Rokmūzikas apskati

27.04.2009.

Bloc Party – Silent Alarm (2005)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:16
Tags: ,

Kā zināms visiem supervaroņiem ir jāiziet 7 dienu moku pārbaude salā, lai viņi sasniegtu jaunus garīgos, fiziskos un obsurdējoši mentāli ornatoliģiskos līmeņus. Protams, šoreiz es nerunāju par astrofiziku, bet gan par savu jauno seriālu nedēļas garumā, kuras mērķis ir apskatīt 7 treknus mūsdienu “neatkarīgās” mūzikas ierakstus. Šoreiz sāksim ar Wichitas brasuļiem ar vienu no visu laiku spilgtākajiem melnādainajiem indie mūzikas varoņiem Keli Okereki pakaļgalā Bloc Party un grupas debijas albumu, kas tik tiešām ir ļoti izdevies.

Protams, es sevi jau nodevu un tagad katrs rupjais vārds par Londonas apokaliptiskajiem nezvēriem būs nepiedodams, bet tomēr šis tas ļauns par grupu man ir sakāms. Grupai ir viens mīnuss, kura vērtība ir reizināma ar divi. Tas ir grupas vokālists un ritma ģitārists Kele Okereke. Viņa dzejnieka prasme ir ļoti nebaudāma un pilna ar visādiem klišejiem klišeju virpuļiem. Domāju, ka ģeniālais Kele savā lirikista prasmē apvieno Metjū neciešamo gaušanos par tuvojošos pasaules galu un rūdītās bērnības atmiņas. Lai vai kā man riebtos Muse dziesmas Take A Bow vārdi, tomēr gandrīz jebkura blokpārtī dziesmas liriskā puse ir daudz vājāka nekā Teignmautas stalto zēnu pseido-inteliģentie eposi. Vēl pie Keles mīnusiem man gribās pieskaitīt viņa vokālu, kas liriskajos brīžos kļūst neizturams un pat pretīgs. Protams, tagad jūs domājat, ka Bloc Party pamatīgi sūkā, tā skaidrs, ka ir taisnība, bet tomēr šo sūkāšanu mazina cits vīrs grupas ģitārists Rasels Lisaks, kurš savā ģitārjprasmes virtuozitātē apvieno tādus mūsdienu populārās mūzikas ģitārspēles burvjus kā Radiohead multiinstrumentālists Džonijs Grīnvuds (vairāk attiecinās uz Rasela vizuālo estētiku) un Blur spēka galvenais konstants Graiems Koksons. Pietiks runāt par grupas dalībnieku prasmi muzikālajā gultā, laiks ķerties klāt nažiem un dakšiņām, respektīvi dziesmām.

Albumā nav vāju dziesmu un dažas pat ir vairāk nekā labas, lai gan ne izcilas. Piemēram, šādam manam konstatējumam atbilst pirmās 4 dziesmas. No kurām gribās izcelt Banquet un blūrisko Helicopter. Diemžēl sekojošā ksilofon balādīte nav tik spēcīga, bet albums uzņem savu tempu ar She’s Hearing Voices, kurš ir sasodīti eksperimentāls gabals, domāju ka pat labākie Sūda Āņa gabali nav tik neciešami eksperimentāli kā šis sempliski, rifiski fantastiskais sūda gabals. Bet albuma kulminācija ir sekojošais This Modern Love ar sasodīti lipīgu ģitāras rifu un ksilofonu fonā, šī dziesma man patīk tik ļoti, ka man sāk likties, ka tieši liriski šī ir labākā albuma dziesma. Pioneers beidzot man piedāvā to ko es gaidīju no Bloc Party, lai norādītu grupas neprasmi, t.i. viena no klišejiskākajām mūsdienu britu rokmūzikas sērgām frāze “Out of control”, kas tiek atkārtota līdz nelabumam daudz reižu, tieši šādu pašu lirisko zīmējumu kādā no savām dziesmā izmanto gan Arctic Monkeys, gan Franz Ferdinand un gan jau, ka arī drīzumā to sāks izmantot arī par jaunajiem emo bītliem dēvētie Metro Station. Nākamās 5 dziesmas ir ļoti labas, bet kādu no tām negribās īpaši izcelt.

Mūsdienu kontracepšu snobu sabiedrībā 13 labu dziesmu apkopojums ir pietiekoši reta parādība, lai šo tvartu nevajadzētu izmantot kam noderīgākam, piemēram, kā spoguļošanās un leģendārās spēles “Lidojošie šķīvīši” imitēšana. Protams, albumu izglābj lieliskie Lissaka ģitāras rifi, kas to padara par klasisku britī roka paraugdemonstrējumu, kuru domājams, ka daži orģinālākie jaunieši klausīsies arī pēc 10 gadiem.

Albumam lieku 4,5 Noelus Galaherus no 6.

Blokpārtija dzīvā koncertieraksta video vietā piedāvāju šobrīd pasaules krutākā stīgu aranžētāja Ovena Palleta kaverversiju dziesmai This Modern Love.

2 komentāri »

  1. Superīga grupa bļe. Autors ir kkāds pāķu dirsējvegāns.

    Komentārs by gribu_hujeet — 28.04.2009. @ 23:40

  2. nu ja, ka laba. bet apraksts arī labs- pietiekami kritisks un nesacukurināts

    Komentārs by zux — 02.09.2009. @ 12:33


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: