Rokmūzikas apskati

28.04.2009.

Kā The Doors piekāsa Edu Salivanu

Filed under: 1960. gadi,Muzikālie vecumi — Jānis @ 17:42
Tags: ,

Reiz bija grupa “The Doors”. Visādi viņiem gāja, viņiem bija tādi hiti kā “Light My Fire” un bija arī brīži, kad visi jautāja, ko Manzareks, Densmors un Krīgers mēģina paveikt bez Morisona. Un nu – par kādu no viņu slavas mirkļiem.

Eda Salivana šovs ASV bija visai populārs. To sāka rādīt CBS kanālā vēl 1948. gadā. Šajā šovā rādīja dažādus jaunos talantus, gan muzikālos, gan komiķus, gan dejotājus, gan akrobātus. Īsāk sakot, izklaides raidījums. 1956. gadā Salivana šovā uzstājās Elviss Preslijs (lai gan gada sākumā vadītājs vēl nosolījās, ka viņa raidījumā Preslijs nekad nebūšot). 1964. gadā uzstājās bītli, kuri šovā atgriezās vēl vairākas reizes.

1967. gada 17. septembrī vajadzēja uzstāties “The Doors”. Grupa tolaik bija ļoti populāra, psihodēlija kā tāda 1967. gadā bija aktuāla, turklāt, “Light My Fire” vēl pavisam nesen bija ASV pārdotākais singls. CBS cenzori lūdza izmainīt rindiņu “Girl, we couldn’t get much higher”. Kvartets piekrita nomainīt to uz “Girl, we couldn’t get much better”. Tomēr aiz uztraukuma Džims Morisons nodziedāja oriģinālversiju. Tā kā tā bija tiešraide, to izdzirdēja miljoniem ASV televīzijas skatītāju. Salivans bija tik dusmīgs, ka atteicās paspiest roku jebkuram no četrinieka. Rejs Manzareks vēlāk apgalvoja, ka strīdīgo rindiņu nekad netika domāts mainīt. “The Doors” zaudēja iespēju veselu nedēļu uzstāties Eda Salivana šovā, tomēr viņi nebija īpaši apbēdināti. Kā teica Morisons: “Nu un, mēs tikko piesmējām Eda Salivana šovu.”

Diemžēl versiju ar roku (ne)paspiešanu es neatradu.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: