Rokmūzikas apskati

18.04.2009.

Prāta Vētra – Tur Kaut Kam Ir Jābūt (2008)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks — normens @ 17:50
Tags: ,

Šodien strādājot lielajā talkā, kura gan nebija tik foršā kā iepriekšējā, izdomāju, ka šajā dienā derētu uzraktīt par kādu Latvijas izpildītāju. Un mana izvēle krita uz Prāta Vētras pagaidām pēdējo albumu.

Disks sākas ar dīvaino Ceļa dziesmu. Tā sākas kā ļoti lēna kompozīcija, bet beigās kļūst par ātru skaņu virknējumu. Dziesma ir normāla, bet… Kaut kas pietrūkst. Kā otrā atskan diska pirmais singls Ja Tikai Uz Mani Tu Paskatītos. Beidzot atskan arī kaut kas manām ausīm tīkams. Dziesma priekš prātiniekiem netipiska, tomēr laba. Pēc tam atskan, manuprāt, labākā dziesma visā albumā, un viena no labākajām blices kompozīcijām vispār – Bronza. Šo dziesmu pirmo reizi dzirdēju pagājušajā vasarā, kad biju Londonā – iemetu albumu savā Apple iPod’ā (apmaksāta reklāma), un dzirdot šo pirmo reizi, tā man ļoti atgādināja kaut ko no Gorillaz skaņam. Tomēr tas nebūt nav slikti! Lieliska kompozīcija!

Pēc Bronzas seko Atliek nosargāt. Lai gan pēc lieliskām dziesmām bieži gadās tā, ka nākamo klausītājs neievēro, tomēr jāsaka, ka šo noteikti ievēro. Diezgan savāda, viņiem netipiska, tomēr jauka kompozīcija. Ar piekto kārtas numuru atskan Siāma – instrumentāls stīgu skaņdars. Lai gan instrumentālie gabali parasti man patīk, šis nepiesaistīja. Pat nemanot sākas Es Jau Nāku – tas ļoti priecē, ka divas dziesmas tik ļoti labi un dabiski saplūst kopā. Arī pati dziesma ir labi izdevies lēnais skaņdarbs, kas sākas diezgan akustiski, tomēr vēlāk iesaistot dažādus instrumentus.

Kā septītā atskan Ai Nu Lai – dziesma, kas angļu versijā atskanēja kā pirmais vēstnesis par Tur Kaut Kam Ir Jābūt. Normāls singls, kas lieliski parāda, cik ļoti Prāta Vētra ir pārveidojusies. Par Podu sākas ar ļoti dīvainiem ritmiem un vārdiem, un lai gan parasti inovātismu atbalstu, šoreiz manī tas sajūsmu neizraisa, šī dziesma man nepatīk. Tomēr nākamā – Tur Kaut Kam Ir Jābūt – atsver iepriekšējās trūkumus. Plates titulskaņdars ir tiešām izcili izdevies, lieliski ir iesaistīti visi instrumenti, kā arī Gustavo rīmes te iederas gluži dabiski, kas noteikti dod papildus plusus.

Pēdējo dziesmu kvartetu iesāk Laikam – šī nu ir tā reize, kad pēc lieliskas dziesmas nākamā ir atslodzei – šis skaņdarbs mani nespēj aizraut. Turpinot izdevusies – neizdevusies dziesmu līkni, Vakardienas Trakums atkal ir manām ausīm patīkamas skaņas. Interesanti muzikālie risinājumi, patīkams ritms ar daudzām “odziņām” – ļoti labi! Bēdz izraujas no iepriekšējās līknes, tomēr neteikšu, ka tā man patīk – normāla, bet ne vairāk. Noslēdzošā dziesma Pamodini Mani atkal ir pilna ar ir pilna ar interesantām skaņām. Dziesma nav slikta, tomēr, manuprāt, galīgi neskan pēc PV – drīzāk pēk Džima Noā ar viņa novatoriskajām idejām.

Tur Kaut Kam Ir Jābūt nav slikts disks, tomēr nav arī izcils. Tajā ir daudz jaunu skaņu, dažas patiešam labas, vairākas normālas, tomēr dažas neizdevušās dziesmas. Tas arī man liedz ielikt augstāku atzīmi par Gustāvo, Renāra un draugu veikumu.

Dodu albumam 7,5 no 10 zvaigznēm.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

1 komentārs »

  1. […] kvartets šoreiz spēlēšot savas labākās dziesmas, noteikti arī uzspēlēs kaut ko no sava  jaunākā albuma, un nav pamata neticēt, ka tas būt ļoti enerģisks koncerts. Noteikti arī […]

    Pingback by Ko noteikti jādzird Positivus AB? « Rokmūzikas apskati — 16.07.2009. @ 19:49


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: