Rokmūzikas apskati

20.04.2009.

Electric Light Orchestra – Face the Music (1975)

Electric Light Orchestra jeb ELO ir viena episka grupa. Apvienoja roku ar klasisko mūziku – un nevis Fredija Merkūrija stilā.

Albums sākas ar “Fire on High”. Instrumentāls skaņdarbs, tomēr tā ievadā ir kaut kas nesaprotams. Patiesībā klausoties dziesmu atpakaļgaitā tiek stāstīts par to, ka mūziku var pagriezt, bet laiku – nē, tāpēc to nevajadzētu darīt. Ap 45. sekundi ir efekts, kas izklausās līdzīgi tam, kā izklausās videokasete pēc tam, kad skaņa ir vairākkārt pārrakstīta pāri. Pēc gara vijoļveidīgo instrumentu solo sāk spēlēt bungas, tad pievienojas ērģeles un visbeidzot ģitāra. Skan seksīgi. Cilvēki runā, ka beigās balsis klusi saka “Fire on High”, bet es to nesaklausu. Albums turpinās ar “Waterfall”. Lēna balāde ar labu melodiju. Izklausās kā kāzu dziesma. Albuma trešā dziesma ir slavenā “Evil Woman”. Tā kļuva par ļoti veiksmīgu singlu. Ne velti, jo tā ir viena no albuma labākajām dziesmām. Nobeiguma efekti (pirms pēdējā piedziedājuma) arī labi. “Night Rider” grupa ietur savu stilu. Jauka melodija, retro stils, izklausās kā no vecas ziepju operas (bet labā nozīmē), ne tā kā, teiksim, The Stooges, kas arī tagad izklausās mūsdienīgi.

Albuma otrā puse sākas ar “Poker”. To dzied nevis Džefs Lins, kā ierasts, bet gan Kellijs Graukats, kurš nomira šī gada februārī. Tā ir daudz dzīvīgāka dziesma. Ja nebūtu futūristiskā sintezatora un varētu dzirdēt tikai ģitāru, izklausītos pēc kāda pankroka gabala. “Strange Magic” bija otrais veiksmīgākais albuma singls. Mierīga dziesma, bet man tā nepatīk tik ļoti kā “Poker”. “Down Home Town” izklausās pēc kaut kādām līnijdejām. Drīz gan dziesma kļūst labāka un, kā zināms, līnijdejas pie akustiskās ģitāras nedejo. Dziesmas vidū iesaistās kaut kur dzirdēta melodija, iespējams, kāda amerikāņu tautasdziesma (uz sitienu nepateikšu). Albums noslēdzas ar “One Summer Dream”. Laba noslēguma dziesma, lēna, nomierinoša.

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Gaidu to dienu, kad būs dziesma par Zoli.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: