Rokmūzikas apskati

11.06.2009.

The Mars Volta – Octahedron (2009)

Filed under: 2000. gadi,Eksperimentālais roks,Progresīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 23:25
Tags: ,

Kopš 2003. gada, kāda nevienam nezināma regeja apvienība pārspēlē regeja ritmos slavenus rokmūzikas albumus. Šobrīd jau ir iznākuši trīs – Pink Floyd nemirstošais Dark Side Of The Moon, Radiohead meistardarbs OK Computer un albumu albums, kuru ir ierakstījuši Bīlti Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band.

Kādēļ šāda ievads? The Mars Volta ir izdarījuši lielisku darbu ierakstījuši amerikāņu pankroka tribute albumu progresīvajam rokam kā tādam. Protams, ka rūdīti pseido-snobi sajūsminās par šo albumu un mazas meitenītes, kas noizroku labākajā gadījumā ir dzirdējušas klausoties Blur dziesmas kasetes formātā hujē karstu pie šī albumu. Un ja godīgi tad ir arī par ko, ja cilvēki spēj sajūsmināties par Muse, kas atražo simts gadus vecas idejas un dēvē Teignmautas brašuļus par progresīvākajiem večiem pasaulē, tad Green Day cienīgs pankroks (pēēēēēēēēēēē!) ar salondžeza (pēēēē!), fanka un salsas sajaukums šķiet ūberprogresīvs kokteilis.

Un tur arī ir problēma.  Lai vieglāk izprastu manu tiešām zemo novērtējumu šim albumam, piedāvāšu jums kādu salīdzinājumu. Iedomājieties, ka The Killers narkotiku iespaidā gribētu ierakstīt savus pirdienus, uzmoģīt pa virsu kaut kādus primitīvus pankroka ģitāras rifus, dziesmām dot pārkrutus nosaukumus, integrētēt neizprotamus free jazz influancāļus aka Džona Zorna primitīva skolas laika grupu skanējumus, pieaicināt kādas slavenas un sūkājošas stadion rokgrupas ģitāristu (šeit es runāju par Džonu no Red Hot Chilli Peppers). Voālā šīs tūkstošgades progresīvākā un krutākā grupa ir gatava.

Kopējais verdikts ir baigi kruts un spēs pacelt mana neizmērāmi mazā krāniņa augstumus. The Mars Volta sūkā un šo albumu par progresīvu spēs atzīt tikai Metjū Belamijs un visi viņa fani. Izskatās, ka jaunās Twilight sērijas saundtreks jau ir gatavs. 😀

Albumam lieku 0,5 zvaigznes no 6.

half_smnone_smnone_smnone_smnone_smnone_sm

1 komentārs »

  1. Gurpa super! Albums izcils un atkal savāgāks kā visi iepriekšējie!
    Raksta autors ar savu muzikālo gaumi labāk iet margrietiņas palasīt, nevis ķengā grupu par kuru ņifiga nezin, radot maldīgu priekšstatu…

    Komentārs by Вольта! — 23.06.2009. @ 19:55


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: