Rokmūzikas apskati

06.06.2009.

Jason Lytle – Yours Truly, the Commuter (2009)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 14:37
Tags: , ,

Vai Grandaddy ir atgriezušies? Tikai daļēji, lai gan Džeisons Litls neatkarīgās rokmūzikas gigantu ziedu laikos studijā pats iespēlējā visas instrumentu partijas, atskaitot basģitāru un bungas. Tomēr šis pirmais oficiālais Džeisona solo albums atgādina par tādas grupas kā Grandaddy eksistenci un liek paklausīties pirmos divus grupas albumus, kas ir fantastiski.

Pēc grupas izjukšanas 2006. gadā (oficiālais iemesls grupa negribēja parakstīt līgumu ar kādu normālu ierakstu kompāniju) Džeisons Litls solīja, ka viņš turpinās savu iesākto lo-fi darbību un drīz no bārdainā Džeisona mēs varam sagaidīt atkal lielas lietas. Šis solījums piepildījās daļēji, lai ganYours Truly, the Commuter ir diezgan jauks ieraksts, tomēr tas nepiedāvā kaut ko jaunu, bet reāli turpina Grandaddy pēdējos albumos iesākto ceļu. Pat Džeisona solo albuma vāciņa noformējums atgādina Grandaddy pēdējā albuma Just Like Fambly Cat noformējumu.

Albuma pirmās trīs dziesmas ir ļoti izdevušās. Ievadošais titulskaņdarbs skan gluži tā kā vajadzētu skanēt Džeisona Litla solo skaņdarbam, bet sekojošā Brand New Sun ir labākā albuma dziesma. Ghost Of My Old Dog ar grendedīgo nosaukumu (grupas otrais albums The Software Slump bija veltījums Džeisona mirušajam datoram, bet blices pēdējais albums viņa beigtajam kaķim) ir folcīgs nelēkājams šmucānīgi kūtrisks eposs, kas nespēj tevi nogarlaikot. Diemžēl sekojošie skaņdarbi spēj pārsteigt tikai epizodiski. Intresanta ir albuma dzīvespriecīgākā dziesma It’s The Weekend, This Song Is The Mute Button ir albuma labākā skumjā dziesma, bet tas arī ir vis.

Kopumā jauks albums, kas kā jau teicu izpilda tā galveno funkciju. Atgādina par Litla grupu, tiem kuri par viņiem ir piemirsuši vai arī par viņiem neko nav dzirdējuši.

Albuma pirmajām trim dziesmām lieku vērtējumu 4,5, bet pārējām 2,5. Rezultāts ir…

Albumam lieku 7,5 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1half_smnone_smnone_sm

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: