Rokmūzikas apskati

21.07.2009.

Positivus 2009 otrās dienas apskats

Kā jau solīju, šodien aprakstīšu grupas, ko apskatīju festivāla otrajā dienā.

Otrā diena man iesākās ap pulksten deviņiem no rīta, jo nežēlīgā saules svēlme manā teltī radīja pilnīgu bezgaisu, un tā pēc četru stundu miega cēlos baudīt otro dienu. Jāsaka, ka pēc izcili atvēsinošas peldes jūrā biju ļoti žirgts, un gatavs piedzīvojumiem, ko solīja šī diena. Saticis dažus paziņas, nedaudz patērzējis, devos uz savu pirmo ieplānoto pasākumu sestdienā – Cieto Riekstu tiešraidei no SWH telts, kurā piedalījās Artis Volfs, un kāda meitene, kura šoreiz zaudēja. Bija jautri un interesanti, kas raisīja vēlmi apmeklēt pirmo uzstāšanos tajā dienā – Mundane, kuri sāka spēlēt neilgi pēc ieraksta beigām. Nu ir laiks piebilst, ka, diemžēl, mani foto būs tikai no pirmajiem trīs koncertiem, ko recenzēšu, jo pēc tam nosēdās mans fotoaparāts. Tāpēc tālāk izlīdzēšos ar profesionāliem foto. Bet pirms apskatiem neliels ieskats no tā, kā izskatījās Cietie Rieksti:

Cietie Rieksti

Mundane

Mundane

Kā jau teicu, kā pirmos biju plānojis apskatīt Latvijas mūziķus Mundane. Nekad neesmu bijis viņu fans, un neko no koncerta negaid;iju, tomēr šoreiz arī negaidot neko dsanāca smagi vilties… Pirmkārt, viņi sāka ar aptuveni pusstundas nokavēšanos, kas ir pieciešams, ja koncerts ir labs, vai ja ir kādas problēmas, bet šoreiz neizskatījās, ka būtu viens no šiem diviem parametriem izpildīts. Otrkārt, skaņa bija, manuprāt, vissliktākā visā festivālā (vismaz cik es man;iju). Treškārt, izcpildījums bija diezgan viduvējs. Un visbeidzot – kāda velna pēc solistam jāizmanto balss pārveidotājs?! Tas bija pilnīgi garām, šo efektu nevajadzēja. Viens no diviem koncertiem, kurā pamatīgi vīlos.

Dodu koncertam 5.5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšstukšstukšs

Zig Zag

Mundane

Pēc vājās Mudane uzstāšanās, nākamie, ko redzēju, bija mūsu roka veterāni Zig Zag. Neteikšu, ka fanoju par šo blici, tomēr man viņi tīri labi iet pie sirds. Šoreiz saņēmu tieši to, ko gaidīju – labu uzstāšanos bez ekstrām. Labi paveica savu lomu spēlējot dienas vidū, izpildīja visus savus lielākos hitus, un tas arī viss, kas man sakāms par viņiem.

Dodu koncertam 7 zvaigznes no 10.,

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšstukšs

The Hobos

The Hobos

Ejot uz The Hobos uzstāšanos gaidīju, ka tas būs kārtējais vietas aizpildītājkoncerts manā sarakstā, un nekas īpaši labs šobrīd nav gaidāms. Tomēr, par laimi, stipri kļūdījos – lai gan nekad neesmu par šo blici fanojis, jāatzīst, ka koncerts bija lielisks! Tika izpildīti visi lielākie hiti, viņi lieliski zināja, ko spēj dot publikai, ko no tās ņemt, un kā to panākt. Varēja just, ka uzstāšanās bija labi izplānota un pārdomāta, un man kā klausītājam visu laiku bija interesanti. Un tas taču ir pats galvenais! Šis bija viens no tiem koncertiem, kurā saņēmu daudz vairāk, nekā gaidīju!

Dodu koncertam 8.5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Maripossa

Uzreiz pēc Hobos uzstāšanās uz Cēsu Alus skatuves skrēju uz mazo un mājīgo I Love You terasi, kur jau pilnā sparā ritēja kārtējais pašmāju mūzikas piedāvājums, šoreiz Maripossa izpildījumā. Šo grupu īpaši daudz klausījies neesmu, tomēr jāsaka, ka viss bija tieši tā, kā gaidīju – kvalitatīvi, bet ne izcili, jauki, bet ne pārlieku sirsnīgi. Vienkārši vīri salasījušies, un uzspēlē labu mūziku – tā īsumā varētu raksturot šo koncertu.

Dodu koncertam 7.5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

Instrumenti

Pēc Maripossas pa vidam vēl pabiju Dzeltanajos Pastniekos (starp citu, Ingus dzīvoja man blakus telšu pilsētiņā, tomēr viņa sarunu līmeni, cik nu dzirdēju mēģinot gulēt, kamēr gaidīju transportu svētdien, nespēju izprast. Arī par koncertu pēc pirmajām dziesmām sapratu – jāiet peldēt! Lai vai kā, atgriezies no peldes, devos lūkoties Instrumentus, un tajā brīdī mani pārņema divejādas sajūtas – it kā viss labi un skaisti, bet kāpēc publika bija tik tizla? Nē, ar dziedāšanu un līdzjusšanu viss bija kārtībā, bet klausoties mani nepameta sajūta, ka visas pusmūža kundzes un mazās meitenītes, kam Pandas tagad ir mīļākā grupa, pirms aptuveni gada, kad stāstīju, ka jau drīzumā viņi būs liels spēks Latvijas mūzikā jau nu noteikti, šie cilvēki bija manu oponentu vidū…  Lai vai kā, man nepatika arī veids, kādā “atklājās” Šipkēvica kungs (manuprāt, tā bija liela afēra, bet par to citu reizi). Bet bija arī pozitīvās lietas – koncerts pats par sevi bija diezgan labs un spēcīgs, kā arī ļoti interesants pārsteigums bija Grēviņa parādīšanās pandas maskā (skat. foto). Kopumā jāsaka, ka koncerts bija labs, bet daudzie “bet” liedz man likt ko augstāku.

Dodu koncertam 9 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Ebony Bones

Pēc Pandām nākamais koncerts, ko redzēju diezgan pilnīgi, bija tumšādainās anglietes Ebonijas Bounsas performance. Neteikšu, ka kaut ko dižu gaidīju no šīs mākslenieces (nespēju izprast šo mūziku, tomēr arī tik vāju priekšnesumu negaiīju vis. It kā viss bija labi, enerģija – pārpārēm, centība – arī tāpat, atdeve – grēks sūdzēties. Tomēr pietrūka vienas ļoti svarīgas lietas, un tā ir man tīkama mūzika. Visā koncerta garumā nespēju pie tās pierast, un biju priecīgs, kad bja laiks doties uz nākamo koncertu.

Dodu koncertam 6.5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšstukšs

The Leisure Society

Kā jau teicu, pēc Ebonijas uzstāšanās skrēju uz Cēsu Alus skatuvi, kur bija paredzēta The Leisure Society. Uz šo koncertu gāju ar lielām cerībām, un tas mani nepievīla! Kā jau vakar teicu, šī skatuve grupai izcili piestāvēja (atšķirībā no Sons of Noel and Adrian uz Tele 2 skatuves), un tas jau bija pamats turmākajai lieliskajai darbībai! Koncerta sākumā, lēnajā daļā visi sēdēja, un tas man ļoti patika – tas radīja jaukāku un mājīgāku atmosfēru. Aptuveni koncerta vidusdaļā sākās ātrākā programmas daļa, un grupa, kas vienkārši izcili komunicēja ar publiku, bija ļoti jauka un sirsnīga, šķita pat vēl labāka kā sākumā!  Manuprāt, šis ir labākais koncerts, kādu jebkad esmu redzējis, lai gan apzinos, ka daudziem viņi nepatiktu. Tieši pēc tam skrēju uz The Whip, bet ja jau pat pēc šīm nevaldāmajām dejām lieliski atcerējos TLS priekšnesumu, tas jau kaut ko nozīmē!

Dodu koncertam 10 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilns

The Whip

Kā jau teicu, pēc perfektajiem TLS, devos uz trakulīgajiem The Whip, un arī te tiku līdz pirmajai rindai. Un tas bija tā vērts! Kas par enerģiju no viņiem staroja, kas par troksni! Tas bija neaprakstāmi, pats trakulīgākais koncerts, ko jebkad esmu redzējis, tomēr tas bija lieliski! Viņu enerģijā nebija pilnīgi nekā, pie kā piekasīties, un kā papildus bonuss ir tas, ka pēc koncerta, stāvot pie norobežojumiem labajā malā, viņi atnāca un ar aptuveni desmit palikušajiem cilvēkiem sarokojās, aprunājās, arī nofotogrāfējās. Zēl, ka man nebija fotoaparāta vairs, tomēr tāpat tas ir ļoti jauki! Patīkami cilvēki, nedaudz patērzējām, līdz devos prom, bet izrādās, ka tā nebija pēdējā reize, kad viņus satiku – arī naktī Grē setā viņi bija ieradušies, un kopā izdzērām pa aliņam. Patīkami!

Dodu koncertam 10 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilns

Saltelites LV

Lai gan šos vīrus redzēju tikai no aptuveni puses (iepriekš biju pie The Whip), tas ir, ierados neilgi pirms dziesmas Policija Brauc, nebija nepieciešams ilgs laiks, lai izlaustos līdz pašai priekšai (nedaudz aiz pogo dejotājiem). Līdz ar šo izcilo dziesmu, kurā visi kā viens dziedāja līdz piedziedājumam sapratu – Satelīti todien bija izcili! Visu laiku tika dziedāts līdz, arī lēkāts, un tas bija lieliski! Publika bija tiešām nevaldāma, kas ļoti iepriecināja, vēlāk dzirdēju, ka stāvot pat netālu no Cēsu Alus skatuves, kur tobrīd dziedāja Šenaida O’Konora, mēs esam bijuši dzirdami. Un tas par daudz ko liecina! Nekad negaidīju, ka uz Satelītiem, jo īpaši dziesmu Nekad, Nekad, kas noslēdza koncertu, visi būs tik atsaucīgi un labi kā pūlis. Sajūtas bija neaprakstāmas! Un papildus bonuss bija arī tas, ka pēc koncerta noķēru Bezvadu albumu, ko meta pūlī, un bija jāpērk tikai Vadu disks (iepriekš plānoju nopiekrt abus)!

Dodu koncertam 10 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilns

Mobijs

Kā pēdējo, ko recenzēšu, redzēju Mobiju. Pirms amerikāņa uzstāšanās paspēju nedaudz atvilkt elpu, un atgūt emocijas pēc lieliskajiem iepriekšējiem koncertiem, un varēju atkal doties skatuves virzienā. Prieks, ka elektroniskās mūzikas guru šoreiz spēlēja savus labākos hitus, vien, šķiet, atskaņojot trīs kompozīcijas no sava jaunākā ieraksta – bieži vien pārspīlējot ar jaunajiem ierakstiem, mūziķi nespēj iegūt publiku savā varā, bet Mobiju šī kaite nepiemeklēja! Koncerts bija izcils, arī publika tāpat, kas dziedāja līdzi teju visam! Te vairs nav ko piebilst, Mobijs perfekti noslēdza festivālu, un tiešām radīja iespaidu – jā, viņš bija galvenais hedlaineris.

Dodu koncertam 10 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilns

Pirms nobeidzu rakstus par šī gada Positivusu, vēlos piebilst, ka redzēju vēl daudzus izpildītājus, tomēr ne vienmēr pietiekami gari, lai recenzētu tos. Ja pēc gada šaubaties – braukt, vai nebraukt, izvēle viennozīmīgi ir braukt! Tiekamies Positivusā, jo katrs iztērētais santīms bija tā vērts!

10 komentāri »

 1. Nu par tiem iztērētajiem santīmiem nav tiesa, man vajadzēja mazāk tērēt naudu pa aliem. 😀 No Kūtra nepieminētajiem gribās izcelt Ogres post-math-rock blici Dun Dun un jauno supergrupu Zvani. 😀 Kā bonusu iesaku kūtriski šmucānīgos igauņus Dahling, grupa neizcēlās ar neko īpašu, bet Kūtris viņiem noteikti liktu visas savas maģiskās 9 zvaigznes.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 21.07.2009. @ 00:20

 2. Zvanus, kā jau Tev teicu, diemžēl, neredzēju, Dun Dun redzēju ļoti maz, arī Dahling tas pats, tāpēc necentos tos piesaukt.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 21.07.2009. @ 00:27

 3. Bet Dahling tev čista patiktu. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 21.07.2009. @ 00:33

 4. 😦 Zel, ka neredzeju.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 21.07.2009. @ 00:50

 5. Bļe, par Whip dahuja zvaigznēm gan tev Kūtri piekrītu – normāls I WANNA BE TRASH!!!

  P.S. Es arī biju pašā priekšā, bet tevi gan kaut kā nemanīju.

  Komentārs by gribu_hujeet — 21.07.2009. @ 00:51

 6. Prieksa tak bija loti daudzi! Es staveju pasa viduci pirmaja rinda.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 21.07.2009. @ 01:18

 7. Līdz satalites vai kā tos retārdus, lasot, bija interesanti. Bet kad Policija brauc tika iedotas 10 acis… Veci iespraud savu “kritiķa podu” asinizātora šļūtenē. Tālāk vairs nav kur krist. Un moby. Tāds pats rekords, ne rekorda īpašnieks kļuvis, kā bono.

  Komentārs by Vecis — 21.07.2009. @ 02:06

 8. Joptv, vecīt, tu filtrē, ko runā?! Ja jau viņi bija tik slikti, tad kas pie velna tur bija labs?! :@

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 21.07.2009. @ 11:22

 9. Tomeer tie 30`000 tuukstoshi nav tas pats, kas BBP 60`000. 🙂 Bet arii labi! Biju klaat, protams, gruuti atvadiities no taada pasaakuma! 😉

  Komentārs by zauers — 21.07.2009. @ 11:58

 10. Ja, bet salīdzināt BBP un Positivus publiku, manuprāt, ir muļķīgi.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 21.07.2009. @ 12:06


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: