Rokmūzikas apskati

09.06.2009.

Passion Pit – Manners (2009)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — normens @ 19:13
Tags: ,

Pēdējie divi albumi, ko esmu apskatījis, man nav patikuši. Vai jaunās brīnumgrupas Passion Pit debijas disks to mainīs?

Jāsaka, ka lai gan klausos pilnīgi visu stilu mūziku, elektro indie nav starp maniem mīļākajiem žanriem. Tomēr jau kopš pirmās reizes, kad izdzirdēju Sleepyhead sapratu, ka šajā grupā ir kaut kas, kas mani piesaista. Un to lieliski apliecina Manners – arī man, tāpat kā mūzikas kritiķiem, šis albums šķiet ļoti, ļoti labs! Bet nu pie apskata!

Disks sākas ar Make Light, kas ir ar ļoti pozitīvu, ātru, un ārkārtīgi savdabīgu skanējumu. Pieņemu, ka daļai varētu nepatikt Maikla Angelakosa vokāls, tomēr man šai mūzikai kādu atbilstīgāku kandidātu grūti iedomāties. Little Secrets turpina pozitīvo noskaņu, tomēr te gribas izcelt galveno pavaījuma daļu, kas ir jau no paša ievada – tas skan kā no astoņdesmito beigu nākušas spēles skaņu savārstījums, bet šis negaidītais piedāvājums vēl vairāk uzlabo disku, un padara mūziku tikai patīkamāku! Moths Wings ir pagaidām vismazāk elektroniskā dziesma, tajā vairāk izmantota ģitāra, bungas. Arī šī dziesma ir ar ļoti labestīgu skanējumu, izcili turpinot jau iepriekš sākto skanējuma veidu!

The Reeling ir viena no divām dziesmām, ko biju dzirdējis pirms tam (kā jau ierasts, pa radio SWH), un jāsaka, ka tā pelnīti kļuva par otro singlu – vienkārši lieliska dziesma! Ļoti lipīga, starp citu, kas arī nav mazsvarīgi. Kompozīcija Eyes As Candles ir gluži kā pārsteigums – tā ir lēna, mierīga, diezgan akustiska (īpaši sākumā). Tiešām skaista kompozīcija, kas, manuprāt, vislabāk iederas lietainā dienā, kad spīd Saule un ir redzama varavīksne. Vismaz es to tā uztveru! Arī Swimming In the Flood turpina pieklusināto, lēnāko skanējumu, ko ievadīja iepriekšējais skaņdarbs. Arī šī dziesma nebūt nav slikta, bet pagaidām ir vājākā diskā (kaut gan, manuprāt, ir labāka par visu, kas dzirdams pēdējā Coldplay platē, to pieminēju salīdzinājumam).

Folds In Your Hands sākas ar ļoti dīvainiem tādām kā Indijas mūzikas skaņām, kas man nepārāk patīk, tomēr vēlāk klausoties arī šī kompozīcija tiešām piesaista. To Kingdom Come sākums nedaudz atgādina astoņdesmito gadu disko melodiju skanējumu, kas šoreiz pat iederas ļoti labi, parāda, cik dažāds spēj būt Manners, tajā pat laikā nepazaudējot Passion Pit skanējumu, kas dzirdams viscaur ieraksta laikā.

Kā devītā atskan, manuprāt, grupas pagaidām augstākā muzikālā virsotne Sleepyhead, lai gan esmu drošs – viņi var uzrakstīt vēl izcilākas dziesmas! Vairs ne vārda par Sleepyhead, tā ir jādzird! Bieži gadās, ka pēc lielākajiem hītiem nākamās dziesmas paliek nepamanītas. Tomēr ne šoreiz – Let Your Love Grow Tall ir pietiekami spēcīga, lai to nepalaistu garām! Tā ir daudz vienkāršāka kā citas plates dziesmas, bet ar to arī izceļas! Manners noslēdzas ar skaņdarbu Seaweed Song – atkal kaut ko lēnāku mierīgāku, kas šoreiz ļoti labi noslēdz to dažādo dziesmu ciklu, kas dzirdams Passion Pit debijā.

Teju ikviens mūzikas speciālists un recenzētājs par Manners saka tikai labas lietas. Arī es viņiem pievienojos – Passion Pit ir izveidojuši vienkārši perfektu debijas disku, un jācer, ka arī nāktonē viņi pie sasniegtā neapstādsies! Jo var just – viņiem vēl daudz kas ir pa spēkam!

Dodu albumam 9,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspuse

3 komentāri »

  1. Paldies, Dievam Šmucāns mani atbrīvojis no lāsta apskatīt šo disku, lai gan tas nebūt nav slikts, bet 9,5 zvaigznes ir par daudz. 😦

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 09.06.2009. @ 21:31

  2. Kāpēc lāsta? Tas taču ir izcils! 🙂

    Komentārs by Mikijs Džeimss — 09.06.2009. @ 22:01

  3. Labs, bļ, bet ne izcils. 🙂

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 09.06.2009. @ 22:31


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: