Rokmūzikas apskati

01.06.2009.

Talking Heads – Talking Heads: 77 (1977)

Filed under: 1970. gadi,Jaunais vilnis,Pankroks,Ārtroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:58
Tags: ,

Daudzi man zvana un prasa, kad es beidzot apskatīšu kādu Bon Džovi albumu. Visticamāk, ka nekad, jo izskatās, ka mans boss misters F. (turpmāk tiks dēvēts par fikso kāju kungu) ir uzlicis man pārbaudes laiku un raksti, kuros es parādu savu daiļvārdību netiks pieļauti. Bet tādēļ man nāksies apskatīt šo albumu, kuru producēja paša Džona Bon Džovi brālēns Tonijs Bon Džovi. Kā saka, ja vilks ir neredzīgs, tad Bon Džovi no Bon Džovi viņš nespēs atšķirt.

Izskatās, ka Tonijam Bon Džovi nav pielipis leģendārās itāļu ērzeļu ģimenes bacilis, albums nav sačakarēts ar visādiem hujoviem ģitāras solo un pekstiņiem par to, ka akmens ir foršs un mīlēt ir stilīgi, un nemīl tikai bezjūtīgi govju mazuļi. Tā vietā tiek piedāvāts artistiski noslīpēts mākslinieciskā pankroka produkts ar tekstiem par vēl lielākiem pekstiņiem. Kā jau noprotat stāsts būs par kubisma bacili Deividu Bērnu un viņa seksīgo bārdu, kas kā vēlāk noskaidrosiet nemaz neeksistē.

Bon Džovi pirksu var sajust jau pirmajā dziesmā Uh-Oh Love Comes to Town, šoreiz laikam labā nozīmē. Dziesma ir ietekmīgi jocīgi seksīgi monstrāli kruta un ne velti kļuva par milzīgu grāvēju. Otrs albuma grāvējs ir kāda dziesma par psihopātisko slepkavu, kurš ir vēl briesmīgi šausmīgāks dziesmulis no kura tādam ārtpanka nīdējam kā Šmucim Kūtrānām saceltos… mati stāvus. Pārējais materiāls ir vienveidīgi lielisks materiāls par to, ka principā vis ir forši un būs vēl foršāk, un ka Metjū Belamijs ir baigais melis. Un vēlme recenzēt pārējo albuma materiālu man nav, jo kāda jēga atkārtoties visas dziesmas ir vienveidīgas labā nozīmē.

Kopvērtējumā gribu citēt savu kolēģi Centi Šmucānu (Kūtra kūtrums ir izdzis līdz ar manu blogisko brīvumu un blīvā koeficenta aprēķināšanas formulu).

Kopumā jāska, ka šis ir lielisks albums, tomēr ar kādu “bet” – tas nav kuram katram. Tas ir cilvēkiem, kam patīk šāda mūzika, un ja jums patīk, tad ātri iegūstat šo plati! Nenožēlosiet!

Albumam dodu 5 frančus no 6.

1 komentārs »

  1. bļe lasīju 5 reizes bet neatradu nevienu lamuvārdu

    Komentārs by gribu_hujeet — 01.06.2009. @ 23:44


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: