Rokmūzikas apskati

09.07.2009.

The Horrors – Primary Colours (2009)

Filed under: 2000. gadi,Garāžroks,Shoegazing — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 12:58
Tags: ,

Reiz es kāda no saviem monstrāli seksīgajiem sapņiem redzēju kā leģendārā lauku kapela Zeļļi beidzot ir nomainījusi savu stilu, un sākusi spēlēt Spaceman 3 cienīgu psihomantrisko tehno. Vai mans sapnis ir piepildījies?

Protams, es stingri pārspīlēju, grupa nemaz tik psihi mutantējušies nav. Tāpat jaunā Latvijas gotiskā trance grupa Kings of Ļoņa arī nav pievērsusies šlāgerim. Bet tomēr no protožējiski dēta indī/pindī garāžroka ar pieciem emocionāliem zēniem priekšgalā ir pārtapusi par indī/pindī šūūūgeizkrautroka blici ar pieciem emocionāliem zēniem pakaļpusē.

Albums sākās ar Radiohead Everything in its right place cienīgu tehno bītu, kas pāraug My Bloody Valentine cienīgā skaņas sienā. Arī pirmās albuma dziesmas Mirror’s Image basa līnija izklausās līdzīga minētajai Oksfordšīras ziloņgalvu skaņdarbam. Bet dziesma ir vairāk nekā izdevusies. Three Decades un otrais albuma singls Who Can Say ir vairāk nekā izdevušās kompozīcijas. Nākamās dziesmas ir pietiekoši labas, bet ne tik skaisti skaistas kā albuma pirmās trīs muzikālās bildes. Šajā blāķī dziesmu var saklausīt gan tādu klasiķu kā The Jesus And The Mary Chain (starp citu, grupas pirmā singla video filmējā minētās grupas basists)), gan arī Spaceman 3 mazāk pazīstamā vokālista Pītera Kembera nebalss ietekmi un protams milzīgā un šķietami visur esošā Iana Kērtisa rūkšanas ietekme. Protams, šur tur ir sadzirdami elementi no tādiem mūsdienu alternatīvā popa un jaunatnes elku sūkļiem kā Jonas Brothers, kā arī vecajiem labajiem Backstreet Boys. Rezultātā grupai sanāk makten stilīgs albums, ko spēs novērtēt gan mūzikas kritiķi, gan rūdīti trokšņklausītāji. Bet es tomēr aizmirsu piebilst vienu lietu…

Un tā ir albuma augstākā muzikālā virsotne, kas spēja piesaistīt manu uzmanību jau ar trešajām taktīm, notīm un delay efektiem. Protams, es runāju par pirmo singlu Sea Within a Sea, kas teicami noslēdz šo albumu. Kā teica kāds gudrs cilvēks šoreiz Spaceman 3 piš Neu jeb krautroks pret neodēlijas spīdekļiem. Bet dziesmas spēks ir inficējošā sintezātora partija, kas iestājās aptuveni trešajā minūtē un neliek tev mieru visu atlikušo mūžu. Protams, es aizmirsu pieminēt albuma 8. un 9. dziesmu, kas tev liek dejot un svilpot līdzi izdrāztajam ģitāras solo.

Kopumā ļoti labs albums, kas tomēr nesasniedz Kūtra leģendāro 9 zvaigžņu līmeni, tāpat arī līdz astotniekam tam kaut kas pietrūkst. Bet principā katram savs.

Albumam lieku 7 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1none_smnone_smnone_sm

Kad emo ieplūst gaismu jūrā…

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: