Rokmūzikas apskati

28.06.2009.

Regina Spektor – Far (2009)

Filed under: 2000. gadi,Folkroks — normens @ 20:18
Tags: ,

Krutākā Ņujorkas dziesminiece ir izdevusi jaunu albumu, un to es noteikti nedrīkstu laist garām!

Maskavā dzimusī un Bronksā uzaugusī dziesminiece, manuprāt, ir labākā savā žanrā starp sievietēm. Jau viņas pirmie albumi man šķita ļoti labi, tomēr katrā no tiem kaut kas, manuprāt, nedaudz pietrūka. Tieši tāpēc mirklī, kad izdzirdēju šī diska ievadsinglu Laughing With, es sapratu, ka ļoti, ļoti gaidu Far, kas iznāca 23. jūnijā. Nu beidzot ir laiks to apskatīt arī šeit!

Plate sākas ar The Calculation – jau no pirmajiem akordiem ir jūtams, ka dziesma ir ļoti pozitīva un jauka. Noskaņa tās skanējuma laikā nemainās, un tas priecē, jo arī šādas laimīgas kompozīcijas viņai padodas tiešām labi! Kā ortā atskan Eet – ja no pirmajiem klavieru akordiem ir šķiet, ka šī būs kārtējā viņas klusā un mierīgā dziesma, tad beigās domas mainās pilnībā – tā ir diezgan ātra, ar izcili izvēlētiem mūzikas instrumentiem. Šeit ļoti labi iederas Spektorai raksturīgā ļoti garā skaņu vilkšana, man grūti iedomāties kādu citu vokālisti, kas šo varētu nodziedāt labāk.  Blue Lips gan ir diezgan mierīga dziesma, un ne ar ko īpaši neizceļās, un, lai gan arī šai nav ne vainas, pirmās dziesmas man patika labāk.

Skaņdarbs Folding Chair sākas ar zemiem klavieru akordiem, kas liek domāt, ka tā būs lēna, tomēr vēlāk viss mainās līdz nepazīšanai – dziesma ir ultra pozitīva un priecīga, personīgi man asociējas ar saulainu dienu pie jūras. Skasta noskaņa! Machine ir dīvainākā kompozīcija albumā, tajā ir izmantoti Regīnai netipiski dziedāšanas veidi, arī instrumentālā daļa krasi atšķirās no iepriekš dzirdētā. Pēc šīs savādās dziesmas atskan ievadsingls Laughing With. Manuprāt, tā ir izcila dziesma, viena no labākajām, ja ne labākā dziesminieku kompozīcijām pēdējo gadu laikā.

Pēc lieliskā singla Human Of The Year paliek nedaudz ēnā, tomēr tā pat ir labāk – tā ir kvalitatīva dziesma, tomēr nav radīta, lai izceltos. Two Birds atkal ir pozitīva, un pēc pieklusinātās Human Of The Year tas ir tieši tas, kas nepieciešams. Ļoti patīk tūbu izmantojums šeit. Kad atskan Dance Anthem Of The 80’s pārņem nesaprašana – vai tikai nav uzlicies kāds cits disks! Tomēr atskanot Regīnas balsij visi jautājumi pazūd. Lai vai kā, negaidīti atrkatīvs dziesmas piedāvājums, man patīk! Ļoti jauki izklausās ĻOTI gari izvilktais vārds Sleep.

Genius Next Door ir apveltīts ar pašu skaistāko klavieru pavadījumu rimbulī, tas izklausās tiešām izcili (lai gan visa klavieru partija ir teju perfektā līmenī). Neko citu īpaši par dziesmu nevaru pateikt, tā ir neuzkrītoša un mierīga. Pēc šī mierīgā skaņdarba atskan dziesma par maku – Wallet. Tā ir diezgan episka, ar plašu skanējumu. Kopējo albuma buķeti papildina vēl viena izcila dziesma. One More Time With Feeling ir vienkārša, tomēr tajā pat laikā aizraujoša dziesma, ritms un meldiņš var pielipt ļoti viegli! Kā pēdējā atskan Man Of A Thousand Faces – jau atkal mierīga, tomēr tajā pat laikā spēcīga dziesma. Lai gan tajā dominē tikai klavieres (ar nelielu trijstūra un bungu palīdzību), viss kopumā izklausās ļoti oriģināli.

Far ir vienkārši izcils albums. Par savu muzikālo baudījumu tam dotu 10 zvaigznes, tomēr apzinos, ka tas ir pārāk augsts vērējums. Pieņemu, ka daudziem var nepatikt Regīnas dziedāšanas stils, tomēr, manuprāt, tas ir lielisks. Ja jums paīk Spektoras mūzika, ņemiet šo ciet, tas ir līdz šim labākais, ko viņa ir radījusi! Bravo!

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

3 komentāri »

  1. Es zinu, ka tu īstenibā gribēji likt 9ņas zvaigznes 🙂

    Komentārs by gribu_hujeet — 28.06.2009. @ 23:24

  2. Bļeģ, Šmucāns sāk ietekmēties no manis. “Krutākā Ņujorkas dziesminiece” jau izklausās ausmkrēsliski.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 28.06.2009. @ 23:31

  3. Šis ir pelnījis 10 un .

    Komentārs by cilvēks — 18.11.2009. @ 14:17


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: