Rokmūzikas apskati

13.06.2009.

Band of Horses – Cease to Begin (2007)

Filed under: 2000. gadi,Folkroks,Indīroks — normens @ 21:04
Tags: ,

Šajā lietainajā dienā prasījās apskatīt kaut ko skaistu. Tieši tāpēc šoreiz ir vērts apskatīt pagaidām jaunāko no Band of Horses!

Manuprāt, Band of Horses ir viena no nenovērtētākajām grupām. Lai gan nedomāju, ka šis raksts spēs daudz ko mainīt šajā sakārā, tomēr ceru, ka kādam iepatiksies šī mūzika. Chase to Begin pēc mūzikas apskatnieku domām bija viens no labākajiem 2007. gada albumiem – teju nevienā vietā tas nesaņēma zemāku atzīmi par 8, Rolling Stones to atzina par tā gada 47. labāko albumu. Tomēr es par to uzzināju 2008. gada februārī, kad kā singls tika izdota mana iepriekšējā gada mīļākā dziesma No One’s Gonna Love You. Bet nu jāsāk apskatīt ieraksts!

Disks sākas ar diezgan roķīgo Is There a Ghost. Nemaz nepārsteidz, ka šī kompozīcija tika izvēlēta par diska pirmo singlu, tā ir lieliska! Nebrīnīšos, ja tuvāko gadu laikā to ne reizi vien dzirdēšu kādu filmu skaņe celiņos – tā tam ir ideāli piemērota! Ode to LRC ir saglabātas zīmīgākās Is There a Ghost iezīmes, tomēr tajā pat laikā tā ir pilnīgi atšķirīga. Kā trešā atskan mana mīļākā šīs grupas dziesma – No One’s Gonna Love You. Šī, manuprāt, ir izcili skaista kompozīcija, un tas ir viss, ko varu par to pateikt – vienkārši noklausaties un izbaudiet!

Pēc šīs skaistās dziesmas, par laimi, neatskan nekas roķīgs vai ātrs – tā vietā tiek ieturēta noskaņa ar skaņdarbu Detlef Schrempf – tā ir liriska, lēna, mierīga un pieklusināta – tieši tas, ko vajag! Izcili! The General Specific ir ieturēta tādos kā kantrī ritmos, un lai gan parasti mani tas neiepriecinātu, tomēr pēc dzismas par basketbolistu tā iederas labi. Šajā vietā varētu tikt likta teju jebkāda tipa dziesma – iepriekšējā derēja kā tilts uz jebko, personīgi es gaidīju, ka būs kaut kas ātrs un roķīgs, tomēr nekā – Lamb On The Lam (In The City) ir 52 sekundes īsa, mierīga instrumentālā kompozīcija. Jauks pārsteigums!

Lai gan kaut ko ašāku var gaidīt iepriekš, tomēr tāda kompozīcija atskan tagad – Islands on the Coast ir jauka, atraktīva, vismaz man nedaudz atgādina kaut ko no Arcade Fire skanējuma. Bet tas ir tikai pozitīvi! Marry Song ir pilnīgs kontrasts tikko dzirdētajām skaņām – ļoti vienkārša un lēna, bez jebkādām ārišķībām. Dziesma ir kvalitatīva, un, par pārsteigumu, šajā vietā iederas tīri labi! Cigarettes, Wedding Bands jau atkal piedāvā ko netipisku, interesantu. Tā sākas diezgan pompozi, tomēr tad kļūst diezgan vienkārša, liriska. Piedziedājumā atkal atgriežas pompa. Manuprāt, ļoti netradicionāls un patīkams piedāvājums. Ripulis noslēdzas ar Window Blues – kārtējo lirisko un vienkāršo skaņdarbu. Man nedaudz atgādina nesen dzirdēto Marry Song (jo īpaši ritmiski), tomēr tas nebūt nav peļami, man šāda mūzika, ko parasti izpilda dziesminieki, ļoti, ļoti patīk!

Kā jau varējāt noprast no apskata, albumam ir divas sejas – viena ir atraktīva, ātra, un ļoti patīkama rokmūzika. Otra puse ir liriska, mierīga, klusa mūzika ģitāras pavadījumā. Man patīk abas puses, bet neesmu drošs, vai visiem patiks. Lai vai kā, tomēr šī ir plate, ko iesaku noklausīties – ir tā vērts!

Albumam dodu 9 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Izcilas dziesmas!

2 komentāri »

  1. Ēēēm, hipsteru ābece Pitchfork, gan albumam ielika 7.7/10 balles, kas tomēr noīsinot sanāk 8/10. Tas tā, lai drusku piesietos nabaga zēnam Kūtrim. 😀
    Pats albums man kopumā patīk daudz labāk par “kritiķu atzīto” debijas ripuli, lai gan Everything All the Time bija divas grupas krutākās dziesmas, būtībā pat 3, ai, bļ, principā pat 4. Vispār grupa ir izcila. 😀

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 14.06.2009. @ 00:25

  2. Negribās jau lieki pisties, bet vai tev, Kūtrēn, visas grupas neliekas izcilas un klausīšanās vērtas?

    Komentārs by gribu_hujeet — 14.06.2009. @ 18:56


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: