Rokmūzikas apskati

14.05.2009.

Asia – Asia (1982)

Filed under: 1980. gadi,Progresīvais roks — Jānis @ 22:53
Tags: ,

Asia bija ļoti daudzsološa grupa. Tās sastāvā bija jau sevi pierādījuši progroka giganti kā Stīvs Hovs (Yes), Džeofs Daunss (Yes), Džons Vetons (King Crimson) un Karls Palmers (Emerson, Lake and Palmer). Kritiķi gan pēc pirmā albuma noklausīšanās teica, ka tas viss tāds vājš poproks vien ir.

Albums sākas ar “Heat of the Moment”. Slavenākā grupas dziesma. Jāpiekrīt, ka nekāds ELO vai ELP tas nav, bet laba mūzika tā ir un skanējums ir akurāt’ tāds kā mans stereotipiskais uzskats par 1980. gadu roka/metāla grupām. “Only Time Will Tell” ir jau kaut kas citādāks, bet var dzirdēt, ka grupa ir tā pati. Man patīk vairāk nekā pirmā dziesma. “Sole Survivor” ir kas smagāks, bet gana viegls, lai pat Kūtris varētu to klausīties, neaprakstot dziesmu kā jauku. “One Step Closer” ir albuma ceturtā dziesma. Kā izrauta no tām “labāko hitu izlasēm”, ko agrāk reklamēja Eurosport. Albuma pirmā puse noslēdzas ar “Time Again”. Inovatīva dziesma uz pārējo fona. Man patīk rifs. Prieks, ka netēlo AC/DC un nepārspīlē ar motīvu atkārtotu lietošanu.

“Wildest Dreams” ir tipiska grupas dziesma, neko jaunu jums jau nepateikšu. “Without You” nosaukums atsauc prātā gan bītlus, gan U2, bet Asia versija par šiem diviem vārdiem ir pavisam citādāka. Tā gan ir daudz lēnāka par pārējo albumu un tādējādi izceļas uz citādi ātrā un sintezatoriskā fona. Normāla dziesma, bet šādu normālu dziesmu jau ir gana. Vajag ko ļoti citādāku un, Dieva dēļ, izslēdziet tos sintezatorus! “Cutting it Fine” ir vēl viena stereotipiska dziesma – šajā gadījumā stereotips ir tāds, ka katrā albumā vajag pa filozofiskai un OMFG ku nopietnai dziesmai. Albums noslēdzas ar “Here Comes the Feeling”. Līdzīga ievaddziesmai un labāka par pēdējām dažām dziesmām jau ir.

Nepiekritīšu kritiķiem un faniem, kas to sauc par poproku, bet tas nav tāds progresīvais roks, kādu bijām raduši klausīties.

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

Citējot Raini: “Es jau jūtu, ak jau jūtu to, ko negribu vēl just.”

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: