Rokmūzikas apskati

16.07.2009.

Ko noteikti jādzird Positivus AB?

Tā kā vēl tikai diena atlikusi līdz šīs vasaras labākajam, lielākajam un gaidītākajam mūzikas festivālam atlikusi tikai diena, šoreiz uzrakstīšu sarakstu ar grupām, kuras noteikti vajadzētu dzirdēt ikvienam Salacgrīvas apmeklētājam.

Lai gan divās dienās visās piecās festivāla skatuvēs uzstāsies daudzi jo daudzi mūziķi, ne visus sanāks, un arī gribēsies redzēt. Un tieši tāpēc es uzrakstīšu par, manuprāt, svarīgākajiem izpildītājiem, ko neiesaku laist garām nevienam. Visi mūziķi būs izkārtoti secīgi pēc to uzstāšanās laika.

Two Door Cinema Club (Cēsu Alus skatuve, piektdiena, pulkst. 21.30 – 22.30)

Kā pirmie, ko ieteiktu noklausīties ir jaunā Ziemeļīrijas blice Two Doors Cinema Club. Ļoti iespējams, ka par šiem jaunajiem censoņiem līdz šim neko neesi dzirdējis (ja vien neklausies Radio SWH), tomēr tagad tas jālabo! Lieliska grupa! Vismaz man viņi ir ja ne gaidītākie mākslinieki, tad vieni no top 3 noteitki!

Pīters Dohertijs (Cēsu Alus skatuve, piektdiena, pulkst. 22.45 – 22.30)

Domāju, ka par šo vīru nekas vairs nav jāpiebilst, neskaitāmos stāstus, kā viņš kavē koncertus, lieto alkoholu un narkotiekas, ir dzirdējis jebkurš mūzikas fans, tomēr tagad Pīters ir labojies, un tā vairs nedara. Toties r;itvakar viņa koncertā mēs dzirdēsim labāko no viņa albuma Grace/Wastelands, kā arī Babyshambles hitus. Viņu laist garām būtu grēks!

Prāta Vētra (Tele 2 skatuve, piektdiena, pulkst. 23.45 – 01.00)

Zinu, ka par šo ieteikumu mani noteikti nosodīs vairāki cītīgie portāla lasītāji, tomēr lielākos pasākuma hedlainerus, un grupu, kuras dēļ daudzi uz to vispār dosies, būtu grēks nepieminēt! Jelgavas kvartets šoreiz spēlēšot savas labākās dziesmas, noteikti arī uzspēlēs kaut ko no sava  jaunākā albuma, un nav pamata neticēt, ka tas būt ļoti enerģisks koncerts. Noteikti arī apmeklētākais festivālā, bet tas nu tā.

Pop Beats Poetry (Cēsu Alus skatuve, piektdiena, pulkst. 00.15 – 02.00)

Ja jau cilvēki nevēlas iet uz Prātiniekiem, tad viņiem diezgan laba alternatīva gandrīz tajā pat laikā būs Latvijā labākā mash-up meistara Toma Grēviņa dīdžeisets. Domāju, ka vismaz līdz vieniem tur būs samērā maz cilvēku, tā kā gaisotne būs pietiekami jauka. Arī pats vēl neesmu izšķīries, ko skatīties līdz vieniem.

Kārlis Kazāks (I Love You terase, piektdiena, pulkst. 04.00 – 05.00)

Vismaz man tas būs vakara pēdējais priekšnesums, tomēr esmu pārliecināts, ka par kvalitāti arī šādā rīta stundā jāuztraucas nebūs – Kārlis, kā vienmēr būs līmenī, galvenokārt, spēlējot dziesmas no sava līdz šim vienīgā albuma Uz Manām Plaukstām. Visi, kas līdz Kazāka uzstāšanās laikam vēl būs spējīgi to izdarīt, apmeklējat koncertu!

Instrumenti (Tele 2 skatuve, sestdiena, pulkst. 18.15 – 18.45)

Nekad neesmu slēpis savas simpātijas pret pandu maskās tērpto internacionālo ansambli, un to nedarīšu arī tagad! Ja vēl nekad neesi redzējis šo blici dzīvajā, tad aiziej, un pārliecinies par kvalitāti, ja esi redzējis – ej tāpat, jo būs ko redzēt! Enerģija plūdīs ārā pa visām maliņām!

The Leisure Society (Cēsu Alus skatuve, sestdiena, pulkst. 20.30 – 21.15)

Folkroja pārstāvji no Lielbritānijas, diemžēl, Latvijā īpaši pazīstama nav. Un arī eRokā tā nekad nav apskatīta (tikai tāpēc, jo es neesmu ieguvis viņu ierakstu), tomēr blice ir pieminēšanas un klausīšanās vērta! Esm ugatavs derēt, ka viņu uzstāšanās būs ļoti skaista, jauka un sirsnīga, tāpēc iesaku to ikvienam!

The Whip (Tele 2 skatuve, sestdiena, pulkst. 21.30 – 22.15)

Angļu elektro indie pārstāvji arī ir viena no tām grupām, kuras Latvijā nav zināmas, tomēr domāju, ka pēc atrādīšanās Salacgrīvā daudzi sāks par viņiem pastiprināti interesēties! Un ir jau par ko, tā ir lieliska šī žanra mūzika!

Satelites LV (I Love You terase, sestdiena, pulkst. 22.00 – 23.00)

Viena no labākajām Latvijas blicēm būs arī Positivus’ā, par ko ir milzīgs prieks. Diemžēl, viņiem būs akustiskais koncerts, kas nedaudz skumdina, tomēr arī akustiski viņi ir ļoti kvalitatīvi, un katram, kurš sevi pieskaita viņu fanu pulkam būtu grēks nedotiies uz I Love You terasi tieši viņu uzstāšanās laikā!

Mobijs (Tele 2 skatuve, sestdiena, pulkst. 23.30 – 00.45)

Amerikas elktroniskās mūzikas guru ir skaļākais ārzemju vārds, kurš dzirdams Positivus pieteikumā, un tāda kalibra mūziķus parasti nelaiž garām. Vismaz es to neiesaku, jo tiks atskaņotas gan pazīstamākās dziesmas no iepriekšējiem albumiem, gan jauni singli no svaigākā ieraksta Wait For Me.

 Citas grupas, ko vārts ievērot

Bez jau augstāk minētajiem mūziķiem, festivālā būs vēl daudzi, ko nenāktu par sliktu redzēt, un tāpēc piedāvāju sarakstu ar mūziķiem, kurus arī var paskatīties, un jūs, visticamāk, būsiet tikai ieguvēji no tā!

Sons of Noel and Adrian (Tele 2 skatuve, piektdiena, pulkst. 20.00 – 20.45)

S.P.B. (I Love You terase, piektdiena, pulkst. 21.30 – 22.30)

Gaujarts (I Love You terase, piektdiena, pulkst. 23.00 – 24.00)

Hospitāļu Iela (I Love You terase, piektdiena, pulkst. 00.00 – 01.00)

Mundane (Cēsu Alus skatuve, sestdiena, pulkst. 13.15 – 13.45)

Zig Zag (Cēsu Alus skatuve, sestdiena, 14.30 – 15.00)

The Hobos (Cēsu Alus skatuve, sestdiena, 15.45 – 16.30)

Maripossa (I Love You terase, sestdiena, 16.00 – 17.00)

Martin Confused (I Love You terase, sestdiena, pulkst. 18.00 – 19.00)

El Marss un Iverss (I Love You terase, sestdiena, pulkst. 20.00 – 21.00)

Lai patīkams pasākums, un labi skan mūzika! Ceru, ka kādam šis saraksts palīdzēs ievērot ko tādu, kas viņam vēlāk iepatiksies! Lai izdodas!

5 komentāri »

 1. No tavām ieteiktajām vienīgi Satalīti ir tie par kuriem es ar tevi esmu vienis prātis, protams Prāta Vētra, daudzmaz, bet viņa sakrīt reizē ar Hospitāļu Ielu, tāpēc dodos uz to, kā arī The Tiger Lillies ir viens no iemesliem kāpēc braucu un beigu beigās Sinead O`Connor. Pīts Dohertijs man patika tikai tad kad viņš spēlēja Babyshamlbes, bet tagad viņš ir nonarkojies pajols, nu tā.

  Komentārs by paradize — 16.07.2009. @ 21:38

 2. Es rakstiju par tiem, uz ko pats iesu/gribetu iet. Lilijas man nepatik, O’Konora ar, tapec tos soreiz nepiemineju.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 16.07.2009. @ 22:46

 3. Mjaa vel garlaicigaku un vieglaku listi sen nebiju redzejis :)))))
  Sito laikam ka supuldziesmas pecpusdienas snauda var klausities :))
  Lēnā mūzika pusdienas seksam :DDD
  Tas tads ieskats par so piedavajumu.
  Svaki svaki.

  Komentārs by trejastis — 17.07.2009. @ 13:43

 4. nav nav nav AB! :]

  Komentārs by pozitīvais — 25.07.2009. @ 16:56

 5. es esmu sajūsmā par šo jūzeri!!!11

  Komentārs by rdravnieks — 02.08.2009. @ 04:27


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: