Rokmūzikas apskati

04.07.2009.

Coconut Records – Nighttiming (2007)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks,Blūzroks — normens @ 12:37
Tags: ,

Ļoti daudziem ir zināma Džeisona Švarcmena grupa Phantom Planet. Bet viņam ir arī blice Coconut Records, kuras debijas plati Nighttiming šoreiz arī apskatīšu.

Par šo grupu uzzināju 2008. gada vasaras pašās beigās, kad dziesmu West Coast aktīvi sāka atskaņot vispirms Toms Grēviņš, bet pēc tam arī Artis Volfs. Sapartu, ka viņi ir kaut kas man ļoti tīkams, un sāku viņus klausīties. Vairāk neko īpašu par grupu pateikt nemācēšu, jo neesmu tik zinošs, bet tieši tam taču ir paredzēta vikipēdija, vai ne?

Disks sākas ar This Old Machine, kas ir ļoti klusa, tieši divas minūtes gara šūpuļdziesma. Pēc šīs atmiņā nepārāk paliekošās kompozīcijas atskan West Coast – dziesma, ar kuru iepazinu šīs grupas daiļradi, manuprāt, labākā viņu dziesma. Novērtējiet paši! Back to You ir pilnīgs pretstats iepriekšdzirdētajam – tā ir ātra enerģiska, roķīga, man nedaudz atgādina deviņdesmito gadu Blur daiļradi. Bet tikai nedaudz!

Summer Day atkal atgriežas pie iepriekš dzirdētā, tā ir lēna, klusa, kuras pavadījumā ir izmantota tikai ģitāra. Ļoti vienkārša dziesma, kas lieliski iederas saulrieta laikā. Titulskaņdarbs Nighttiming ir ļoti savāda kompozīcija, tā ir ieturēta tādās kā disko skaņās, bet šoreiz tā izklausas vienkārši lieliski! Man patīk! Kompozīcija Minding My Own Business kārtējo reizi ir pretstats iepriekšējai, šoreiz tā ir ieturēta diezgan vienkāršā alternatīvā roka garā, ar nelielu blūza pieskaņu (tieši tas šo dziesmu padara patīkamu), bet Coconut Records šādas skaņas piestāv!

Slowly, kā var noprast pēc nosaukuma, ir mierīga, klusa kompozīcija, kas man nedaudz atgādina Sufjena Stīvensa daiļradi, tikai ar rupjāku balss tembru. Dziesma Mama beidzot ietur kaut kādu saistību ar iepriekšējo plates skaņdarbu, un ir ieturēta līdzīgā garā. Kā neliels pārsteigums skan The Thanks I Get – tā ir ieturēta blūzīgā garā, un lai gan neesmu šī žanra īpašs piekritējs, tā ļoti patīkami atsvaidzina kopējo noskaņu.

It’s Not You It’s Me atkal ir ļoti spēcīgs gabals, un, lai gan ne ar ko īpaši neizceļas, mani ļoti piesaista. Tomēr lielākais šoks rimbulī vēl ir priekšā – tā ir dziesma Easy Girl, kas pēc sava skanējuma man nedaudz atgādina Bītlu, vai jebkuras citas tā laika posma grupas lēno dziesmu. Neesmu drošs, vai tas ir tas, ko gaidu no šī ieraksta, tomēr tajā pat laikā jāatzīst, ka skaņdarbs ir ļoti lipīgs. Disks noslēdzas ar Ask Her to Dance – ļoti skaistu, tomēr savādu dziesmu, kas pat pie šīs blices stilu dažādības ir pilnīgi negaidīta. Interesanta noslēdzošās dziesmas izvēle, lai gan tā ir arī veiksmīga.

Jāsaka, ka Nighttiming ir visai labs albums ar ļoti lielu muzikālo stilu bagātību. Reizēm rodas jautājums, kāpēc dziesmu secība ir tieši tāda, kāda tā ir, tomēr laikam šādi ir arī labāk – garlaicīgi noteikti nebūs! Ja patīk tas, ko varat noklausīties zemāk, noteikti pievērsiet uzmanību ierakstam!

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

1 komentārs »

  1. Kur 9 balles? 😦

    Komentārs by unknown — 04.07.2009. @ 12:48


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: