Rokmūzikas apskati

22.05.2009.

Grizzly Bear – Veckatimest (2009)

Filed under: 2000. gadi,Folkroks,Psihodēliskais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:10
Tags: ,

Vai lielā eksperimentālā roka cīņa var sākties? Grizzly Bear pret Animal Collective vai Animal Collective. Kura grupa ir labāka? Un kura ir ierakstījusi šī gada labāko albumu?

Protams, atbildēt uz šiem jautājumiem ir gandrīz neiespējami. Turklāt abu šo tiešām muzikāli līdzigo grupu cīniņu par gada albuma troni var pabojāt, kāds cits eļbums, piemēram, Teignmautas brašuļi Muse ar slaveno zilzobi Metjū Bļelamiju priekšgalā un pakaļpusē, kuru jaunais progresīvā roka un Scooter cienīgā tehno mikslis gaidāms šā gada septembrī. Bet kas tad padara šo albumu par lielisku? Vai Kristofera Lāča hipnotiski stilīgā (līdzīgu bungu spēlēšanas stilu piekopj tie paši zvēru kolektīviķi ar pandas lāci priekšgalā) bungu spēli, par kuru komentāros detalizētāk pastāstīs (cerams!) mans superkolēģis un cilvēks, kas reiz apēda vairāku supervaroņu siermaizītes uzreiz. Kā jau noprotat es atkal runāju par Bauskas apriņķa Bonhemu Kūtri Šmucānu. Varbūt vaina ir tajā faktā, ka Baltimoras eksperimentāliķi un dabas barokpoperi ir savienojuši vairākus žanrus vienā lielā kokteili, radot ko jaunu, ļaujot tādam seksīgam un pietiekoši praidistiskam mūzikas žanram kā frīkfolks kļūt gluži par jaunā viļna karognesēja galveno roku. Tātad abus Animal Collective un Grizzly Bear lāčus var uzskatīt par jaunajiem Frediem Dērstiem un Džuliusiem Kasablankasiem smilškastēs, kas no smiltīm taisa makten lipīgus klucīšus.

Laiks ķerties klāt šo Ņujorkas psihopātu slovkoristu dziesmu sarakstam. Par ievadošo Southern Point man nav daudz ko teikt, tikai OMGOMGOMG!!!, tātad kruta. Turklāt otrajā un trešajā minūtē dziesma no devandrbanhārtiska frīkfolka pārtop museiskā progresīvajā rokā, par kuru nekaunētos pats neo-progresīvā roka dievs… Pīters Geibriels. 😀 Sekojošais Two Weeks ir īsts MTV supergrāvējs, kas ir tik melodiski lipīgs, ka domāju tam ir obligāti jāatrodas katra cienīga dubstep mūzikas cienītāja mobilā telefona mp3 atskaņotājā. Nākamās dziesmas atkal ievelk tevi pediņiskā ziedu pasaulē, bet tad albums uzsprāgst ar vēl vienu superdupergrāvēju Cheerleader. Protams, dziedāt par karsējmeitenēm nav nekas foršs un frīcīgs, bet principā man tas ir absolūti vienalga. Dziesma ir ļoti laba. Sekojošais Dory atkal liek man atcerēties par kolumbiešu neodēliskā folka dieva Devandras Banhartas dziesmām, protams, pati dziesma ir pietiekoši orģināla, lai pasaules lielākie mūzikas speci tajā atrastu vēl kādas piectūkstoš līdzības, kas noteikti ir labi noslēptas un tāds divnedzirdīgs ausu pāris kā mans tos nespētu saklausīt. Vai tas ir vis? Nē, bļ, šis nav nekāds EP, tu mazais kucēn vārdā Āni.

Dziesma ar numuru 7 Ready, Able nedaudz atmodina iemigošo F., bet tad atkal tā kļūst barokpopsīga. About Face ir dziesma par seju, bet Hold Still ir vienkārši laba dziesma. Bet tad albums izmaina savu gultni, padarot to no vienkārši laba albuma par izcilu albumu. Seko dziesma ar kārtas numuru 10 -While You Wait for the Others, kas spārda tā kā neviena cita dziesma. Ne velti slavenais hipsteru toņdakšu portāls šai dziesmai ielika maģisko vērtēju 10/10. Grūti nepiekritst, nezinu daudz dziesmu, kas pielīp jau ar pirmo tās klausīšanās reizi. Bet albums ar šo ģeniālo skaņdarbu nebeidzas I Live With You ir pārsteidzoši laba dziesma. Tāpat kā noslēdzošā dziesma, par kuru stāvā sajūsmā noteikti būs mans slavenais kolēģis Kūtris. Protams, ka es runāju par klavierbalādi Keane garā Foreground.

Atbildot uz ievadā uzdotajiem jautājumiem. Jāsaka tikai viens. Pagaidām Merriweather Post Pavilion tomēr man patīk nedaudz labāk nekā Veckatimest. Lai gan šim albumam ir viens milzīgs pluss, kas nav nu jau slavenāko Ņujorkas avangardistu šī gada sākumā izdotajam albumam. Tā ir kāda tiešām ģeniāla dziesma, kas albumu paceļ jaunos astrālos augstumus. Veckatimest tāds augstums ir dziesma While You Wait For Others. Un daudz no šīs dziesmas neatpaliek arī Two Weeks, Cheerleader, Foreground un principā arī pārējās albuma dziesmas.

Albumam lieku 5,5 taureņus no 6.

Veinkārš bļam.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: