Rokmūzikas apskati

22.07.2009.

Radiohead – OK Computer (1997)

Filed under: 1990. gadi,Alternatīvais roks,Ārtroks — Jānis @ 23:13
Tags: ,

Izdzirdot šos divus vārdus sajūsmā iespiedzas jebkurš Začs. OK Computer. Ausmkrēslis Rūdolfs ir sajūsmā, GZA sasniedz orgasmu dzirdot pirmos Paranoid Android akordus, Čunčars Čačs sāk dejot savu prieka deju. Bet ko par to domāju es?

Albums sākas ar dziesmu Airbag. Tipiska Radiohead dziesma: dziļdomīgāki U2 ar nelielu panku piedevu. Tai seko Paranoid Android. Žurnāls Rolling Stone ir to atzinis par vienu no 256 labākajām dziesmām pasaulē. Būtībā videoklips bija labāks, bet dziesma arī nepavisam nav slikta. Subterranean Homesick Alien ir laba un mierīga dziesma, tomēr man ir aizdomas, ka tādu būs gana daudz visā albumā. Exit Music (For a Film) ir laba dziesma, bet neko vairāk nevar par to pateikt. Let Down ir kārtējais iestarpinājums starp klausāmajām dziesmām. Karma Police ir dziesma, ko slavē ikkatrs Radiohead fans, tomēr tā nav tik laba, kā varētu noprast no uzslavām. Man, personīgi, labs šķiet tikai piedziedājums. Toties izceļas uz pēdējo trīs dziesmu fona.

Fitter Happier sāstāv no datorprogrammas ierunātu teksta, kura saprašanai laiku neveltu. Electioneering ir ātrāka un jautrāka dziesma nekā citas. Neizklausās pēc Radiohead. Climbing up the Wall, spriežot pēc tempa, ir dziļi filozofiska dziesma, tomēr iesaku grupai turpmāk neizmantot tik daudz ģitāras un balss efektus, ja vēlas, lai kāds tos vārdus saprot bez ausu piepūles. No Surprises ir mana mīļākā šī albuma dziesma. Patiešām smalki nostrādāts. Lucky sākumā melodija mazliet atgādina iepriekš dzirdēto Karma Police. Diemžēl šī depresīvā mūzika man uzdzen depresiju. Vismaz dziesmu ar nosaukumu Lucky vajadzēja padarīt priecīgu. Albumu noslēdz The Tourist noslēdz albumu. Laba dziesma beigām.

Albums ir labs, bet krietni pārvērtēts.

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Es pat nezinu, ko ar to gribēju pateikt.

1 komentārs »

  1. Šobrīd notiek nopietna atriebības plāna skaitļošana. Radiošmed esmu pietiekami atklausījies, lai raksta ievadu uzskatītu par aizvainojošu un nepatiesu. :@

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 22.07.2009. @ 23:16


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: