Rokmūzikas apskati

15.06.2009.

The Smashing Pumpkins – Zeitgeist (2007)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 13:45
Tags: ,

Zeitgeist ir Kūtra Šmucāna un Džimija Čemberlina līdz šim pēdējais albums. Tas tika izdots 2007. gada 6. jūlijā. Tas bija pirmais albums, ko Čikāgas ķirbji bija izdevuši kopš 2000. gada. Ko es aizmirsu pieminēt?

Pēc 7 gadu pauzes lāga zellis Kūtris gribēja nopelnīt normālu naudiņu un parazitēt uz tādu mainstrīmroka dievu kā Muse rēķina. Tieši tā, jaunais Zeitgeist ir tik pat pliekans kā izcilie Teignmautas brašuļu eposi par absolūciju kosmosā un trance dieva DJ Tiesto melno caurumu kosmosā. Protams, vienmēr depresijā krītošais Šmucāns nolēma, ka kārtīgam mainstrīmroka ierakstam ir jābūt ar politisko garšu un viņš to nosauca nenormāli politiski meinstrīmotā nosaukumā. Protams, ka es runāju par terminu Zeitgeist, kas man kā cilvēkam, kas ienīst tādu palamu kā bara instinkts neko neizsaka. Ne velti es varu palielīties, ka es neesmu lasījis Da Vinči Kodu, lai gan ikdienā klausos Radiohead. Tātad principā iepriekšējos teikumus jūs varējāt arī nelasīt.

Šoreiz iztiksim bez rūpīgas katras dziesmas analīzes, jo lielākoties tās ir sasodīti garlaicīgas un vienveidīgas. Protams, ja jūs mūzikā novērtējat tikai ģitāras solo un bungu partijas, tad jums tā neliksies, bet melodijas šoreiz Kūtrim no Čikāgas nav izdevušās īpaši labskanīgas. Tomēr man gribās izcelt divus singlus – museiski episko, kas savā politiskajā krutumā tuvojās Rage Against The Machine muzikālajām perversijām, dziesmu Tarantula un saldsērīgāko un melodiskāko albuma dziesmu That’s the Way (My Love Is), kas kā izrādās jau ir tapusi kaut kur ap 1995. gadu. Un tas arī principā ir vis.

Lai gan albums ir sasodīti garlaicīgs un to ierakstījuši tikai divi grupas orģinālie dalībnieki bundzinieks Džimijs un pārcilvēks Kūtris, tomēr tas liek man sacerēties, ka grupa varbūt tomēr spēs ierakstīt kaut ko ievērības cienīgu arī nākotnē. Lai gan to mēs varēsim uzskatīt par Kūtra Šmucāna solo albumu.

Albumam lieku 4,5 zvaigznes no 10.

Kad nulle pārvēršās par zirnekli.

1 komentārs »

  1. Bļe tas taču nav Pumpkins, ja tur nav gejiskas japoškas un seksīgas basģitāristes.
    Būtu likuši mieru ķirbju pīšļiem un darījuši huiņas zem cita nosaukuma (gluži kā Aiha kleitā iekš TW). Sik.

    Komentārs by gribu_hujeet — 16.06.2009. @ 00:33


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: