Rokmūzikas apskati

10.07.2009.

Red Hot Chili Peppers – Californication (1999)

Filed under: 1990. gadi,Fankroks — Jānis @ 21:50
Tags: ,

Ar albumu Californication RHCP atgriezās pie viņu populārākā sastāva: Kīdiss, Frušante, Flea, Smits.

Albums sākas ar dziesmu Around the World, kas bija otrais albuma singls. Laba dziesma, turklāt, uzreiz var manīt atšķirību no depresīvā One Hot Minute albuma. Parallel Universe nav tas pankfanks, kas ir manāms slavenākajās grupas dziesmās, tomēr grupa izmēģina jaunu skaņu un, kamēr tas izdodas skanīgi, man nav iebildumu. Scar Tissue bija pirmais albuma singls. Domāju, ka kā pirmo vajadzēja izdot citu singlu, tomēr šī tāpat ir viena no 1990. gadu labākajām dziesmām. Otherside pirms desmit gadiem ļoti bieži atskaņoja radio. Biju jau nedaudz piemirsis par to, taču jau pēc pirmajiem akordiem atceros visu dziesmu. Get on Top atgriežas pie juceklīga pankroka. Var jau būt, ka tā ir laba mūzika, bet, jo vairāk to klausos, jo vairāk apriebjas. Californication ir žanra klasika. Videoklips ir viens no visu laiku labākajiem. Easily ir pārāk paredzama un tradicionāla dziesma. Biju gaidījis vairāk ekscentrisma.

Porcelain ir ļoti lēna dziesma, bet man patīk. Emit Remmus piedziedājums ir kā pēc veidnes. Skaļāks pavadījums, agresīvāka balss un vispār – īss. I Like Dirt atkal bez maz vai stereotipiska grupas dziesma. This Velvet Glove, savukārt, ir kārtējā pārdomu dziesma. Savior ir necila dziesma, ne ar ko nepaliks atmiņā. Purple Stain gan bija jestrāka dziesma. Cerams, arī labāka (objektīvi salīdzināt nevaru un pārtīt negribas). Right on Time ievads ir nogriezts, lai klausītājam būtu lielāks kontrasts. Īsa un ātra dziesma, izklausās kā iestarpinājums. Road Trippin’ noslēdz šo albumu. Laba noslēguma dziesma.

Būšu banāls un Californication un BSSM cīņā nolemšu par labu neizšķirtam.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Savulaik Apollo reklamēja imidža maiņu ar saukli “otra puse”.

1 komentārs »

  1. […] https://eroks.wordpress.com/2009/07/10/red-hot-chili-peppers-californication-1999/Ar albumu Californication RHCP atgriezās pie viņu populārākā sastāva: Kīdiss, Frušante, Flea, Smits. Albums sākas ar dziesmu Around the World, kas bija otrais albuma singls. Laba dziesma, turklāt, uzreiz var manīt atšķirību no depresīvā … […]

    Pingback by Fast Friday links | Mary Cool — 11.07.2009. @ 00:53


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: