Rokmūzikas apskati

10.08.2009.

Discovery – LP (2009)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — normens @ 23:47
Tags: ,

Kā jau bijāt pamanījuši totāla laika trūkuma dēļ pēdējo dienu periodā, eRokā nesanāk parādīties. Nu beidzot esmu nedaudz izrāvies, lai apskatītu grupas Discovery debijas plati LP.

Kā jau esat pamanījuši, savos rakstots ļoti bieži vados pēc aksiomas – mūzika, kas ir dīvaina, ne vienmēr ir slikta. Un arī šī elektroniskā indie blice to lieliski pierāda! Tā sastāv no Rostama Batmanglija no Vampire Weekend, kā arī no citas Ņujorkas indie grupas Ra Ra Riot līdera Vesa Mailza. Pirms Discovery šajā gadā noteikti neko TĀDU nebiju dzirdējis, jo viņi ir tiešām unikāli. Manuprāt, raksturot viņu mūziku var sakot, ka tā ir kā Passion Pit un CocoRosie krustojums, kurā ir piešauta nelila deva no MGMT skanējuma labākās puses. Un šo visnotaļ interesanto veidojumu arī tūliņ pat apskatīšu.

Plate sākas ar Orange Shirt, kas jau kopš pirmajiem akordiem parāda, kāda būs tās noskaņa, un kā viss skanēs. Dziesma ir diezgan laba, interesanta, izceļas ar patīkamu vokālu, kas to stipri uzlabo, un padara mazāk agresīvu. Kā nākamā skan Osaka Loop Line, kas, manuprāt, ir kvalitatīvāka par ievadskaņdarbu, tajā izmantotais pavadījums ir ļoti oriģināls, perfekti piestāv Discovery. Can You Discover?, kas seko pēc tam, jo īpaši ievadā, līdzinās iepriekšējai kompozīcijai, tomēr šoreiz tas pat ir labi, jo pats skaņdarbs tomēr atšķirās pamatīgi, šādi ir vieglāk pamanīt atšķirības. Vēl vēlos uzteikt regeja ietekmi dzirdamajā dziesmā, uzskatu, ka šis žanrs te dod papildus odziņu.

Lai gan pēc pirmajām dziesmām viss šķita teicami, kopējo noskaņu nedaudz pabojā I Wanna Be Your Boyfriend, kuras vokālu iedziedājusi Dirty Projectors dalībniece Endžela Deradoriana. Skaņdarbs pats par sevi nav slikts, tomēr tas ir pārāk savāds un trakulīgs, tas vairs vietām neatgādina elektronisko indie, bet gan kādu traku tehno gabalu. Ballītēs to klausītos ar prieku, bet ne šajā ierakstā. Arī So Insane ir pilnībā futūristisks un diezgan nesaprotams gabals, tomēr kaut kas tajā ir. Nepārtrauktās ritmu, pavadījuma, vokālu un tā tembru maiņas lieliski piestāv ripulim, un rada papildus interesi par ierakstu. Arī sekojošā dziesma Swing Tree turpina futūristismu ar pilnu jaudu, bet tajā pat laikā atkal izklausās ļoti labi!

Ja jau līdz šim plate mani bija pamatīgi iepriecinājusi, tad pēc Carby noklausīšanās sajūsma tikai pieaug un pieaug! Ja neskaita Passion Pit debijas ierakstu Manners, tad šī dziesma, kurā vokālu izpilda Vampire Weekend solists Ezra Koenigs ir viena no labākajām, ja ne labākā žanra dziesma šajā gadā! Carby ir pagaidām vienīgais grupas singls, un izvēle ir loģiska! Pēc plates izcilā galvenā singla seko grupas Jackson 5 dziesmas I Want You Back dīvainākā kaverversija, kāda jebkad radīta. Tomēr atceraties, ko teicu sākumā – dīvains nenozīmē slikts! Domāju, tas ir viss, kas par šo skaņdarbu jāsaka! Diemžēl, arī pēc izcilām dziesmām reizēm seko kritumi, un tas noticis arī ar LP – It’s Not My Fault (It’s My Fault) lai gan ir laba dziesma, tomēr kaut kas tai pietrūkst, lai varētu teikt, ka tā man patīk. Iespējams, pārlieku lielais futūrisms, kam arī es reizēm neesmu gatavs ļauties. Disks noslēdzas ar visdīvaināko tā skaņdarbu – Slang Tang izklausās pēc diezgan nesaprotamas kakafonijas, nedaudz atgādinot kaut ko no Fleet Foxes, kaut ko no Spiritiulized, kaut ko no Radiohead. Domāju, ka manam draugam un kolēģim Rūdolfam šis skaņdarbs patiktu.

Jau pirmajā albuma klausīšanāss reizē prātoju, ko rakstīšu apskata noslēgumā. Un neko prātīgu neesmu izdomājis, jo te ko jaunu ir grūti pateikt. LP ir labs albums muzikālajiem eksperimentētājiem, kam nav bail no futūristiskām skaņām, dīvainām dziesmām, un, ļoti iespējams, nākotnes mūzikas. Ja tas jums šķiet saistošs, negaidiet ne mirkli, un ķeriet LP, kamēr tas ir vēl svaigs!

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1none_smnone_sm

Advertisements

5 komentāri »

 1. Atgādina kaut kādu Akon, Kanye vai tos citus, kuriem balss tiek pretīgi pārveidota, un šo par indīroku nu patiešām nekādīgi. pretīgi. protams, tikai manas sajūtas noklausoties vienu dziesmu.

  Komentārs by paradize — 11.08.2009. @ 00:01

 2. Kad būs Dartz?

  Komentārs by gribu_hujeet — 11.08.2009. @ 00:29

 3. Iespejams, aiznakamie, biju paspejis sos piemirst! 😀

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 11.08.2009. @ 00:31

 4. Parādi man lūdzu ar pirkstu, kapēc ŠIM bija jābūt eROKS blogā, vai kas tas ir.

  Komentārs by aivich — 11.08.2009. @ 09:21

 5. […] pāris dienām, kad apskatīju Discovery debijas plati LP, negaidīju tādu attieksmi no portāla lasītājiem, un cerēju, ka vismaz kādam […]

  Pingback by Miike Snow – Miike Snow (2009) « Rokmūzikas apskati — 13.08.2009. @ 20:41


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: