Rokmūzikas apskati

04.08.2009.

Bat For Lashes – Two Suns (2009)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 23:20
Tags: ,

Kamēr es audzēju savu kefīrvēderu, bet F. mokās ar eksistencālām tīneidžeru problēmām, nevienam nemanot šī portāla augstumos ir izvirzījies Kūtris Šmucāns. “Man ir jālabojas,” teica leģendārais A. Rūdolfs un radīja turpinājumu K. Šmucāna iesākto sēriju par “popmūzikas dūdiņām”

Protams, uz pakistāniešu izcelsmes kapu ložnātājtipa meiteni Natašu Kānu, kas ir projekta Bat For Lashes galvenā virzītājtante apzīmējums “popmūzikas dūdiņa”, tā vietā tiek piedāvāta kvalitatīva intelektuālā popmūzika. Ne velti dižā internetgrāmata wikipedia.org šo Braitonas dziesminieci ir pielīdzinājusi tādām popmūzikas tumšās puses burvēm kā gotu karaliene Sjūzija Sjū, īslandes šaurace Bjorka un Prīmas karaliene Pīdžeja Hārveja. Jā, bet laiks beidzot ķerties dižajam albumam, kam ir dots divsauļu vārds.

Albums iesākās ar maģisko Glass, kas jāatzīst klausoties albumu pirmo reizi bija mans albuma favorītgabals (par albumu no sākuma es nebiju sajūsmā un gribēju Bat For Lashes nolamāt tā riktīgi un nosaukt šo albumu par vēl lielāku sūdu nekā bija Natašas debijas ripulis Fur And Gold). Sleep Alone ir pārāk bjorkisks, bet Moon and Moon pārāk šmucānisks skaņdarbs, lai gan jāatzīst, ka tie nav tādi sūdi kā man tas likās no sākuma. Daniel ir albuma sprādzējgabals, kas mierīgi iederētos ģeniālajā Natašas debijas platē. Dziesmu papildina teicams video. Peace Of Mind ir maģisks ugunskurgospelis, pavisam neslikti. Par sekojošo Siren Song visu jau izsaka tās nosaukums. Šīs dziesmas stīgu aranžējumos, kā runā gudri cilvēki ir jūtama Stīva Reiha ietekme. Rezultātā vēl viena plates pērle. Bet īsta pērle ir sekojošā dziesma, kur tumsas pavēlniece Batforlašija pārvēršās blondā popdīvā Pērlā, kas ir Kānas alterego. Dziesma ir salīdzinoši dzīvespriecīga un lipīga popdziesma. Albuma noslēdzošās dziesmas ir četras episkas stīgu pavadītas himnas, radot orķestraiālu noskaņu. Ne velti pēdējā albuma skaņdarbā ir uzaicināts ģeniālā personība un harizmātiskais mūziķis Skots Valkers. Skota piedalīšānās album paceļ neticamos augstumos, tādēļ vērtējums arī būs samērā augsts.

Kopumā pārproducēts un ne tik labs albums kā Fur and Gold, bet tomēr pēc kādas ceturtās klausīšanās reizes, kādā pilnmēness naktī, tas atstāj vajadzīgo iespaidu.

Albumam lieku 8 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1none_smnone_sm

Advertisements

2 komentāri »

  1. Piekritu, loti specigs albums, ka ari vienkarsi lielisks galvenais singls Daniel! 🙂

    Komentārs by Mikijs Džeimss — 05.08.2009. @ 10:34

  2. Iepriekšējais bija patiesāks.

    Komentārs by Neielogojies Zača puika — 05.08.2009. @ 23:13


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: