Rokmūzikas apskati

01.06.2009.

Architecture in Helsinki – Fingers Crossed (2003)

Filed under: 2000. gadi,Eksperimentālais roks,Indīroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 23:33
Tags: ,

Austrāļu tvīpopa dievu debijas albums varbūt nepārsteidz ar pārāk labāk dziesmām, bet ar dažnedažādu instrumentu izmantošanu gan, kas to padara par ļoti vērtīgu zālīšu skapīti.

Architecture In Helsinki ir mūziķu apvienība, kas sastāv no dažādiem cilvēkiem. Grupas mūziķi rada dziesmas. Bet šoreiz es vēlējos pastāstīt par citiem grupas dalībniekiem, kā glokenšpīls, ksilofons, flauta, trompete un citiem. Grupa ir slavena ar to, ka viņi neaprobežojas tikai ar klasisko rokgrupas sastāvu ģitāra, bass un bungas, bet tam visam pievieno šos instrumentus un vēl daudzus instrumentus par kuriem es neko neesmu dzirdējis. Kā stāsta leģenda grupa uzzinot par kādu intresantu instrumentu pieaicināju kādu šī instrumenta burvi, lai viņš uzbur savu skaņu ainavu grupas haotiski smalkajā gleznā.

Runājot par dziesmām tās visas ir vienlīdz labas un neviena no tām īpaši nekrīt ārā no albuma plūsmas. Varbūt kā vienīgo mīnusu var uzskatīt tik tiešām lielisko dziesmu trūkumu, ja albumā būtu kādis pāris tiešām lieliski grāvēji, tad mēs runātu par vienu no šī gadsimta labākajiem ierakstiem. Citi kritiķi izceļ tādas dziesmas kā The Owl’s Go, Fumble un Like A Call. Un tieši pēdējā ar pirmo albuma vokālo atkāpi Souvenirs veido manu albumu favorīšdziesmu singlu. Vēl intresanta man liekas dziesma Spring 2008, vairāk sava nosaukuma dēļ. Pati dziesma ir pusinstrumentāla, jo vienīgā vokālā atkāpe ir “Fa Fa Fa Fa…” tipa saukļi par mūžam nerimstoši plūstošo kāju.

Kā jau teicu albums ir jāvērtē kā vienots veselums, tātad tas ir jāklausās no sākuma līdz beigām, tikai tad tas varbūt nostrādās. Ja tomēr tas nenostrādās, es jums ieteiktu paklausīties kaut ko intresantāku un jaukāku. Kā, piemēram, Teignmautas brasuļu Muse jauno singlu.

Albumam lieku 4 mūžus no 6.

1 komentārs »

  1. es tik ļoti sahujējos ka nekur bļelamija banda nav pieminēta
    bet pēdējais teikums izglāba šo dienu bļe

    Komentārs by gribu_hujeet — 01.06.2009. @ 23:49


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: