Rokmūzikas apskati

06.08.2009.

Bon Jovi – Slippery When Wet (1986)

Filed under: 1980. gadi,Smagais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 17:13
Tags: ,

Vai kāds ir pamanījis, ka eRoka piena puika tā nekad nav apskatījis īstu rokmūzikas albumu? Tādēļ šoreiz es ķeršos pie paša Bona sāniem un apskatīšu Džona, Ričija, Tiko, Aleka un Deivida meistardarbu, kam ir dots ļoti slidens nosaukums.

Runājot par Džonu, uzskatu ka viņš kā īsts itāļu ērzelis ir nošāvis piecus zaķus uzreiz. Ar savu plūštošo harizmu, anti rokenrola dzīvesveidu (skatīt dziesmu Bad Madicine no New Jersey albuma) un seksīgo augumu (jā, es gribētu būt kā Džons) un protams visam pa vidu oldskūl šūgeizeris Ričijs Sambora, kas izmantojot talkboksu izglābj Bon Jovi no pilnīgas pārkilerošanās. Respektīvi, ja Džonam nebūtu Ričija Livin’ on the prayer vietā būtu Human. Ja saprotat ko es ar to gribēju teikt.

Pats dižais Džona albums sākās ar bezmaz vai rokoperas Lāčplēsis cienīgu ievadu Let It Rock. Protams, pēc šī ievada vajag kaut ko skaistu un patiesu, kādi ir Bon Džovi divi lielākie grāvēji You Give Love A Bad Name un Living on the Prayer. You Give Love A Bad Name sākās ar Bon Džovi āķi AKA roķīgu a cappella un pāraug eksplozīvā Ričija Samboras ģitāras solo. Sekojošais Living On A Prayer tiek izraustīts ar tik seksīgu ierīci kā talk box jeb runājošo ģitāru, protams, piedziedājums ir izteikti himnisks. Social Disease tik tiešām ir īsta sociālā sāpe. Paldies, dievam Bons pēc šīs dziesmas ir ielicis vēl vienu himnu, kas manā kovboju videoklipu topā ieguva godājamo pirmo vietu. Respektīvi, es runāju par Wanted Dead Or Alive (Im a cowboy, on a steel horse I ride). Raise Your Hands ir viens no iemesliem kādēļ cilvēki mīl Bon Džovi. Diem žēl pēc šiem spilgtajiem mirkļiem albums ieplūst nevienam nesaprotamās indie klišejās, piemēram, I’d Die For You mierīgi var sajaukt ar kādu The Wombats gabalu. Protams, starp šiem indīšiteriem ir iekļuvusi arī kāda zilo džinsu un asaru himna, protams, ka es runāju par fantastisko singlu Never Say Goodbye. Nu, principā tas arī vis.

Jāatzīst, ka Ņūdžersijas kovbojblice ir samērā pārvērtēta, jo šajā albumā bez pāris lieliskiem singliem nekā nav. Gribās pat teikt, ka ironija “dažbrīd albums aizbrauc līdz Bon Džovi krutumam” ir pamatota. Diemžēl… Vai tiešām rokenrols ir miris? Kad baltajā zirgā atjās jauns Led Zeppelin? Vai Džimiju Hendrisku nogalināja Iana Kērtisa rēgs? Uz šiem jautājumiem atbildes es nezinu, un tā lai arī paliek.

Albumam lieku 5 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1none_smnone_smnone_smnone_smnone_sm

Līdzīgi mākslinieki – The Killers, Muse, Arctic Monkeys, Franz Ferdinand.

Bon Džovi Vemblija stadionā.

3 komentāri »

 1. Jopcik, ja es vēl daļēji saprotu Killers likšanu vienā plauktā ar Bon Jovi un Muse (Killeru debija tomer bija loti laba), tad kada velna pec taja katla iemesti arī Arctic Mankeys un Franz Ferdinand? :@ Esmu Tevī vīlies. 😦

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 06.08.2009. @ 19:38

 2. Tā ir lēta provokācija… Jeb turpinājums sekos. 😀 Ja godīgi, tad Franz Ferdinand nav nekāds Filips Glāss, lai es viņiem nedirstu virsū.
  Vispār Arctic Monkeys ir normāli vārguļi jebšu paskatieties http://excremento-quieres.blogspot.com/2009/07/arctic-monkeys-humbug-2009.html Jopcik, es taču netaisos maksāt neznez kronas, lai tiktu pie Artic Monkeys albums, labāk nokačāju no Koļas un iemetu krutākās dziesmas savā pleijerī, lai izmantotu labdabīgiem mērķiem.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 06.08.2009. @ 20:29

 3. Tā stunda, kad es pirmo reizi dzirdēju Bon Jovi karsto rokenrolu, izmainīja visu manu dzīvi.

  Komentārs by gribu_hujeet — 06.08.2009. @ 23:07


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: