Rokmūzikas apskati

10.08.2009.

Wolfmother – Wolfmother (2005)

Filed under: 2000. gadi,Blūzroks,Smagais roks — Jānis @ 11:35
Tags: ,

No visām man zināmajām Austrālijas grupām visvairāk cienu Wolfmother – ne tikai tāpēc, ka spēlē labu mūziku, bet arī tāpēc, ka ir vieni no retajiem, kas to dara mūsdienās.

Albums sākas ar Colossal. Atgādina Led Zeppelin, gan izpildījuma ziņā, gan arī solists dzied ļoti līdzīgi. Fantastisks albuma sākums. Tam seko Woman, kas ir vēl viena lieliska dziesma. White Unicorn ir kārtējā cepelīnveidīgā dziesma, tomēr es to neuzskatu par sliktu lietu. Gluži otrādi – tā kā Led Zeppelin jau krietnu laiku neizdod jaunu materiālu, Wolfmother parādīšanās ir laba lieta. Pyramid. Man sāk aptrūkties vārdu, kā slavēt šo dziesmu, albumu un grupu. Vienkārši skaista dziesma. Mind’s Eye ir pirmā lēnā dziesma. Domāju, ka jāuzteic ne tikai izpildījums, bet arī dziesmu autori. Joker & the Thief beidzot varu kritizēt – rifs ir pārāk bieži dzirdēts citur. Tomēr dziesma tāpat ir labāka nekā jebkura cita šai līdzīgā, tāpēc to par lielu mīnusu uzskatīt nevar.

Dimension ir viena no dziesmām, kuras biju dzirdējis jau iepriekš. Protams, lieliski. Where the Eagles Have Been ģitārspēle sākumā atgādina bītlu dziesmu Blackbird. Pēcāk atkal atgriežas pie cepelīnstila. Taustiņinstrumenti, kā parasti, lieliski papildina dziesmu. Apple Tree jau tuvojas pankrokam, pat poppankam. Manuprāt, pagaidām vājākā dziesma, tomēr albuma kopējo kvalitāti nemazina. Tales from the Forest of Gnomes ir otrā lēnā dziesma. Šo varētu klasificēt kā psihodēlisko folku. Solistu galīgi nevar pazīt. Toties lieliska ģitārspēle. Withcraft dažviet atgādina Carouselambra. Albumu noslēdz Vagabond. Pie gaļas dauzīšanas skaņas pievienojas ģitāra. Akustiska dziesma. Labs noslēgums.

Dodu albumam 10 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilns

Pat Deividam Letermanam patīk!

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: