Rokmūzikas apskati

14.06.2009.

The Smashing Pumpkins – Siamese Dream (1993)

Filed under: 1990. gadi,Alternatīvais roks,Progresīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 22:40
Tags: ,

Sekojot sava elka Kūtra Šmucāna paraugam, pēc divu sūdīgu albumu apskatīšanas. Jācenzē, kāds meistardarbs.

Pēc debijas albuma Gish iznākšanas šķaidošie ķirbji tika dēvēti par jaunajām nirvanām un Billijs Korgans (turpmāk Kūtris Šmucāns) par Kurtu Kobeinu, kas ir saēdies vistas olas. Šis fakts nolādētajam otrajam albumam (pastāv uzskats, ka pēc spožas debijas daudzas grupas nespēj saņemties un otrais albums ir izgāzšanās) radīja patīkamu un auglīgu augsni. Protams, Kūtris nekad nav bijis kaut kāds trusītis, kas ēd burkānus un klausās Band of Horses, tādēļ Šmucāna mūžīgā pašnāvnieciskā depresija, kam vēl tika piemetināts Kūtra pieņemšanās svarā lika radīt ko savdabīgu un izcilu. Līdz tam šūgeiza, drīmpopa, grandža, smagā metāla un progresīvā roka kokteilis nebija baudīts.

Protams, izcelt kādu no eļbuma dziesmām būtu noziegums pret pārējām, jo tās pilnīgā visas ir izcilas un kaut ko tādu ķirbji turpmāk spēja radīt tikai epizodiski, lai gan es uzskatu daudzus, kas par Kūtra Šmucāna blices labāko darbu uzskata dubultalbumu par Melonu Kolliju. Ā, jā, šajā rindkopā es gribēju apskatīt visas albuma dziesmas. Tas nekas, to es izdarīšu nākamajā atkāpē.

Albums sākās ar fantastiski lidojoši hujējoši masejoši masturbējošo dziesmu Cherub Rock. Īsts supergrāvējs ar fantastisku ģitāras rifu, solo, Dārsijas Vretckas bekvokālu un Džimija Čemberlina bunģīšanu pa bunģiem. Diemžēl sekojošo Quiet es uzskatu par vājāko albuma dziesmu, lai gan precīzāk būtu teikt 13. labāko. Today ir viens grupas supergrāvējiem, ko jau var uzskatīt par īstu himnu ar vēl himniskāku videoklipu, kam ir jāiet hronikās. Hummer sākās austrumnieciski, bet turpinās kā īsts smašingpampkins supermegaduperkool grāvējs. Rocket iekarojis milzīgas simpātijas grupas fanu rindās, lai gan manuprāt dziesmas melodija ir samērā pavāja, bet to pilnībā kompensē lieliskās ģitāras saspēlēs. Disarm ir kaut kas pilnīgi savādāks – akustiska himna ar simfoniskā orķestra piedalīšanos, viena no albuma labākajām dziesmām. Soma ir otrs Rhinoceros, bet Geek USA ir vēl viens ģitārmonstroļij gabalasas. Mayonaise sākās ar izcilām ģitāras arpedžijām un tad tā pāraug šmucāniskā grandžā. Spaceboy ir vēl viena grupai netipiska dziesma, tādēļ arī intresanta. Bet tad seko albuma spožākās 9 minūtes Led Zeppelin hārdroka un Pink Floyd psihodēlijas kokteilis dziesma Silverfuck. Ne velti pēc šīs monstrālās dziesmas seko 2 minūšu akustisks tilts vārdā Sweet Sweet starp agresīvi-psihodēlisko upi Silverfuck un maigo šupuļdziesmu upi Luna. Kas ir labākā šūpuļdziesma ko es esmu dzirdējis.

ĒĒĒĒĒ. Īsts meistardarbs, kam tomēr līdz 10 zvaigznēm kaut kas pietrūkst.

Albumam lieku 9,5 zvaigznes no 10.

Kūtris Šmucāns, Džimijs Čemberlins, Dārsija Vrecka un Džeimss Aiha šlāgermūzikas dievi.

3 komentāri »

  1. HUJĒ!!!

    Komentārs by gribu_hujeet — 14.06.2009. @ 22:44

  2. Vot, beidzot es saprotu, ka šī ir SP recenzija! 😀

    Komentārs by Mikijs Džeimss — 14.06.2009. @ 23:22

  3. Lai visiem Kūtriem laimīgs prāts.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 15.06.2009. @ 13:17


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: