Rokmūzikas apskati

07.05.2009.

Yngwie J. Malmsteen – Angels Of Love (2009)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks — normens @ 21:45
Tags: ,

Šodien kāds draugs man parādīja šo ierakstu, un prasīja, vai nevēlos recenzēt. Tieši tāpēc šodien apskatīšu Ing-Veja Malmstīna jauno albumu, kas ir pilnībā instrumentāls, Angels Of  Love.

Sākšu ar to, ka teikšu, ka no šī mākslinieka iepriekš esmu klausījies ļoti maz ko, tādēļ man nav nekādu simpātiju vai antipātiju, kas var iespaidot rakstu.  Vēl piebildīšu, ka raksta tapšanas laikā dziesmas dzirdu pirmo reizi, tāpēc iespaidi būs pirmreizēji un svaigi.

Albums sākas ar Forever One – samērā sērīgu, tomēr skaistu dziesmu, kas uz beigām kļūst nedaudz pozitīvāka. Skaista dziesma, kurā lieliski dzirdama viņa ģitāras virtuozitāte. Pavisam nemanot sākas Angels Of Love, un šī saplūsšana noteikti ir pluss! Dziesam ir ieturēta līdzīgās skaņās kā iepriekšējā, un ir tikpat skaista. Tomēr Crying jau no paša ievada atšķiras no iepriekšdzirdētā, un tas ir ļoti pozitīvi. Dziesma ir interesanta, varbūt nedaudz vienkāršāka, tomēr man pagaidām tīkamākais skaņdarbs. Brothers ir ieturēts samērā līdzīgās skaņās kā Crying, bet ir nedaudz lēnāka. Arī šī man šķiet jauka dziesma, tomēr nedaudz piekāpjas iepriekšdzirdētā priekšā.

Memories turpina albumā iesākto sērīgo skanējumu, bet tas nemaz nav slikti. Jauka dziesma, bet nekas vairāk, manuprāt. Tai sekojošā Save Our Love ir vēl lēnāka, bet šoreiz es tajā sadzirdu pozitīvākas notis, kas priecē. Šķiet, ka pagaidām šī ir otrā labākā dziesma albumā. Ocean Sonata jau no pirmajiem akordiem iedveš jaunas vēsmas iepriekš diezgan viendabīgajā skanējumā. Sākums, manuprāt, ir ļoti oriģināls, arī turpinājums patīk – šeit skanējums ir tāds masīvāks, var just, ka “apakšā” ir kas vairāk kā vien ģitāras skaņas. Patīk tas, ka šis izklausas gluži kā simfoniskā orķestra skaņdarbs.

Plates pēdējo dziesmu uzsāk Miracle Of Life – atkal kaut kas ļoti interesants, man personīgi atgādina skaņas no filmām par viduslaikiem – tādas graciozas, pompozas. Šī līnija tiek ieturēta visā kompozīcijas garumā. Sorrow seko kā nākamā, un jāsaka, ka nezinu, ko lai par šo domā. Tā ir ļoti vienkārša, tīri uz ģitāru balstīta bet savāda. Kā noslēdzošā dziesma atskan Prelude To April. Tā turpina ieprikšējo dziesmu domu, vairs nav tik sērīga kā sākuma kompozīcijas, tomēr arī šis skaņdarbs ir diezgan skumjs. Lai vai kā, manuprāt, šī ir jauka noslēguma dziesma.

Es diezgan pailgi domāju, ko lai raksta kopsavilkumā. It kā albums ir ļoti labs, bet… Ir kāds bet, kuru pats īsti nevaru saprast. Kaut kas man tomēr likās savāds, un tas liedz ielikt kaut ko augstāku. Un vēl ir jāsaprot – šis diez vai ir disks, ko lielākā daļa spēs klausīties ikdienā. Tas ir labs, tomēr tā nav tāda mūzika.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

5 komentāri »

 1. nu ne jau metāls 😮

  Komentārs by gribu_hujeet — 07.05.2009. @ 21:59

 2. Bļe, joptvai Šmucāns metaļuga. Tad jau sanāk, ka F. ir ekstrasenss. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 07.05.2009. @ 22:08

 3. č, Č, Šmucān. (jorpjām smieklīgi :D)

  emm, palasīju Tavu recenciju un jāsaka, ka viss ir bigi jauki, bet, ja runa iet par tādu heavy metālīgu izpildītāju, tad tādi īpašības vārdi kā “jauki” gan izklausās diezgan neveikli. 😀 Mazliet uzkačā savas valodas bagātības skilu, neguli pie Asmas un nākotnē tiekamies kādos plašākos medijos.

  Komentārs by frenija — 09.05.2009. @ 23:20

 4. Ekstrasenss? Ko tādu esmu pateicis? 😀

  Komentārs by Raitis F. Ātrais — 10.05.2009. @ 13:47


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: