04.2009.

John Lennon – John Lennon/Plastic Ono Band (1970)

Filed under: 1970. gadi,Ārtroks — Jānis @ 21:07
Tags: ,

Kopš Džons Lenons sapinās ar Joko Ono muzikālās lietas viņam aizgāja greizi. Jebkurš, kurš mani apšauba, var paklausīties “Unfinished Music No.1: Two Virgins” un pastāstīt savus iespaidus. Tomēr šis tiek uzskatīts par labāko, ko viņš ir paveicis savā solokarjerā, tāpēc paklausīšos.

Albums sākas ar “Mother”. Bēdīga dziesma, viena no vairākajām, kurās viņš apdzied savu traģiski mirušo māti. Piemēram, vēl bītlos ierakstītā “Julia” bija par šo pašu tēmu. Pēc baznīcas zvaniem sākas dziesma. Ja nedomā par to, cik tas ir skumji, dziesma nešķiet tik ļoti slikta. Melodija taču ir laba. “Hold On” Lenonam pievienojas Ringo Stārs un Klauss Vormans. “Hold On” ir kaut kur nesen dzirdēta dziesma. Diezgan laba, bet man šķiet, tās akustiskā versija nav tik laba, cik varētu būt dziesma ar elektriskajām ģitārām un citiem pričendāļiem. “I Found Out” ir laba, roķīga dziesma. Piedziedājums ir labs un iederas dziesmā. “Working Class Hero” man nezināmu iemeslu dēļ visiem patīk, tomēr ne man. Nekas tik labs tas nav. “Isolation” ir laba dziesma, mazliet līdzīga “God”, kas parādīsies albuma beigās.

“Remember” ir dziesma ar dejiskāku piesitienu, sākumā gandrīz rokenrols. Šī ir albuma pagaidām labākā dziesma, lai gan konkurence ir spēcīga. “Love” ir balāde, kura, manuprāt, ne pārāk iederas citādi straujajā un jautrajā albuma gaisotnē. “Well Well Well” ir albuma garākā dziesma. Ne pārāk melodiskie kliedzieni vidusdaļā pasliktina manu viedokli “Look at Me” izklausās pēc kāda bītlu būtlega. Ģitāras melodija arī ir ļoti līdzīga dziesmām “Julia” un “Dear Prudence”, kas tika izdotas 1968. gada albumā “The Beatles” (zināms arī kā Baltais albums). Lenons gan dzied pārāk mierīgi, pat izklausās pēc sprāgoņa. “God” ir dziesma par to, kam Lenons netic. Garš saraksts, tostarp piemin, ka netic “The Beatles”. Albums noslēdzas ar “My Mummy’s Dead”. Tā ir nepilnu minūti gara dziesma, kura ir veidota uz kāda iepriekš dzirdēta meldiņa. Dziesma ir sliktas kvalitātes, pat šķiet, ka šo dziesmu ierakstīja Lenonam nezinot.

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Es noskaidroju, ka Lenons neveidoja daudz videoklipu.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: