Rokmūzikas apskati

07.05.2009.

Kaiser Chiefs – Employment (2005)

Par Kaiser Chiefs pirmoreiz dzirdēju, spēlējot NHL 06. Šīs spēles skaņas celiņā bija iekļauta dziesma “Saturday Night”. Lai gan bara teiktais un rindiņa “a pack of smokes” bija izcenzētas, dziesma man iepatikās un nolēmu šo grupu paturēt savā redzeslokā. Otrreiz par viņiem dzirdēju, kas visos iespējamajos topos bija dziesma “Ruby”. Bet vēlāk es nolēmu iegūt savā īpašumā viņu trīs ierakstus.

Jebkurš, kuram ir pieslēgts Chat TV (Izzi mūzikas kanāls, ko dažkārt retranslē TV6), var redzēt, ka tur diezgan bieži rāda Kaiser Chiefs video, turklāt, vairākus pēc kārtas. To pamanīju pēdējās dienās. Bet tas nav svarīgi.

Albums sākas ar “Everyday I Love You Less and Less”. Visai aizraujoša dziesma, kas dod priekšstatu par pārējo albumu – enerģisks un panķīgs. “I Predict a Riot” ir īsta koncertu dziesma, tāpat kā “Won’t Get Fooled Again” (no “The Who” repertuāra), tomēr arī studijas versija nav smādējama. “Modern Way” ir iepriekš nedzirdēta dziesma, taču, kā izrādās, tas bija ceturtais albuma singls. Diezgan laba dziesma, ņemot vērā ka tajā nav tipiskā, šai grupai raksturīgā, hiperaktivitāte. “Na Na Na Na Naa” nosaukums man nedod nekādas norādes par dziesmas saturu. Vai tas būs kas jautrs, vai varbūt tas būs mēsls, kam iedeva stulbu nosaukumu – nezinu. Izrādās, ka tā ir normāla dziesma, lai gan jāatzīst, ka tas “nanananana” izglāba visu dziesmu. “You Can Have It All” ir “The Beach Boys” iespaidota balāde. Tā bija izdots kā Ziemassvētku singls un tā otra puse bija klusums, lai varētu izbaudīt Ziemassvētkus. Asprātīga atruna kūtrumam. Kopumā labi. “Oh My God” ir viena seksīga dziesma. Meinstrīma vergi to droši vien zina Lilijas Alenas versijā.

“Born to Be a Dancer” iesāk nesingloto (esmu jaunvārdu pavēlnieks) pusi. Klavieru skaņas liek saprast, ka ir sākusies jauna ēra šajā albumā. Tomēr man patīk arī šādas dziesmas. Tam seko “Saturday Night”. To ievada Greiema Koksona motocikla skaņas. Dziesma ir laba, tomēr EA Sports varēja to neizvarot. “What Did I Ever Give You?” ir, šķiet, pagaidām lēnākā dziesma. Ja tai izveidotu spēcīgāku pamatu (smagākus ģitāras rifus vai klavieres), šī varēja būt tā filozofiskā dziesma, kura ir katrā ģeniālajā albumā. “Time Honoured Tradition” ir jau tradicionālāka grupas dziesma. “Caroline, Yes” nosaukums ir parodija par “Caroline, No” (The Beach Boys dziesmu). Atkal ļoti lēna un nu jau pietrūkst tās nekaunības, ko dzirdēju sākumā. Albums noslēdzas ar “Team Mate”. Normāla dziesma, bet nu jau šķiet, ka grupai vienkārši nepietika pulvera visu albumu rukāt un tēlot pankus.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Rāpjamies pa stalažām, ko? Tevi apstādinās būvpolicija.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Labs albums, bet man kka labak patika pedejais ieraksts.

    Komentārs by Mikijs Džeimss — 07.05.2009. @ 22:13


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: