Rokmūzikas apskati

13.07.2009.

S.P.B. – Sound Poetry (2008)

Filed under: 2000. gadi — normens @ 20:15
Tags: ,

Turpinot rakstu sēriju (šonedēļ apsolos laboties, un to pataisīt kaut vai par minisēriju) par Positivus māksleniekiem, kā otros apskatu SPB.

Ja godīgi, kā otro vēlējos apskatīt The Leisure Societyalbumu The Sleeper, tomēr tehnisku iemeslu dēļ, šo ideju atceļu vismaz līdz rītdienai. Un tad es sāku domāt: hmmm, ko vēl no festivāla grupām verētu recenzēt? Un tā nu es atcerējos par, manuprāt, ļoti perspektīvās grupas no Latvijas debijas (un pagaidām arī vienīgo) plati Sound Poetry.

Ieraksts sākas ar Ikaros – Intro. Dziesma ir ļoti īsa, mazāk kā minūti gara, no kuras tikai aptuveni puse ir kā dziesma, bet otrā puse – skaņu kopums, kas mūs nogādā pie Poet sākuma akordiem. Poet, kā jau daudziem zināms, ir grupas visu laiku lielākais hits, un 2007 gadā Radio SWH gada kopējā top 20 (tajā tiek aprēķinātas katras dziesmas kopējās balsis gada laikā) ieguva 6. vietu, kas par daudz ko liecina. Spēcīga kompozīcija. Tieši tāpēc, ka Poet ir tik laba dziesma, nedaudz pārsteidz blices izvēle kā trešo likt Pearl Tears – skaņdarbu, ar ko S.P.B. parādījās plašākai publikai, un ar ko izlauzās no Priekšnama (arī SWH programma). Manuprāt, tieši Pearl Tears ir grupas līdz šim augstākais lidojums, un tā ir viena no manām mīļākajām 2007. gada dziesmām. Nobaudiet paši!

Pēc pirmajiem diviem singliem, ko grupa izplatīja, nedaudz pārsteidz, ka arī nākamā kompozīcija ir bijusi kā singls – šoreiz tā ir ceturtā blices dziesma The Moon. Pats par sevi gabals ir diezgan labs, bet ne izcils, tomēr notur gan kopēo noskaņu, gan kvalitāti. Kad ar piekto kārtas numuru atskan piektais singls no Sound Poetry Another Day, mani pārņem nesaprašana – kāpēc gan teju visi singli (tādi bijuši 6 no ieraksta 12 dziesmām) jāliek plates sākumdaļā? Lai gan jāatzīst – pēc šīm dziesmām ieraksts liekas ļoti, ļoti spēcīgs. Par pašu dziesmu piebildīšu to, ka tā ir nedaudz ātrāka un elektroniskāka kā citas viņu kompozīcijas, tomēr man tā šķiet nedaudz vājāka kā iepriekšējās. Kad atskan Body Selling, beidzot rodas patīkama interese – šī kompozīcija kā singls nekad nav izdota, tomēr uzskatu, ka tā ir trešā labākā ierakstā. Tiešām spēcīgs un interesants gabals!

Pēc lieliskā Body Selling, pagaidām svaigākais grupas singls It Takes Me nespēj tik ļoti uzrunāt, lai gan pati par sevi dziesma ir laba. Taču šajā vietā vajadzēja likt kādu vājāku ierakstu. Piemēram, klusais un pavisam mierīgais Spinning The Sun būtu tieši vietā, jo ne ar ko neizceļās, bet gan mierīgi ieņem savu vietu kā skaņdarbs, kurš ir labs, tomēr nekad nekļūs par singlu. Arī tādas dziesmas vajag. Dziesma Breaking Bounds atkal ir interesantāka un kvalitatīvāka, kā iepriekšējā, jau atkal esmu ievilkts ripuļa skanējumā, kas tiešām priecē!

Dziesma Pilgrim, līdzīgi kā Spinning The Sun, šajā diskā iederas labi, tomēr kā singls ir diezgan neizteiksmīga, manuprāt, albuma vājākais skaņdarbs. Par laimi, atraktīvais un ātrais skaņdarbs The Doors jau atkal ir līmenī, un ir patīkams manām ausīm. The Sound Poetry (viņu pilnais nosaukums) pirmais ieraksts noslēdzas ar trešo singlu Feeling Behind – skaistu, lēnu balādi, kas arī ir izpelnījusies diezgan lielu klausītāju mīlestību, un ne velti – lai gan neko jaunu tā neatklāj, savā žanrā dziesma ir ļoti konmkurētspējīga, un tas ir pats galvenais!

Pēc dziesmu apskata šoreiz pievēršišos lietai, ko eRokā nekad neesmu vērtējis un komentējis – albuma dizainu. Manuprāt, šajā ziņā nevienam mūsu valsts mūziķu ierakstam nekad nav izdevies tik veiksmīgs dizains, un te ļoti lieli nopelni ir Martai Zariņai, kas radījusi šos zīmējumus – visu cieņu par tiem! Labāk to izdarīt ir grūti!

Kopumā jāsaka, ka Sound Poetry ir ļoti spēcīgs ieraksts, un man ir neizsakāmi skumji, ka S.P.B. uzstāšaās būs vienā laikā ar Two Doors Cinema Club,  jo gribu redzēt abus priekšnesumus. Tā kā S.P.B. jau esmu redzējis dzīvajā, un, domājams, redzēšu vēl ne reizi vien, šoreiz došu priekšroku īriem, bet citādi S.P.B. būtu jāredz! Ar šo plati viņi to ir nopelnījuši!

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

1 komentārs »

  1. Čau, Kūtri. 🙂

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 13.07.2009. @ 22:21


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: