Rokmūzikas apskati

21.06.2009.

The Smashing Pumpkins – MACHINA II/The Friends and Enemies of Modern Music (2000)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 13:09
Tags: ,

“Bļe, ejiet jūs visi dirst,” tā teica lāga zellis Billijs un neatkarīgi no izdevējkompānijām izdeva grupas 6. albumu, kas vairāk sastāv no pirmās mašīnas laikā radītajām demo versijām.

Albumu protams var vērtēt divejādi. Tajā ir iekļautas pāris alternatīvās versijas dziesmām no pirmās mašīnas, kas manuprāt bija pilnīga izgāzšanās un dzirdēt demo versiju tik lieliskai dziesmai kā Heavy Metal Machine es nenovēlu pat Kūtrim. Otrs albuma plecs ir jaunās dziesmas, kas radītas 1999. gadā un 2000. gadā, protams, kuras lielākoties ir lieliskas un atgādina par vecajiem labajiem ķirbju zēniem, kad viņu grupā spēlēja īsta meitene ar basu pisoli, nevis rūdītā kultūriste Melisa auf Der Mara.

Slow Down, Vanity un Saturnine ir nostaļģiski ķirbiskas drīmpopa dziesmas, kas liecina, ka šo albumu noteikti nevarēs uzskatīt par izgāzšanos. Glass ir roķīgs epocerējums. Otrais EP (orģināli Billijs kā īsts DIY vecis izdeva 3 EP un vienu LP, kuru vēlāk kā kopīgu kompilāciju MACHINA II/The Friends and Enemies of Modern Music varēja lejuplādēt bez maksas internešu plašumos) sākās ar fanka tēva Džeimsa Brauna kaverversiju Soul Power, intresanta izvēle, bet pats kavers nav diez ko izceļams. Diemžēl šis EP un arī 3. EP, kurā ir apkopotas tikai pirmajā mašīnā iekļauto dziesmu alternatīvās versijas, neizceļas ar neko intresantu. Varbūt tikai Try, try, try alternatīvā versija, kas ir labāka nekā orģināls ir īpaši izceļama. Nu ko, laiks ķerties vērsim pie pautiem un apskatīt dubultvinil plati, kas bija noslēgums draugnaidniekalbuma tetraloģijai.

No šī dubultvinilnieka vēlos izcelt roķīgo Dross, Džeimsa Aihas sacerēto un dziedāto Go, kas iespējams ir dzīvespriecīgākā Čikāgas ķirbju radītā dziesma, iespējams albuma slavenāko dziesmu Home, dziesmu ar milzīgo hita potenciālu Let Me Give the World To You, atbildi 1979 Atom Bomb un manu absolūto albuma favorītu In My Body, ko var uzskatīt par labāko gandrīz nevienam nezināmo The Smashing Pumpkins dziesmu. Izteikti kjūriska, atmosfēriska, depresīva. Iespējams labākā kjūrirskā dziesma no ķirbēnu repertuāra.

Kopumā šis ir solīds pēdējais albums, gandrīz pilnā grupas sastāvā (jau tobrīd grupu bija atstājusi Dārsija Vrecka, tādēļ viņu aizstāja rižā Melisa auf Der Mara). Iespējams lielākais mīnuss ir sliktā skaņa, ja nebūtu šī demo versijām atbilstošā skaņa, tad mēs runātu par jaunu The Smashing Pumpkins meistardarbu. Bet beigās tomēr es nenoturēšos un nocitēšu šī portāla autoru F.

Man agrāk šķita, ka Double Faced Eels ir tādi paši pozeri kā The Killers savā jaunākajā albumā un izliekas par indīroka gigantiem, lai gan nu jau nav nekas vairāk par popsūdiem ar ģitārām. Esmu kļūdījies – tā ir ļoti laba grupa un gaidīšu, ko jaunu tā laidīs klajā

Albumam lieku 6,5 zvaigznes no 10.

Gotu laikam ir jāgatavojas laicīgi.

1 komentārs »

  1. Tajā ir iekļautas pāris alternatīvās versijas dziesmām no pirmās mašīnas, kas manuprāt bija pilnīga izgāzšanās un dzirdēt demo versiju tik lieliskai dziesmai kā Heavy Metal Machine es nenovēlu pat Kūtrim.
    Ko tad es Tev esmu TĀDU nodarījis!?

    Komentārs by Mikijs Džeimss — 22.06.2009. @ 11:02


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: