Rokmūzikas apskati

17.08.2009.

Hole – Celebrity Skin (1998)

Filed under: 1990. gadi,Alternatīvais roks,Grandžroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 16:07
Tags: ,

eRoka apskatu eksperimentālā grupa Coldplay, viena cilvēka sastāvā ir atgriezusies, lai strādātu. Šoreiz četru caurumu vietā es nolēmu apskatīt trīs caurumus.

Kā runā nostūros viena no grandžmūzikas sievišķīgākajām grupām šogad vai nākamgad, vai arī ap to laiku taisās atgriezties ar milzīgu burbuļblīkšķi (pēc tautas enciklopēdijas informācijas  nākamo Kortnijas Lovas solo albumu nezināmā ierakstu kompānija grasās izlaist zem vai virs Hole vārda). Protams, eRoka kolektīvs ar Kūtri Šmucānu priekšgalā gaida šo albumu vēl nepacietīgāk, nekā Raitis F. Ātrais gaida jaunu Fredija Merkurija piedzimšanu. Kā jau noprotat, albumu esmu klausījies pavirši, tādēļ atzīšos mana recenzija būs pavirša un arī mans Kūtra Šmucāna deviņu zvaigžņu vērtais vērtējums būs paviršs.

Albums sākās ar Modernā roka čārta numur viens grāvēju Celebrity Skin, normāls pop roks ar glam roka piesitienu. Jāatzīst, ka albums atšķirībā no iepriekšējiem noizroka šlāgergrandžgrupas Hole ir izteikti komerciāli orientēts, vairākās dziesmās kā līdzautors ir piedalījies to laiku mainstrīmetiv mūzikas smagsvaru galvenais plikpauris Billijs Korgans. Arī Korgana bijušās draudzenes Kortnijas kristāldzidrais mecosoprāns ir izteikti nospiests, tā vietā tiek piedāvātas 12 easy listening kompozīcijas. Ja runājam par komerciālajiem panākumiem, tie ir milzīgi. Kopā četras Grammy nominācijas, platīna statuss, 9. vieta Bilboard čārtā, 3. vieta Kanādā, 11. vieta Lielbritānijā. Šo var uzskatīt par Kurta Kobeina sievas Nevermind, lai gan muzikāli jāatzīst, ka šis albums ir krietni vājāks nekā Nirvanas otrais albums.

Kopumā albums ir diez gan pavājš, lai gan tam negribās likt īpaši zemu vērtējumu, jo tomēr tas konceptuāli labi turās kopā un man gribās to noklausīties vēlreiz, lai apjēgtu, ka tas nav pilnīgs sūds. Un turklāt arī negribās likt zemu vērtējumu albumam, kurā piedalās tādas spilgtas personības kā plikpauris Billijs, rižā Melissa un vienkārši Kortnija. Spēcīgi, bļ.

Albumam lieku 6,5 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1half_smnone_smnone_smnone_sm

Video nebūs. 😦

1 komentārs »

  1. Seksīgākā grupa pasaulē uzreiz pēc Mailijas Sairusas.

    Komentārs by gribu_hujeet — 18.08.2009. @ 22:26


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: