Rokmūzikas apskati

13.05.2009.

5 populārākās sievietes rokmūzikā

“Šī nav laba diena apskatiem,” teica F. un nolēma apkopot 5 populārāko roka sieviešu sarakstu.

Saraksts netiek veidots pēc skaistuma, balss vai kādiem citiem subjektīviem rādītājiem. To veido pārdoto albumu skaits. Lai gan Alla Pugačova, Meraija Kerija un citas ir pārdevušas simtiem miljonus ierakstu, viņas ir popmūziķas. Arī ABBA kā disko grupa neiederas.

5. vietā ierindojas Marija Frederiksone. Viņa ir daļa no dueta “Roxette”. Ar Roxette viņa ir pārdevusi 45 miljonus albumu (arī 27 miljonus singlu, bet to šoreiz neskaitu). Viņa ir izdevusi arī dažus soloalbumus, tomēr, tā kā tie bija populāri vienīgi viņas dzimtenē, kopumā viņa nav pārdevusi vairāk par dažiem simtiem tūkstošu albumu un rangā nepaceļas.

4. vietā ierindojas grupas T.Rex vokāliste un pianiste Glorija Džonsa. Grupa ir pārdevusi 58 miljonus albumu un, lai gan liela daļa panākumu tika gūti pirms viņas ierašanās, atsevišķus pārdoto albumu sarakstus nevarēju atrast un, iespējams, nepelnīti, bet Džonsa iegūst 4. vietu.

2. un 3. vietu dala Fleetwood Mac meitenes Lindseja Bakingema un Kristīna Makvija. Grupa ir pārdevusi 100 miljonus ierakstu. Kristīna grupā bija no 1970. līdz 1998. gadam, bet Bakingema – no 1975. līdz 1987. un kopš 1997. gada. Visticamāk, Kristīna ir mazliet augstāk, tomēr Lindseja tāpat ieņem godpilno 3. vietu šajā topā.

1. vieta pienākas Enijai Lenoksai. Savā duetā “Eurythmics” kopā ar Deividu Stjuartu viņa pārdeva 80 miljonus ierakstu un tikpat daudz pārdevusi savā solokarjerā, tātad kopumā viņas albumi ir pārdoti 160 miljonos eksemplāru. Lenoksa ir neapstrīdami visvairāk ierakstus pārdevusī rokmūziķe pasaulē, ar to eRoka redakcija viņu apsveic.

Un noslēgumā – vienīgā Lenoksas dziesma, ko zina vidējais latvietis.

1 komentārs »

  1. Ja veidotu topu par nozimigakajam sievieter rokmuzika, Fridrihsonei neatrastos vieta pat pirmaja 20, un ari Lenoksai butu pamatigas problemas tikt top 5:)

    Komentārs by MarisBoss — 06.11.2009. @ 16:25


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: