Rokmūzikas apskati

24.04.2009.

Seriāls “Neatkarīgās mūzikas mazkrānu pulka internacionālais tripojums” – 4. sērija – Brišu Oāziskais Mūzisms

Filed under: Muzikālie jaunumi — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 16:46
Tags: , , ,

Kristofers bija dzirdējis nostāstus par kādu dīvainu salu Eiropas rietumos, kur cilvēkiem bija sūdīga muzikālā gaume, dīvains akcents un vēlme apslapināt svētas lietas. Tā Kristofers sakravāja mantas un devās ceļā. Ierodoties Lielbritānijā godātais Kolumba kungs sastapa brāļus Galaherus. Tas nozīmēja tikai vienu – jauna rindkopa būs.

The Wedding Present.

Džona Pīla iemīļotā indiāņu grupa  iespējams pretendē uz titulu “labākā retajam zināmā grupa” pasaulē. Protams, viņi ieguva popularitāti ar savu ginesa rekordu – 1992. gadā grupa katru mēnesi izdeva pa singlam, kas spēja iekļūt britu hitparādes TOP 40, līdzīgu panākumu spēja iespēt tikai dižais Elviss. Pirmie trīs grupas albumi – George Best, Bizarro un Seamonsters ir šedevri. Oda Mančestras futbola dzērājam Džordžam bija kaut kas starp brutālu smitzīgu indi un banālu kokteili mīlas garā, jo grupas galvenais liriķis savos tekstos ir tik pat romantisks kā dižais Vils no britu salām. Vēlāk grupa kļuva vēl brutālāka, atsvešinoties no indie pop melodijām, sākot spēlēt kaut ko portāla hārdroķera F. gaumei atbilstošāku.

Oasis.

Iedomājos Angliju, iedomājos smirdīgus, rupjus angļu dzērājus, kas lamājās un klausās Bītlus. Protams, nav tik traki, bet runājot par oāziskajiem liverpūlmančastar dzērājiem brāļiem Galaheriem ir gan. Par grupas muzikālo kvalitāti un indīgumu, domājams ka nav nekas piebilstams. Tik “lieliska” ir abu brāļu radītā mūzika. Bet kādēļ, tad šeit atrodas šie angļu bītlu tribjūteri? Atbilde ir pavisam vienkārša – Oasis ir pasaules smieklīgākā grupa. Iedomājies kā Liams Galahers savā leģendārajā pozā dzied Wonderwall vai vēl trakāk kaverē leģendāro bītlu dziesmu “I Am Walrus” un izdzied frāzi “I am the eggman”. Jūs taču saprotat par ko es runāju. vai ne tā? Bet vēl pārsteidzošāks man šķiet fakts, ka grupai kura savā sūkāšanā piekāpjas tikai Muse ir iesaistīts lieliskās shoegaze grupas Ride ģitārists Endijs Bells.Secinājums ir tāds, Oasis sūkā, bet viņi sūkā fenomenāli un aprīnojami

I am the eggman/Woo…/I am the Walrus/ Goo goo ga joob

1 komentārs »

  1. Galaheri ir tuksneša appisti pidiņi, bet Wonderwall gan man patīk. 🙂

    Komentārs by gribu_hujeet — 25.04.2009. @ 22:39


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: