Rokmūzikas apskati

01.06.2009.

The Doors – Waiting for the Sun (1968)

Filed under: 1960. gadi,Psihodēliskais roks — Jānis @ 20:25
Tags: ,

Vienam paziņam, ja tā var teikt par internetā satiktiem cilvēkiem, apsolīju, ka nākamo apskatīšu šo The Doors albumu. Viņš to kritizēja, bet man, paklausoties atsevišķas dziesmas, tas nešķita tik slikts.

Šis albums sākas ar “Hello, I Love You”. Tā ir viena no divām grupas dziesmām, kas ieguva 1. vietu ASV pārdotāko singlu topā (otrā, ticiet vai ne, bija “Light My Fire”). Daži apgalvo, ka tā ir “The Kinks” dziesmas “All Day and All of the Night” plaģiāts. Ja ieklausās, tad patiešām var saklausīt zināmu līdzību, tomēr tas, ka mūzikā par mani krietni zinošāki cilvēki ir atzinuši, ka tās ir divas ļoti atšķirīgas dziesmas, nozīmē, ka šo nav jēgas apspriest. Albumu turpina “Love Street”, kas ir tipiska grupas dziesma. Psihodēliska un izceļas Manzareks ar savu taustiņspēli. “Not to Touch the Earth” ir bāzēta no “Celebration of the Lizard”, kas sākotnēji bija Morisona dzejolis, no kura viņš ieguva savu iesauku “Lizard King” (ķirzaku karalis). Slavenā frāze arī izskan dziesmas beigās. Man patīk. “Summer’s Almost Gone” nav tik laba, savukārt “Wintertime Love” ir mana pagaidām mīļākā albuma dziesma. “The Unknown Soldier” noslēdz pirmo albuma pusi. Pēdējā laikā man šī dziesma ir “pielipusi” un to bieži dungoju. Manā skatījumā tā ir kvalitātes dziesma, bet jebkurš mūzikas eksperts, izlasot, ka F. šī dziesma patīk, noteikti par to vien ieliktu mīnusa punktu.

“Spanish Caravan” apvieno flamenko ar “The Doors” (beigās). Laba dziesma, kas parāda grupas talantu veidot labu mūziku dažādos žanros. “My Wild Love” sākums mazliet atgādina vēlāko “Riders on the Storm”. Blūziska dziesma. Akustiska, žēl, ka trūkst Manzareka spēles, kas lielā mērā ir iemesls, kāpēc man šī grupa patīk. “We Could Be So Good Together” ir laba dziesma un ir, iespējams, vislīdzīgākā pirmajiem diviem albumiem skaņas, mazākā mērā arī vārdu ziņā. “Yes, the River Knows” ir labs piedziedājums. Ja ne Morisona balss, nevarētu atpazīt, ka tie ir The Doors. “Five to One” noslēdz albumu. Klasiska smagā roka dziesma. Morisons dziesmas ierakstīšanas laikā bija ļoti piedzēries, ko var saklausīt ar neapbruņotu ausi.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Faktiski šī dziesma der arī kā Irākas kara protests. Un arī nākamā ASV kara, lai arī kur tas būtu.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: