Rokmūzikas apskati

30.05.2009.

M83 – Saturdays = Youth (2008)

Filed under: 2000. gadi,Jaunais vilnis — normens @ 22:49
Tags: ,

Pēdējā laikā eRokā atkal biju bijis neaktīvs, tāpat kā pārējie autori. Laikam tieši tas ir iemesls, kāpēc šodien recenzēju jau otro albumu. Šoreiz mana izvēle kritusi par labu M83 pēdējai platei Saturdays = Youth.

M83 spēlē ļoti jauku mūziku, tomēr tā nav domāta plašām masām. Grupu daudzi nezina, tomēr bieži vien tas ir pamatoti – viņu mūzika ir izcils fons, tomēr lielai daļai nepatīkama priekš klausīšanās. Man patīk, tāpēc arī Jūs iepazīstināšu ar šo franču grupējumu.

Albums sākas ar You, Appearing, kas ir ļoti, ļoti skaista dziesma! Vienkārša, tomēr šī klavieru, vijoļu un vokāla kombinācija ir kaut kas īpašs. Tiešām nomierinoši un relaksējoši! Pēc šī mierīgumu kā salta ūdens duša ir diezgan aktīvās Kim & Jessie ievads. Šī ir, manuprāt, grupas visu laiku labākā dziesma, un to arī piedāvāšu noklausīties, iztiekot bez papildus aprakstiem. Vienkārši lieliski! Pēc tam seko Skin of the Night – ja sākumā liekas, ka tā būs līdzīga pirmajai dziesmai, tad pēc tam nāk pārsteigums – līdz ar vokālu parādas  tādi kā elektroniski bīti, kas noteikti uzlabo dziesmu.

Graveyard Girl atkal ir kaut kas pilnīgi savādāks kā iepriekš dzirdētais, tomēr tas ir pozitīvi! Šī dziesma atkal ir ļoti pozitīva un jauka. Couleurs ir diezgan elektroniska dziesma, un lai gan nebūt nav slikta, tomēr tā ir nedaudz vājāka kā iepriekšējās. Par laimi, šobrīd pa manu mīļāko radio Radio SWH (apmaksāta reklāma) skanošais aktuālais singls Up! atkal ir lielisks! Tā ir kārtējā skaistā dziesma, un te vairs nav ko piebilst. We Own The Sky, kā jau ierasts, ir jauka un skaista dziesma, tomēr vairāk iderētos fonam romantiskā vakarā, nekā klausīšanai ikdienā. Tomēr der abiem.

Pēdējo dziesmu kvartets sākas ar Highway of Endless Dreams, dziesmu, kura izceļas ar ļoti garu, vienveidīgu, tomēr neapnīkošu ģitāras solo, kas, principā, ilgst visu dziesmu, visu laiku to papildinot ar citiem instrumentiem un balsīm. Interesants paņēmiens! Too Late ir skaists instrumentāls gabals, kas ne ar ko neizceļas, tomēr tā arī ir šī skaņdarba lielākā vērtība – iekļauties diskā. To tas paveic lieliski! Arī Dark Moves of Love turpina iepriekšējo vienkāršības, bet skaistuma līniju, un perfekti ietilpst šajā diskā. Plate noslēdzas ar Midnight Souls Still Remain – vairāk kā vienpadsmit minūtēm vienveidīgām skaņām. Tā kā šis albums ir domāts klausīšanai pirms gulētiešanas, domāju, ka šī dziesma labi iemidzina!

Kopumā jāska, ka šis ir lielisks albums, tomēr ar kādu “bet” – tas nav kuram katram. Tas ir cilvēkiem, kam patīk šāda mūzika, un ja jums patīk, tad ātri iegūstat šo plati! Nenožēlosiet!

Albumam dodu 8,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

2 komentāri »

  1. Kopumā jāska, ka šis ir lielisks albums, tomēr ar kādu “bet” – tas nav kuram katram. Tas ir cilvēkiem, kam patīk šāda mūzika, un ja jums patīk, tad ātri iegūstat šo plati! Nenožēlosiet!

    ierāmēšu un pielikšu pie sienas

    Komentārs by gribu_hujeet — 01.06.2009. @ 23:51

  2. “Tas ir cilvēkiem, kam patīk šāda mūzika..”

    Tas ir attiecināms tikai uz šo grupu? 😀

    Komentārs by unknown — 02.06.2009. @ 14:16


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: