Rokmūzikas apskati

19.07.2009.

Positivus 2009 pirmās dienas apskats

Esmu atgriezies no šī gada labākā festivāla, un piedāvāju ieskatu par to, ko varējām redzēt Positivus pirmajā dienā.

Esmu izlēmis, ka par Salacgrīvas notikumiem rakstīšu divās daļās, jo iespaidu, kā arī redzētu koncertu ir ļoti daudz. Un manuprāt, labākais atskaites punkts, kā sadalīt koncertus, ir pa dienām, un to arī šoreiz darīšu. Šoreiz apskatīšu tikai tos koncertus, ko redzēju pilnībā (vai vismaz lielāko to daļu), un aprakstus papildināšu ar savām fotogrāfijām, vien izņēmums būs šodienas pēdējā koncerta apskats, kad kameru aizmirsu teltī.

The Happy Endings

The Happy Endings

Pirmais pilnais koncerts, ko piektdien redzēju bija Austrālijas alternatīvā roka blices The Happy Endings priekšnesums Cēsu Alus skatuvē. No tām, ko aprkastīšu blogā, šī bija vienīgā grupa, kuru pirms festivāla nezināju, tomēr nu tā noteikti iekļūs manā iPodā. Koncerts bija enerģisks, spēcīgs, aizraujošs, un par viņiem noteikti vēl interesēšos!

Dodu koncertam 8 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Sons of Noel and Adrian

Sons of Noel and Adrian

Kā otros festivālā redzēju tieši šo lielisko britu folka divpadsmitnieku. Jau uzreiz dūrās acīs kāds skumjs fakts – gigantiskā Tele 2 skatuve viņiem galīgi nepiestāvēja, labāk vajadzēja spēlēt majīgākajā Cēsu Alus skatuvē, kā to nākamajā dienā darīja fantastiskie The Leisure Society. Par pašu koncertu šoreiz piebildīšu to, ka lai gan SoNaA darīja visu ko spēja, bija draudzīgi un ļoti jauki, šoreiz mani tas neaizskāra tik dziļi, kā es to vēlējos, visticamāk tāpēc, ka viņu dziesmas mani neuzrunā tik daudz kā jau minētā otra projekta The leisure Society gabali. Koncerts bija labs, sanākušais opūlis (ap diviem tūkstošiem cilvēku), tomēr kaut kas nedaudz pietrūka. Iespejāms, mājīguma mazākā skatuvē. Žēl, ka tā!

Dodu koncertam 7.5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

Two Door Cinema Club

Two Door Cinema Club

Uzreiz pēc liriskajiem britiem, steidzos uz otru lielo skatuvi, vērot jaunos Ziemeļīrijas talantus. Kā jau iepriekš minēju, šo koncertu ļoti gaidīju, un nemaz neesmu vīlies! Tas bija ļoti, ļoti kvalitatīvs priekšnesums, kurā puiši lieliski spliecināja savu talntu. Arī publika šeit bija patīkama un atsaucīga (manuprāt, ap 3000 ;laužu varētu būt pūlī), kas iespaidus tikai pavairoja. Lielākais mīnuss – lai gan uz datora radītās bungu skaņas bija kvalitatīvas un lieliskas, tomēr bundzinieka man pietrūka Tāpēc – ja jau manu  nepieņēma Smashing Pumpkins, varbūt izmēģināt laimi pie TDCC? Lai vai kā, vēlos viņu redzēt vēl, un ceru, ka tas notiks iespējami drīz!

Dodu koncertam 9 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

S.P.B.

S.P.B.

Uzreiz kā noslēdzās Belfāstas jauniešu koncerts, devos uz I Love You telti, kur tikko bija sācies S.P.B. koncerts (par laimi, programma tika izmainīta, un TDCC nepārklājās ar šiem vīriem). Viņu piektdienas pēcpusdienā redzēju mēģinot, un jau tad mna ļoti patika tas, ko redzēju. Tomēr koncerts pārspēja visas manas cerības – viņu atdeve, un pūļa atdeve bija kaut kas neaprakstāms! Es biju pilnībā pārņemts ar šo izcilo uzstāšanos, ka tikai to vien spēju, kā dziedāt līdz! Ļoti profesionāli, skaisti, arī publika izdarīja visu, ko spēja! Labākais koncerts pirmajā dienā! Viņi ir pelnījuši manu pirmo desmitnieku eRokā!

Dodu koncertam 10 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilns

Pīters Dofertijs

Pīters Dohertijs

Pēc lieliskā S.P.B., par laimi, man bija iespēja nedaudz atpūsties un sakotot emocijas, ko darīju kafejn;icā notiesājot pankūkas (ļoti gardas, starp citu). Bet ne par to šoreiz – līdz ko cēlos no galda, devos uz Cēsu Alus skatuvi, kur pēc pāris minūtēm sākās bijušā Babyshambles līdera koncerts. Biju pārsteigts, ka Pīters iznāca viens pats ar ģitāru rokās, tomēr ātri pie tā pieradu. Pats koncerts, kurš sākās ar Last of the English Roses (ja mani atmiņa neviļ), bija ļoti kvalitatīvs, tendēts uz jauno albumu, tomēr pūlis bija ļoti, ļoti slikts. Tikai uz Babyshambles gabaliem Albion, Delivery un, jo īpaši, Fuck Forever, visi atdzīvojās, tomēr tad jau bioja par vēlu, un uzstāšanās beidžas. Vismaz man, pūli stipri iedragāja iespaidu par priekšnesumu.

Dodu koncertam 8 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Prāta Vētra

Prāta Vētra

Latvijas populārākās grupas koncertu, kas sākās kādas 15 minūtes pēc Dohertija (pa vidam nedaudz pabaudīju Gaujartu), manī raisa divejādas emocijas. It kā lielisks koncerts, kurš, manuprāt, ir skaņas ziņā labākais, kāds šiem jebkad bijis, tomēr tajā pat laikā nepamet sajūta, ka dziesmu izvēlē jelgavnieki kļūdījušies. Pēc lieliskā sākuma ar Bronzu un pāris senākiem hitiem, sākās jaunā albuma kompozīcijas, turklāt atskaņoja tās, kuras nepārāk patīk… Tāpēc nolēmu izmantot mirkli, un aizskriet no savas vietas netālu no skatuves (skat. attēlu), un paskatīties, kā sāk spēlēt Pop Beats Poetry (nākamais apraksts). Kad atgriezos, nevienu dziesmu nebiju nokavējis, tomēr nācās stāvēt tā attālāk no skatuves, kur pūlis, maigi izsakoties, krita uz nerviem – lai kur es ietu, mazas meitenītes it visur bezjēdzīgi spiedza visā dziesmu laikā. Tomēr pozitīvā daļa ir tā, ka pēc jaunajām dziesmām vēlāk dzirdēju gan, manuprāt, viņu labāko kompozīciju, Rudens, gan arī Lidmašīnas. Tomēr kārtējā nelaime – pēc pēdējās dziesmas, un basista Ingara Viļumaņa sumināšanas dzimumdiena (bija jau pāri pusnaktij), devos prom, un, diemžēl, neredzēju Reiganus… Bet laikam jau nebija lemts… Žēl, ka tā!

Dodu koncertam 9 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Pop Beats Poerty

Pop Beats Poetry

Pop Beats Poerty.

Kā jau ieminējos, kamēr Prātinieki spēlēja, devos arī uz Toma Grēviņa dīdžeiseta sākumu. Un skats bija diezgan amizants – sākumā tur bija devušies šie seši, un vēl kādi 6 cilvēki, kas arī atradās tur seta sākumā. Tomēr arī tam bija kāds pluss – šo mazumu dīdžejs lutināja ar vairāk konfeti, kā nākamos klausītājus. Lai vai kā, pēc pirmās diesmas devos atpakaļ pie Prātiniekiem, un atgriezos pēc četrdesmit minūtēm, kad publikas jau bija krietni, krietni vairāk, bet mūzika bija tikpat laba kā iepriekš. Viss sets bija lielisks, varēja ļoti labi izdejoties, kā arī bija kas diezgan negaidīts – koncerta vidusdaļā aptuveni divdesit minūtes Instumentu maskās dejoja divas sievietes apakšveļā (vēlāk jau bez krūšturiem). Lai gan sākumā šī odziņa šķita pat ļoti laba, beigās tas sāka… apnikt. Diemžēl, bet šoreiz tas bija par ilgu. Bet sets no tā necieta, un bija lielisks!

Dodu koncertam 9.5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspuse

Kārlis Kazāks

Pēc Grē lieliskā priekšnesuma, kas beidzās ap pustrijiem, līdz četriem sēdēju kāpās, un runāju ar kādu draudzeni, lai pēc tam dotos uz manu pēdējo ieplānoto koncertu tovakar – Kārli Kazāku. Diemžēl, jau aizejot uz I Love You telti pārņēma uztraukums – Kārlis teica, ka viņam neesot balss, un būšot grūti dziedāt. Publika tomēr izlūdzās, un pirmajās pāris dziesmās bijušais Oceanfall solists skanēja izcili, tomēr pēc tam balss aizkrita līdz galam, un dziedāšana notika tikai ar mokām, neskatoties uz zāles palīdzību. Lai gan tehniski bija ļoti lielas problēmas, un esmu drošs, ka bez tām arī Kazāks saņemtu desmit, šoreiz par patiešām labo priekšnesumu vairāk kā šo atzīmi ielikt nedrīkstu. Diemžēl.

Dodu koncertam 8.5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Pasākuma otrās daļas apskats sekos.

11 komentāri »

 1. Nu gan… Šitā nosodīji PV, bet 9 balles.. Laikam tev tiešām ir kautkas uz to… 😀

  Komentārs by unknown — 20.07.2009. @ 02:35

 2. Tev tur ar Dohertija uzvārdu sanāca misēkllis, bet nu – jāpiekrīt – bij labi. Tik otrā diena man patika daudz labāk. Kā arī – apsveicami ir tas, ka tu visur paspēji aizskriet, ne tā kā daži labi te.. 🙂

  Komentārs by Sigita Kirilova — 20.07.2009. @ 02:55

 3. Kūtrtim normāla poha, ja jau tik daudz kļūdu.

  Šmauperam 9 zvaigznes, bet Pītam tikai 8ņas? lolololololol

  Komentārs by gribu_hujeet — 20.07.2009. @ 14:40

 4. Kūtris taču it kā vispār nedzēra. Lai gan viņa acis rotāja saulenes un viņš tomēr it kā sadzēra ar grupu The Whip.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 20.07.2009. @ 23:21

 5. Manuprāt, pirmās dienas haiglaits numur viens bija Voiceks Voiska. Grupa pat vēlāk atzinās, ka tas bija viens no viņu labākajiem koncertiem. Vēl izcili cik dzirdēju bija Mona De Bo, tikai baigi žēl ka neredzēju, lai gan šausmīgi gribēju.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 20.07.2009. @ 23:54

 6. Saulenes bija tāpēc, ka bija neizturama saule (turklāt, parādīju arī savas acis, tā kā nedirs), bet par MDB un VV – VV vispār neredzēju, MDB tikai bišķi, un jā, bija lieliski!

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 21.07.2009. @ 00:19

 7. Tikai vienu sekundi redzēju tavas acis, pēc tam novērsos, jo samulsis biju nepajokam, tikai tagad mulsums sāk attiet. Kūtris paliek Kūtris. 😮 Voiska bija gandrīz tik pat labi kā satelīti, varbūt pat vēl labāki un mīļāki.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 21.07.2009. @ 00:31

 8. Logiski, ka bija mulsums! 😀 Un tada gadijuma zel, ka nemaniju Voisku. Neesmu sos klausijies, tapec pat nezinu, ko vini spele.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 21.07.2009. @ 00:52

 9. jā.
  Pīts bija nepārspējams. sāka 10 minūtes ātrāk, šķiet, beidza 15 minūtes vēlāk.
  cepuri nost. piedodiet man, bet pie jaunajām dziesmām ar nevarēju palēkāt līdzi. žēl. :/
  un vai tad Last of the English roses nebija uz vidu vairāk?

  Komentārs by Mazais. — 21.07.2009. @ 01:27

 10. Nu, reāli, es no viņiem arī iepriekš zināju tikai 2 dziesmas, bet tas man neliedza ārdīties un dejot pogo. Pie Bu-ra-ti-no pat padziedāju līdzi.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 21.07.2009. @ 01:53

 11. šis bija joks vai nopietni, jo es nesapratu.

  Komentārs by rdravnieks — 02.08.2009. @ 04:21


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: