Rokmūzikas apskati

01.07.2009.

Chairlift – Does You Inspire You (2008)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks,Sintpops — normens @ 18:48
Tags: ,

Tā kā ārā ir tik saulais un karsts laiks, eRokā pēdējās dienās bija iestājusies pauze. Tomēr šodien esmu nedaudz izrāvies, un uzrakstīšu par Ņujorkas trio Chairlift debijas disku Does You Inspire You.

Chairlift ir kārtējā jaunā grupa no Ņujorkas, un arī kārtējie jaunie censoņi, kas slavu ieguvuši pēc parādīšanās Apple reklāmā (viņu gadījumā dziesma Bruises bija ceturtās paaudzes iPod Nano rullītī). Pats par viņiem uzzināju kaut kad pagājušā gada nogalē, kad Bruises sāka skanēt pa radio, un nu beidzot apskatīšu viņu debijas ierakstu.

Kā pirmā atskan dziesma Garbage. Tā ir diezgan vienveidīga, tomēr tajā pat laikā interesanta elektroniskā indie dziesma, kas parāda, kāds būs šīs plates skanējums. Kā otrā atskan Planet Health – dīvaina dziesma, kas savā skanējumā, arī vokālā atgādina nevis 2008. gada, bet gan astoņdesmito beigu ierakstu, kurā sapludināts tā laika austrumu (jo īpaši Ķīnas) kino skaņu celiņš ar sintpopu. Savāda kompozīcija, domāju, ka tas ir precīzākais apzīmējums. Earwig Town ir pilnīgs pretstats tikko dzirdētajam – šis varētu būt iekļauts jebkura mūsdienu vesterna saundtrekā, jo skan kā īstaui šī žanra mūzikai pieklājas, tikai ar lielu elektronikas devu.

Pēc visiem eksperimentiem atskan viena no divām dziesmām, ko biju dzirdējis pirms visa albuma noklausīšanās, kā arī labākais, kas te ir – Bruises. Par šo neko daudz nestāstīšu, vien to, ka Bruises izklausās ļoti patīkami! Novērtējiet paši! Pēc atraktīvā Bruises, Somewhere Around Here ir kā liels pārsteigums – tā ir pavisma klusa, mierīga, iemidzinoša kompozīcija, kas drīzāk iederētos kādā no M83 diskiem, nekā šeit, tomēr dažādību tā palielina vēl vairāk. Kā nākamā atskan Evident Utensil – otrais singls, ko esmu dzirdējis pa radio. Un jau atkal jāsaka – šī ir plates otrā labākā dziesma… Territory atkal izklausās ne kā no šīs desmitgades, un noteikti tas neizklausas pēc singla, ko radījusi grupa no Ņujorkas, tomēr šoreiz tas nav kompliments, man nepārāk patīk.

Arī par Make Your Mind Up neesmu sajūtā – pārāk jau elektronisks un sintpopisks šis gabals ir. Par laimi, Don’t Give a Damn beidzot atkal ir kaut kas labs un klausāms. Brīdī, kad viņu vienīgaie pavadošaie instrumenti ir ģitāra (kas nav pārāk pamanāma), kā arī kāds kluss grabināms instruments, viņi atkal izklausās patīkami. Chameleon Closet ir manām ausīm kaut kas pilnīgi neizprotams, vienkāršs skaņu sakopojums divu minūšu garumā, man nedaudz atgādināja Radiohead, jo arī viņus nesaprotu. Varbūt kolēģim Rūdolfam šis ies pie sirds, bet man nepārāk. Noslēdzošais Ceiling Wax izcili saplūst ar iepriekšējo skaņdarbu, un turpina tā skaņas, uz beigām iesaistot arī nedaudz vokālu. Šī noteikti ir spēcīgāka dziesma par iepriekšējo, tomēr arī ne īpaši laba.

Chairlift potenciāls ir milzīgs, tomēr, vismaz priekš manis, viņiem kaut kā trūkst. Ja pēc diviem singliem gaidīju, ka Does You Inspire You būs kaut kas lielisks, tad tagad jūtos smagi vīlies, jo tikai par 2 dziesmām varu teikt, ka tās man patīk (pie tam vēl ļoti patīk), bet pārējās… Pāris ir klausāmas, un tas arī viss. Var just, ka viņi var daudz labāk, un to arī novēlu nākotnē!

Dodu albumam 6,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšstukšs

3 komentāri »

 1. Chameleon Closet ir manām ausīm kaut kas pilnīgi neizprotams, vienkāršs skaņu sakopojums divu minūšu garumā, man nedaudz atgādināja Radiohead, jo arī viņus nesaprotu. Varbūt kolēģim Rūdolfam šis ies pie sirds, bet man nepārāk.
  Par šito joku tu Šmucān dabūsi deviņas zvaigznes. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 01.07.2009. @ 20:18

 2. Prieks par to! Esi vinus klausijies?

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 01.07.2009. @ 20:21

 3. Nē.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 01.07.2009. @ 21:23


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: