Rokmūzikas apskati

15.07.2009.

Moby – Wait For Me (2009)

Filed under: 2000. gadi — normens @ 20:34
Tags: ,

Ja jau esmu sācis rakstīt par mūziķiem, ko redzēsim jau pēc divām dienām Positivus festivālā, noteikti nedrīkstu aizmirst šī gada pasākuma skaļāko vārdu Mobiju.

Lai gan apzinos, ka pēc šī raksta man var rasties problēmas attiecībās ar priekšniecību, kura nebūs īpaši apmierināta par elektroniskās mūzikas apskatīšanu rokmūzikas portālā, es tomēr riskēšu. Mobijs, manuprāt, ir visu laiku vicienītākais elektroniskās mūzikas autors citu žanru fanu vidū. Un tieši tāpēc man radās vēl lielāka vēlme pārbaudīt, ko tad amerikānis ir radījis savā svaigākajā ierakstā.

Ieraksts sākas ar Division – skaistu dziesmu, kurā galveno lomu spēlē čelli, kam nedaudz palīdz elektroniskie efekti. Ievadskaņdars ir ļoti patīkams, un rada patīkamu neziņu, un liek gaidīt, kas sekos tālāk. Kā nākmā dziesma atskan Pale Horses, kas ir pirmais singls no Wait For Me. Man patīk, ka arī Pale Horses sākas ar čelliem un vijolēm, radot patīkamu,  mierīgu, plūstošu un gaistošu noskaņu. Lieliska elektroniskā dziesma! Shot In The Back Of The Head vairs neietur iepriekšējo noskaņu, kļūstot nedaudz skaļāka un agresīvāka kā iepriekšējās dziesmas. Tomēr arī šai kompozīcjijai ir tāda noskaņa, ka tās fonā varētu lieliski sagaidīt saulrietu. Domāju, tas kā fons būtu perfekts!

Skaņdarbs Study War ir ar ļoti patīkamu klavieru partiju, tomēr vokāls, kas te dzirdams, man liek teikt, ka šo dziesmu līdz galam novērtēt nespēju. Walk With Me ir pagaidām dīvainākā dziesma šajā ripulī, un ir ar diezgan futūristisku skaņu. Domāju, ka šādas dziesmas labāk iederētos plates beigās, ne sākumā/vidusdaļā. Stock Radio ir kaut kas pavisam dīvains – 55 sekundes skaņas no radio, kas nevis čirkst, bet vienkārši rūc. Nezinu, ko par to teikt, un kāpēc kas tāds ir iekļauts diskā, tomēr šāds risinājums ir ļoti oriģināls, kas noteikti ir pluss. Kā patīkams pārsteigums pēc eksperimentiem ir dziesma Mistake – llīdz šim, tā ir pirmā jaunajā albumā, kurā Mobijs pats veic vokālu, kā arī tā ir līdz šim pozitīvākā un atraktīvākā kompozīcija. Tieši laikā!

Ripuļa ekvatoru sasniedzot, atskan Scream Pilots – kārtējā gaisīgā, un ļoti kvalitatīvā kompozīcija, man liels prieks, ka šajā ir izmantoti dažādi instrumenti, kas tai dod papildus plusus. Pēc divām atraktīvām kompozīcijām, atskan JLTF1 – jau atkal ļoti futūristiska, un man kā žanra nespeciālistam diezgan neizprotama kompozīcija. Tomēr visu labo JLTF – tā perfekti saplūst ar JLTF1, un ir daudz saprotamāka par to. Jau atkal Mobijs radījis mierīgu dziesmu, tādējādi vēl vairāk palielinot muzikālo dažādību. Skaņdarbs A Seated Night, diemžēl, ir diezgan vienmuļš, un, lai gan pietiekami interesantu semplu, tas nespēj aizraut.

Kā jau tas šajā ripulī iepriekš pieredzēts, pēc viduvējas dziesmas seko ļoti interesanta, šoreiz titulskaņdarbs Wait For Me, kas ir apveltīta ar tiešām jauku sievietes vokālu, un mierīgu ritmu. Emsu pārsteigts, bet arī Hope Is Gone man patīk, lai gan ir apveltīta ar savādu muzikālo pavadījumu. Ļoti ceru, ka pavisam, pavisam lēno Ghost Return savā setā mūziķis iekļaus arī Salacgrīvā – šīs skaņas kaut gad pie tā beigām labprāt izdzirdētu. Ieturot noskaņu, ka teju visi skaņdarbi ir lēni, vienkārši un mierīgi, arī Slow Light patīkami iekļaujas šajos kritērijos. Tiešām jauks skanējums! Ar intersentu ģitāras solo iesākas plates noslēdzošā dziesma – Isolate. Man ļoti patīk, ka tajā iekļauti tik daudzi instrumenti, tā ir kā perfekts iepriekšējās dziesmās izmantoto instrumentu sakopojums, kas perfekti noslēdz šo disku.

Nebūšu oriģināls, un teikšu, ka Wait For Me, ļoti iespējams, ir visu laiku labākais plikpaurainā vīra ieraksts. Tas ir ļoti lirisks, skaists un patīkams disks, kas patiks ne tikai elektroniskās mūzikas faniem, bet arī citu žanru cienītājiem! Bravo, Mobij!

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

4 komentāri »

 1. eRoks, kūtri, eRoks 😦

  Komentārs by Raitis F. Ātrais — 15.07.2009. @ 21:23

 2. sik sik sik
  Mobelis aizskāris Kūtra dvēseles stīgas.

  Komentārs by gribu_hujeet — 15.07.2009. @ 21:44

 3. Zinu, Raiti, zinu, bet soreiz atlavos iznemumu. Man kads kolegis (vardu neminseu, lai pasargatu ivnu no Tavam dusmam) ieteica Royksopp jauno disku recenzet, bet domaju, ka tas Tev varetu nepatikt. Tapec ari to nedarisu, ja vien nesanemsu piekrissanu! 😀 Bet par disku runajot, noklausies, tiesam labs! 🙂

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 15.07.2009. @ 22:20

 4. […] gan pazīstamākās dziesmas no iepriekšējiem albumiem, gan jauni singli no svaigākā ieraksta Wait For […]

  Pingback by Ko noteikti jādzird Positivus AB? « Rokmūzikas apskati — 16.07.2009. @ 19:49


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: