Rokmūzikas apskati

25.06.2009.

Keane – Perfect Symmetry (2008)

Filed under: 2000. gadi,Britpops,Sintpops — normens @ 23:45
Tags: ,

Pēc pāris dienu pārtraukuma es atgriežos eRokā, un šoreiz apskatīšu Keane līdz šim svaigāko albumu Perfect Symmetry.

Pēdējā laikā mani bieži kritizēja par to, ka visiem nesen apskatītajiem albumiem biju licis labas atzīmes, un tikai cildinājis tos. Tā nu es domāju, un nolēmu, ka apskatot Keane sanāks ielikt ko sliktāku. Ja par pašu grupu, tad jāsaka, ka 2004. gadā iznākušais viņu debijas albums Hopes and Fears bija viens no tā gada, manuprāt, labākajiem diskiem. Pēc diviem gadiem iznākušais Under The Iron Sea jau bija vājāks, tomēr arī klausāms. Un tad es izdzirdēju Perfect Symmetry…

Albums sākas ar pirmo tā singlu Spiralling. Neteikšu, ka šī dziesma ir slikta, tomēr nekas īpašs arī nav. Kā nakamā atskan otrais diska singls – Lovers Are Losing. Šī dziesma jau ir labāka, un es sāku sadzirdēt debijas albuma iezīmes, tomēr kaut kas pietrūkst. Klausoties disku pirmo reizi mani pārņēma dīvainas sajūtas – kāda velna pēc pirmās trīs dziesmas, kā arī piektā, ir visi albuma singli? Lai vai kā, šoreiz atskan rimbuļa ceturtā radio pieejamā dziesma – Better Than This. Un šajā dziesmā pilnā mērā izpaužas tas, ka Keane no izcilas grupas pārvērtušies par kaut ko vāju, un, vismaz man, pilnīgi nebaudāmu. Žēl, ka tā.

Skaņdarbs You Haven’t Told Me Anything ir interesants, uz sintezātora bāzes, tomēr arī šeit man kaut kas līdz galam nepatīk. Par laimi, trešais diska singls, kas reizē ir arī titulskaņdarbs, Perfect Symmetry ir kaut kas tāds, kas man beidzot patīk – šeit viņi spēlē to, ko spēlēja Hopes and Fears, un tieši tas ir tas, kas nepieciešams! Kā par pārsteigumu, arī You Don’t See Me ir laba dziesma. Tā ir lēna, mierīga, varētu pat teikt iemidzinoša, kas patiesi priecē, jo starp nebaudāmajām pirmajām dziesmām, šī ir kā īsta medus maize.

Again & Again ir ar diezgan lielu sintpopa ietekmi, bet, kā par brīnumu, arī šī kompozīcija ir diezgan klausāma, un nav jāpārslēdz. Lai gan mūzika ir pilnīgi savādāka, ritms man nedaudz atgādiāja Crystal Ball, nezinu, kāpēc. Astotā dziesma Playing Along man atgādina diezgan skaistu šūpuļdziesmu, kas nemaz neatgādina Keane. Dziesma man patīk, tomēr tā savā kulminācijā sāk skanēt man galīgi nepatīkami, kā rezultātā atkal vilšanās. Pretend That You’re Alone diezgan parasta popa dziesma, tomēr tā ir kā tāda oāze tuksneša vidū, kas šoreiz izklausās pat ļoti labi (ņemot vērā citu dziesmu fonu). Dīvaini, bet tā līdz savai pēdējai minūtei (kas atkal bojā dziesmu) ir labākā visā diskā. Arī Black Burning Heart ir neslikta, un, kā par brīnumu, tā netiek sabojāta līdz savām beigām, kas ļoti, ļoti priecē! Plate noslēdzas ar iemidzinošo un vienkāršo balādi Love Is the End. Dziesma ir neslikta, un lieliski iederas beigās.

Perfektā simetrija nav slikts albums, tomēr tā singli gan tādi ir. Viņi visas sliktās dziesmas (lielākoties) ir salikuši albuma sākumā, kas noteikti ir labi, jo līdz beigām sliktās lietas paspējas aizmirsties, kā arī atzīme noteikti būtu zemāka, ja būtu otrādi. Viņi noteikti varēja labāk, un šis ir viņu vājākais disks, tomēr, par laimi, nav arī briesmīgākais iespējamais variants.

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšstukšs

2 komentāri »

  1. Priekš Keane septiņas balles ir izcili.
    Tu esi izgāzies šajā eksāmenā, Kūtri. 😦

    Komentārs by gribu_hujeet — 26.06.2009. @ 00:59

  2. Domāju, ka Keane ir izcila grupa, kas ar šo fantastisko un spēcīgi mitrinošo albumu ir pelnījusi visas 9 zvaigznes. Kādēļ tad Kūtris ielika tik zemu vērtejumu šim izcilajam albumam? Jo kā zināms, Keane no neveiksmīgas Coldplay kopēšanas beidzot ir atradusi savu nišu seksīgā sintīpopa un matemātiskā roka kokteilī, bet tā kā šie abi žanri nav paredzēti plašām masām, tad šis albums nav tik cienīts kā iepriekšējie Keane meistardarbi.

    Komentārs by Kūtra Šmucāna draugs, jo viņš ir draugs visiem — 26.06.2009. @ 01:04


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: