Rokmūzikas apskati

30.07.2009.

The Rapture – Echoes (2003)

Filed under: 2000. gadi,Garāžroks,Pankroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:10
Tags: ,

Kamēr Kūtris Šmucāns nodarbojās ar tādu aukstspēlisku nodarbi kā nūjošanu, bet Raitis F. Ātrais izšuj mazbērniem zeķes. Es nolēmu eRoka zudušos lasītājus iepazīstināt ar 21. gadsimta fenomenu.

Un protams, ka es runāju par ūberstiļigu stilīgāko bezgaumes brendu disko panku (sauktu arī par deju panku vai deju indie). Pārsvarā tās ir post-punk revival un disko, fanka vai citādākas deju mūzikas savienojums. Protams, tas nav nekas jauns un novatorisks, jo jau astoņdesmitajos ārtistiski smalki deju elementus ar pankroku savienoja gan Talking Heads, gan Gang of Four, gan Public Image Limited. Bet toreiz šīs grupas tika noliktas zem post-panka karoga, un žanra apzīmējums radās tikai pēc šī The Rapture 2003. gada albuma. Nu un tad sākās, mani laika gaitā pārņēma tādas grupas kā LCD Soundsystem, !!! (saukti arī par chk, chk, chk) un Liars. Bet visa pamatā kā jau minēju bija šis albums.

The Rapture otrais albums joprojām izklausās tik pat moderni kā toreiz un daudzās grupas, kas ir savairojušās šā žanra ietvaros nemazina The Rapture aktualitāti  un seksīgumu. Vairāk par grupu, tā protams ir Ņujorkas grupa, kas savā mūzikā savieno post-panku, acid house, disko, elektroniku un roku. Grupa ietekmējoties no Joy Division, The Cure, madčesteras kustības ar The Happy Mondays priekšgalā un spurainām indie roka grupām ir radījasavu unikālu skanējumu, bet tagad laiks ķerties klāt pašam albumam.

Lai gan ir albums ir ļoti ietekmīgs, tomēr jāatzīst, ka tas nav gluži ģeniāls vai teicams. Un iemesls ir ļoti vienkārš – albums ir ļoti haotiski producēts un jāatzīst, ka tas ir pārāk eklektisks. Jāatzīst, ka labākās albuma dziesmas ir novietotas albuma vidū un beigās. Manuprāt, albums tā īstī sākās tikai ar gabalu numur četri I Need Your Love, kas izcili saaug kopā ar sekojošo The Coming of Spring. Bet The Coming of Spring saaug ar vienu no šī gadsimta labākajām dziesmām House Of Jealous Lovers, lielisks ģitāras rifs un apbrīnojams kovbeļa solo. Plus vēl pa vidu nepārtraukti pulsē fantastiska basa partija. Arī sekojošās piecas dziesmas ir apbrīnas vērtas un tas tev liek pievērt acis uz samērā neizdevušos un garlaicīgo sākumu.

Kopumā labs, bet ne izcils albums, lai gan nešaubos, ka daudzu mūzikas kritiķu šīs desmitgades topā šis albums ieņems augstas vietas.

Albumam lieku 8 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1none_smnone_sm

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: