Rokmūzikas apskati

01.07.2009.

Pēdējais drūmi melnais ārstnieciskais kurss Briselē.

Filed under: 1980. gadi,Muzikālie vecumi — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:16

Reiz sen senos laikos pa eRoka pļavām skraidīja trīs troļļi. Lielākais un resnākais trollis F. dažreiz mēdza uzrakstīt kādu leģendu vai patiesu, bet makten seksīgu stāstu iz rokmūzikas vēstures. Nu tad vidējais un muskuļotākais trollis Ausmkrēslis nolēma sekot sava elka pēdām un pastāstīt, kādēļ zāles pret depresiju nav tik spēcīgas kā saldajos astoņdesmitajos.

Kā jau nopratāt pēc ievada (neko jūs nenopratāt) šoreiz es jums vēlējos atgādināt, kādu masturbējoši masējoši vikingisku stāstu, kas ir dokumentēts formātā vārdā audio. Šoreiz par grupas The Cure dvēseles apokaliptiskā basa veča onkuļa nabas saites vīriešā jā, kā jau noprotat es runāju par Saimona Gallupa aiziešanu no grupas 1982. gadā, tobrīd jau man, kas tobrīd visticamāk, ka dzīvojās pa Žaņa kuli, likās kā pasaules dziedinošākā grupa ir izjukusi. Bet par to vairāk nākamajā rindkopā, tagad es jums piedāvāju Boba Dilana video klipu izlasi STS formātā.

Nu tā, vispār stāsts ir sekojošs – pēc depresīvi noskaņoti jaukā albuma Pornography iznākšanas grupa devās monstrālā pasaules tūrē, kas savā iespaidīgumā droši vien neatpalika no Coldplay mūsdienu tūrēm pa Austrālijas apgabaliem. Diemžēl jauko atmosfēru pabojāja kāds kautiņš starp grupas basistu Saimonu un grupas galveno frizūru Robertu, kā arī tūres pēdējais koncerts Briselē, pēc kura grupai bija skaidrs, ka The Cure ir mirusi kā grupa un šim stāstam nebūs turpinājuma. Spēlējot vienmēr tik ierasto noslēdzošo koncertdziesmu Forever grupas vokālistam un ģitāristam nācās uzņemties bundzinieka statusu, bet Saimonam un Laurensam samainīties vietām, tātad Saimons spēlēja ģitāru, bet Laurens basģitāru. Grupas vokālista statusu uzņēmās, kāds Saimona Gallupa draugs Garijs Baidls. Tālāk stāstnieka lomu uzņemsies pats Roberts Smits (tulkojis A.R.)

Pirms koncerta mēs ar Lolu (grupas dalībnieka Laurenca Tolhursta iesauka) bija ļoti bēdīgi, jo mēs zinājām, ka šis ir mūsu pēdējais koncerts. Koncerts mums neizdevās, tādēļ enkora laikā Baidls atnāca un sāka dziedāt ” Smits ir onānists. Tolhursts arī. Tikai Saimons nesūkā šajā grupā.” Tieši tobrīd es spēlēju bungas, man nācās apstāties un iemest ar bungu vālīti pa pauri Misteram Baidlam un pateikt, lai viņš iet dirst”

Intresants incidents, vai ne? Tik tiešām grupa ieturēja nelielu pauzīti. Roberts spēlēja ģitāru Sjūzijā un Banšijos un izdeva albumu zem blakusprojekta The Glove, bet Gallups kopā ar Baidlsu nodibināju grupu Fools Dance.  1984. gadā  The Cure atdzima, lai gan psihodēlisko albumu The Top ierakstīja tikai viens pats Roberts Smits. 1985. gadā, gan Roberts un Saimons salaba, un izdeva kopā lielisku popalbumu The Head On The Door.

Solītais Boba Dilana videoklipu apkopojums.

Advertisements

9 komentāri »

 1. Joptv, stastiji par 3 trolliem, bet kartigi pastastiji tikai par 2! :@ Esmu vilies! :@

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 01.07.2009. @ 20:23

 2. mazais mikinjs saaks raudaat 😀

  Komentārs by Džikijs_Meimss — 01.07.2009. @ 20:46

 3. Tie 2 troļļi ir metafora manām divām izņemtajām ribām, bļ. Starp citu mans e-pasts ir saetia13@inbox.lv

  Komentārs by gribu_hujeet — 01.07.2009. @ 21:08

 4. Ko man darīt, lai Kūtris neraudātu? Labi, apsolos laboties būs speciāls tribute raksts jaunākajam trollim. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 01.07.2009. @ 23:47

 5. Paldies, nevajag! 😀

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 01.07.2009. @ 23:57

 6. Nu, bet Kūtri. 😦

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 01.07.2009. @ 23:57

 7. Bļ, Zač, nekad nedomāju, ka esi tik jūtelīgs. 😀

  Komentārs by gribu_hujeet — 02.07.2009. @ 09:49

 8. Jā, es esmu ļoti jūtīgs. Es nekad neesmu varējis uzdirst nevienai dzīvai radībai. Bet tā kā tu tusē pa kapiem, tad man nāksies pārkāpt savas ētikas normas un… Nākamajā rakstā būs. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 02.07.2009. @ 13:00

 9. ou šit!, tikai lūdzu nerecenzē to, tikai ne to..

  Komentārs by gribu_hujeet — 03.07.2009. @ 00:24


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: