Rokmūzikas apskati

01.05.2009.

The Strokes – Is This It (2001)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks,Garāžroks,Pankroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 13:08
Tags: ,

Turpinot savu septiņu dienu ceļojumu pa gotiskajiem tehno mūzikas tuksnešiem nolēmu apskatīt tās grupas albumu, kurai parasti rokmūzikas vēstures grāmatas tiek piešķirta birka “grupa, kas iznīcināja neatkarīgo roku”.

Lai vai ko es un visi pārējie domātu par grupas trešo albumu, jāatzīst ka pirmie divi grupas The Strokes albumi bija labi, it īpaši pirmais (šī apraksta varonis, starp citu). Tik labi, ka Is This It es nedomājot likšu kā vienu no labākajiem un ietekmīgākajiem mūzikas albumiem šajā desmitgadē. Lai gan grupai tiek pārmests, ka viņi ļāva radīties tādām grupām kā The Kooks, The Pigeon Detectives un tādejādi “vienmēr grūti izprotamo un pirkstu gaisā kliedzošo “bļēēēēēē, mēs esam neatkarīgi!!!” indīīī roku padarot tautas masām izprotamāku, tomēr tas neliedza jauno americana bārzdu redzamāko pārstāvju Fleet Foxes līderim teikt par šo grupu, ka tā ir retā grupa, kas sviežot indī roku mainstrīmā izdarīja to ar balerīnas precizitāti un Kūtra Šmucāna apbrīnojamo prasmi šaut uz kokiem. Lai vai flaneļbārda man piedod, ka es dižo vaitvinterhimnāli citēju neprecīzi.

Runājot par dižā albuma dziesmām tās piilnībā visas ir himnas, no kurām negribās izcelt kādu vislabāko vai kādu vēl nebūt ne sliktāko. Domājams, ka katrs kurš noklausīsies šo albumu nosauks vismaz pārīti ar savām mīļākajām un pēc savām domām labākajām albuma dziesmām un viņam kā vienmēr būs taisnība un no manis pērienu par sliktu muzikālo gaumi viņš nedabūs. Tikai vēlējos piebilst, ka man pašam gribās izcelt tādas dziesmas kā izcili melodisko Soma, vienkārši intresanto Alone, Together, manuprāt, labāko The Strokes dziesmu ever New York City Cops, kas ASV versijā tika aizstāta ar daudz sliktāko When It Started, emocionāli izvirdoši ārdošos himņus kā Hard To Explain un noslēdzošo Take It Or Leave It, kuru vēlāk interpretēja paši manu kolēģu iemīļotie un manis nīstie Arctic Monkeys.

Kopumā albums atstāj tādu pašu iespaidu kā vienīgais Sex Pistols albums, nežēlīgi infantils, bet primātu vēlmju piepildošs pankroka albums. Tomēr ja jāizvēlās kurš Nevermind the Bollocks vai Is This It ir muzikāli augstvērtīgāks darbs. Domājams, ka visi pseido panki vai vienkārši sofas karaļi atzīs šo Ņujorkas bagātnieku dēlu gara darbu par labāku.

Albumam lieku 5,5 ņujorkaskruķus no 6.

Ņujorkas glamūrs satiek vietējos bomžus. Rezultātā iznāk 5 triekas vienlaikus.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Vispār nekādas rupjības. Kasablanks taču ir roķīgs pediņš, bļeģ.

    Komentārs by gribu_hujeet — 01.05.2009. @ 20:47


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: