Rokmūzikas apskati

23.04.2009.

The Rolling Stones – Let it Bleed (1969)

Filed under: 1960. gadi,Blūzroks,Rokenrols — Jānis @ 21:45
Tags: ,

Pirms trejdeviņiem gadiem, kad es tikko atklāju roku, sāku ar The Beatles iepazīšanu. Nācās palasīt arī par The Rolling Stones un uzzināju, ka viņiem bija albums “Let it Bleed”. Domāju, ka tā bija parodija par “Let it Be”. Bet tā nav (vismaz oficiāli ne). Būs arī turpmāk ievadrindkopās jāieraksta kāds amizants stāsts.

Albums sākas ar “Gimme Shelter”. Viena no labākajām šīs grupas repertuāra dziesmām. Ja rokā ir kaut kas, ko var saukt par patiesi episku, tad tas ir Merijas Kleitones vokāls, kas solo laikā divreiz “nolūza”. Albums turpinās ar “Love in Vain”, kas ir blūzmeņa Roberta Džonsona kaverversija. Šāda lēna dziesma ļoti kontrastē ar albuma ievadu, tomēr dziesma šā vai tā ir laba. “Country Honk” ir “Honky Tonk Women” kantri versija. Kantri man nepatīk un daudz labprātāk būtu dzirdējis oriģinālu, kas bija izdots kā singls. “Live with Me” ir kārtējā straujā un aktīvā dziesma, ko gaidu no ripojošajiem akmeņiem. Tituldziesma “Let it Bleed” noslēdz albuma pirmo pusi. Lēns roks, gandrīz šlāgeris.

Albuma otra puse sākas ar “Midnight Rambler”. Dziesma no izvarotāja skatpunkta. Kārtējais fakin’ harmoniku roka blūzroka piemērs. Dziesma varēja beigties 3. minūtē, pēc tam tā kļūst garlaicīga un monotona. “You Got the Silver” ir kantri mēsls. “Monkey Man” ir nevis necivilizēts un mežonīgs panka gabals, kā varētu domāt, izlasot nosaukumu, bet gan civilizēta un mierīga fona mūzika. Uz daudzu citu dziesmu fona izceļas ar to, ka ir klausāma. Albums noslēdzas ar “You Can’t Always Get What You Want”. Septiņas ar pusi minūtes garais gabals lieliski iederas kā albuma noslēgums un neapnīk kaut kur ap pusi. Sākumā dzied Londonas Baha koris. Par spīti tam, ka vārdi visu laiku atkārtojas, gribas tos klausīties vēl un vēl.

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Man bija padomā daži melni joki, bet tā kā man ir pašvaki ar humora izjūtu, šoreiz paklusēšu.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: