Rokmūzikas apskati

21.07.2009.

Satellites LV – Bezvadu (2009)

Filed under: 2000. gadi,Eksperimentālais roks,Indīroks — normens @ 20:27
Tags: ,

Jau pirms Positivus gribēju apskatīt jaunos Satellites LV albumus, tomēr tad man nebija pieejams šis materiāls. Nu tas ir manās rokās, un kā pirmo recenzēšu Bezvadu disku.

Kā jau visi, domājams, redzējāt, par brāļu Žildu un draugu priekšnesumu positīvajā festivālā biju sajūsmā. Tas nebija nekāds pārsteigums, jo esmu grupas fans jau ilgāku laiku, un viņi, manuprāt, ir viena no labākajām pašmāju grupām. Ilgi nespēju izlemt, kurš no albumiem – Vadu vai Bezvadu, būtu jāapskata kā pirmais, tomēr šoreiz nosliecos par labu diskam ar gaišo vāciņu.

Ieraksts sākas ar kompozīcju Trusi, Bēdz – ļoti futūristisku un savādu skaņdarbu, kas vairāk izklausas pēc kādu elktroniskā indie mūziķu centieniem spēlēt akustiskāk nekā pēc Satelītiem. Laikam jau vārds dīvains šoreiz ir labākais apzīmētājs. Kā otrā atskan dziesma Šis Nav Ieraksts, kas jau atkal diegzn futūristisks skaņdarbs, kurā vienīgie izmantotie vārdi ir tie, kas izskan nosaukumā. Diezgan netipiski klausīties šādas dziesmas, zinot, ka radiohiti no tās atšķirās pamatīgi. Jau samērā ierasto nākotnes skaņu līniju ietur arī viens no singliem Dienas Gaismas Detaļas. Ja esat šo dzirdējis, tad zināt, kāda tā ir, man grūti to raksturot salīdzinot ar kaut ko, vien pateikšu, ka tā noteikti nav starp manām mīļākajām blices dziesmām.

Lai gan arī dziesmā Grāmatas ir dzirdamas daudz sintezātoru skaņas, un tā ir ieturēta samērā savādās skaņās, beidzot tā ir kompozīcija, par kuru var teikt – jā, tā izklausās pēc Satelītu kompozīcijas, un jā, man tā patīk. Kad sāk skanēt nākamais skaņdarbs, mani pārņem ļoti liels prieks – Policija Brauc! ir viena no man vistuvākajām grupas dziesmām, ko viņi radījuši kopš atkalapvienošanās. Domāju, ka tā var patik, var nepatikt, tomēr neviens nenoliegs tās savdabību un interesantumu. Patīkamo dziesmu plejādi turpina arī Saules Baterijas – izskatās, ka samērā lēnās un mierīgās dziesmas ripulī, kas sastāv no diezgan eksperimentāliem gabaliem, iederas un skan labāk.

Albuma pēdējo dziesmu trio uzsāk svaigākais radio singls Paliec, Neaizej. Tā ir ieturēta astoņdesmito gadu disko ritmos un stilā (vismaz lielākā tās daļa), un izklausas vienkārši fantastiski! Šķiet, ka tā ir labākā dziesma platē. Patīkami, ka arī pēc Paliec, Neaizej nerodas bedre kvalitātē, un arī visvienkāršākā dziesma diskā Upes ir ar savu “es”, un ir pamanāma. Prieks, ka kopš samērā vājā sākuma, albums kļūst liriskāks, klusāks un mierīgāks, kas šoreiz ir nepieciešams. Kā noslēdzošais skaņdarbs ir Cipari – arī šī dziesma turpina iesākto lirskuma pieaugumu, un ir pavisam miegaina. Patīkams veids, kā noslēgt ierakstu!

Šķiet, ka grupa lieliski sapratusi savu iespēju, dziesas liekot no dejojamākajām uz mierīgākajām – izņēmums ir vien Paliec, Neaizej, ko varēja likt kā sesto vai ceturto. Kopumā jāsaka, ka lai vai kā man to negribētos teikt, no Bezvadu diska gaidīju vairāk. Laikam jau Satelītiskākais ieraksts Vadu man ir vairāk piemērots, ko arī apskatīšu tuvākajā nākotnē.

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

3 komentāri »

  1. Tīri intereses pēc – viņi positivusā daudz jaunās dziesmas spēlēja? Vai tomēr vairāk pieturējās pie vecajām? Sestdien Zvērā viņus klausīšos un jā.

    Komentārs by paradize — 21.07.2009. @ 20:47

  2. Visu neredzēju, bet tajā vairāk kā pusē no konča, ko skatīju visām dziesmām dziedāju līdzi (kā visa publika), jo tie bija jaunie radiohiti, pašās beigās bija arī vecais Nekad, Nekad. |Kopuma tas bija labāko hitu koncerts.

    Komentārs by Mikijs Džeimss — 21.07.2009. @ 21:08

  3. Nu, bez jaunajiem grāvējiem tika nospēlēts vēl vecais labais Disko, Kūtra minētais Nekad, Nekad, kaut kāds kavers un Jāņa Žildes un Arņa Račinska projekta Raadio vienīgais grāvējs Automaats.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 22.07.2009. @ 00:33


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: