Rokmūzikas apskati

08.07.2009.

Red Hot Chili Peppers – Blood Sugar Sex Magik (1991)

Filed under: 1990. gadi,Fankroks — Jānis @ 18:08
Tags: ,

No tiem cilvēkiem, kam ir kāds viedoklis par RHCP albumiem, lielākā daļa par viņu virsotni uzskata vai nu Blood Sugar Sex Magik vai Californication (nebrīnītos arī, ja kāds par izcilu nosauktu manis pelto One Hot Minute, bet tas nav būtiski). Tāpēc centīšos izvēlēties savu favorītu.

Šodien apskatīšu pirmo no šiem diviem albumiem. Tas sākas ar The Power of Equality. Tipiska piparu dziesma. Kā parasti, izceļas Flea bass. Albums turpinās ar If You Have to Ask. Tas bija albuma pēdējais singls un tika izdots vairāk nekā gadu pēc albuma izdošanas. Diezgan laba dziesma ar manāmi blūzisku ietekmi. Breaking the Girl grupa izmēģina citu skanējumu. Skan labi. Funky Monks neko jaunu nevar dzirdēt. Pārāk lēna un apnicīga dziesma. Dziesma varēja beigties pēc divarpus minūtēm, pārējais ir lieks. Suck My Kiss glābj situāciju. Šī ir viena no labākajām grupas dziesmām, lai arī kā singls topos bija salīdzinoši zemu. I Could Have Lied, kā jau pēc nosaukuma varēja noprast, ir lēna balāde. Man tādas dziesmas kopumā nepatīk, tomēr šī ir kaut cik ciešama. Mellowship Slinky in B Major ir kārtējā atgriešanās pie pamatiem. Šķiet, ka grupa cenšas katrai labajai dziesmai abās pusēs piekabināt pa lēnai, lai klausītāji labāk novērtētu šīs tradicionālās. The Righteous & The Wicked izklausās kā neveiksmīgs mēģinājums apvienot fankroku ar smago roku. Sanāca kaut kāds kroplis.

Albuma nosacīti otro pusi iesāk Give It Away, kas ir viena no slavenākajām grupas dziesmām. Tituldziesma Blood Sugar Sex Magik gan nebija izdota kā singls, bet ir gana laba. Šīm divām jau tā labajām dziesmām seko viena izcila dziesma – Under the Bridge. Es gan šīs dziesmas liktu beigās, lai kritiķi labāk novērtētu, bet centīšos neaizmirst. Naked in the Rain, pēc nosaukuma spriežot, izklausās kā laba tituldziesma pornogrāfijai, bet noklausoties, to ir grūti iedomāties. Apache Rose Peacock neizceļas uz citu dziesmu fona. The Greeting Song ir viduvēja dziesma, tomēr ietur labākās grupas dziesmu tradīcijas. My Lovely Man vienkārši stiepj laiku līdz albuma noslēgumam. Sir Psycho Sexy ir garākā albuma dziesma. Sākums ir labs, tomēr mani māc bažas par to, vai dziesma būs laba visā tās garumā. Noslēgums visu laiku atkārtojas, bet man patīk. Albumu noslēdz They’re Red Hot. Tā ir kāda blūzmeņa dziesmas kaverversija. Kīdiss dzied tik ātri, ka nevar saprast, ko viņš saka.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Šajā koncertzālē tilta nebija.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: